Jaki prezent zrobić świadkom na weselu?

Wesele to bardzo stresujący moment. Nie tylko młoda para ma dużo spraw na głowie, ale również i świadkowie wkładają mnóstwo swojej pracy, aby każdy element przyjęcia był jak najdokładniej dopracowany.

To najczęściej w gestii świadków leży strojenie domu panny młodej, samochodu oraz sali weselnej. Organizują oni także wieczór panieński i kawalerski, piszą przemowy weselne i wznoszą toasty.
Czasami świadkowie także przygotowują sesję zdjęciową i przede wszystkim muszą zainwestować w siebie, w swój strój, makijaż i fryzurę (w przypadku świadkowej).
Drużbowie kupują garnitury, koszule, krawaty, a druhenki odwiedzają kosmetyczki, fryzjerów i salony sukien wieczorowych.
Nie powinniśmy zapominać jak wiele robią nasi świadkowie i warto ich w jakiś sposób docenić, żeby także czuli się ważni tego dnia.

Aby pokazać ile dla Ciebie znaczy praca wykonana przez świadków na weselu możesz zrobić im mały prezent niespodziankę. Taki drobiazg wręczony w czasie przyjęcia weselnego na pewno się im spodoba i mile ich zaskoczy. Dziś napiszę Wam kilka propozycji drobiazgów, które możecie kupić swoim świadkom.

Ile wydać na niespodziankę dla świadków?

Pierwsze pytanie, jakie musicie sobie zadać, to jaką sumę pieniędzy chcecie przeznaczyć na niespodziankę dla drużbów. Oczywiście koszt drobiazgów będzie zależał od naszego budżetu weselnego, ale myślę, że opcjonalną kwotą na tego typu zakupy jest około 100 zł na osobę. Oczywiście, jeżeli nas stać to możemy dorzucić coś ekstra do tej wyjściowej kwoty.
Jeżeli już zdecydujemy ile chcemy wydać na naszych świadków, możemy przejść do zakupów. Mając przeznaczoną daną kwotę na prezenty, będziemy wiedzieli czego mniej więcej szukamy.

Co zatem kupić świadkom na prezent?

Dla świadka

Bardzo dobrym pomysłem są drobiazgi, które świadkowie mogą od razu na siebie “założyć” i najlepiej jeśli pasują do stroju ślubnego (garnituru/sukni). Świadkowi możemy kupić np. eleganckie spinki do mankietów, którymi będzie mógł zastąpić te w których przyszedł. Oczywiście wcześniej musimy się upewnić, czy nasz drużba będzie miał koszulę z mankietami. Możemy też bardziej zaszaleć i kupić mu ładną koszulę. Krawat też będzie ciekawym pomysłem. Może to być krawat elegancki lub jakiś zabawny. Takimi prezentami nasz świadek będzie mógł olśnić pozostałych weselników, ale także będzie mógł z nich skorzystać w przyszłości. Będzie to zatem prezent praktyczny i użyteczny.

Dla świadkowej

Dla świadkowej natomiast możemy kupić jakąś ciekawą biżuterię: naszyjnik, bransoletkę, kolczyki lub cały komplet, w zależności od ceny.
Jeżeli chcesz kupić swoim światkom wyjątkowo użyteczny prezent, to nie znajdziesz nic lepszego niż zegarek. Zegarek na rękę przez długi czas będzie przypominał świadkom nasze wesele. Za każdym razem, kiedy będą sprawdzać godzinę będą dumni, że u nas świadkowali.

Wręczając zegarek świadkom jeszcze przed weselem, możemy napisać żartobliwą karteczkę, że wręczamy je im po to, by zdążyli na czas dotrzeć do Kościoła. Niestety zegarek to jeden z najdroższych prezentów, jaki możemy wręczyć drużbom weselnym.
Za porządny, markowy zegarek na rękę musimy zapłacić od 400 zł wzwyż. Jeżeli jednak nas stać i wiemy, że warto, to jest to  niezwykły sposób na odwdzięczenie się świadkom za ich trud przygotowań.
Na zegarku możemy również coś wygrawerować. Tylko najlepiej, jeśli nie będą to jakieś oklepane sentencje w stylu “Najlepszy świadek/świadkowa”.
Większej wartości nabierze zegarek z wygrawerowanymi np. tylko inicjałami drużby czy druhenki. Będzie to subtelny ale elegancki akcent zdobniczy.

Istnieje mnóstwo przeróżnych prezentów dla świadków weselnych, ale oddzielenie tych ciekawych i wartych uwagi od beznadziejnych może zająć nam sporo czasu, dlatego o prezentach dla starostów powinniśmy pomyśleć wcześniej i nie biegać za nimi przed samym ślubem, gdyż zwyczajnie możemy nie zdążyć. Mam nadzieję, że moje rady okażą się pomocne przy wyborze tychże prezentów.

Jeżeli nie chcecie kupować prezentu swoim świadkom, to nie zapomnijcie przynajmniej o jakiejś specjalnej dedykacji dla nich i ewentualnie o jakimś krótkim przemówieniu. Toast za świadków też na pewno będzie mile widziany. Niech nie tylko świadek wygłasza toasty. Niech i on poczuje się wyjątkowy.
Natomiast idealnym utworem, który możecie zadedykować swoim świadkom jest temat muzyczny z serialu “Przyjaciele” (“I’ll Be There For You”).

Doceniajcie swoich świadków i nie zapominajcie o nich.

A czy Ty w jakiś sposób zamierzasz podziękować świadkom? Jeśli tak to koniecznie napisz w komentarzu w jaki sposób.

Dodaj komentarz

Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Olej Kokosowy dla niemowląt i nie tylko

Legendy o Oleju Kokosowym Olej Kokosowy jest tak popularny, że doczekał się serii memów na swój temat. Pod niemalże każdym pytaniem w internecie o specyfiki do włosów, skóry i paznokci...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo