Obostrzenia przedłużone! Szkoły, przedszkola i żłobki zamknięte co najmniej do 18 kwietnia.

W czasie konferencji prasowej 7 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że aktualne obostrzenia zastają przedłużone do 18 kwietnia. Powodem utrzymania obostrzeń w mocy jest to, że “cały czas mamy trudną sytuację w szpitalach” – tłumaczył.

Rządowy zespół antykryzysowy zdecydował o przedłużeniu lockdownu w Polsce o ponad tydzień. Nie oznacza to jednak, że jest to data pewna.

W przyszłym tygodniu będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej.– powiedział Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Czy szkoły będą zamknięte po 9 kwietnia?

Od 29 marca wszyscy uczniowie klas I-III, którzy jeszcze mogli uczęszczać do szkół przeszli na naukę zdalną. Również przedszkola oraz żłobki zostały zamknięte dla wszystkich dzieci, z wyjątkiem dzieci rodziców wykonujących zawód związany bezpośrednio z walką z pandemią koronawirusa – medyków i pracowników służb porządkowych. Ten stan miał trwać do 9 kwietnia. Teraz wiemy, że potrwa co najmniej do 18 kwietnia.

Sprawdź: Czy możliwe jest szybkie wypowiedzenie umowy z przedszkolem lub żłobkiem? I jak to zrobić?

Zasiłek opiekuńczy: Znów można się starać

Tak samo, jak przy poprzednim zawieszeniu działalności żłobków i przedszkoli, rodzice, którzy opiekują się dziećmi w domu, mogą starać się o zasiłek opiekuńczy.

Sprawdź: Jak starać się o zasiłek opiekuńczy na dziecko?

Aktualnie obowiązujące obostrzenia

  • Zamknięte sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw., – hurtownie i składy budowlane pozostają otwarte
  • W kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.
  • Zawieszenie działalności salonów fryzjerskich i kosmetycznych
  • Zawieszenie działalności obiektów sportowych, z wyłączeniem uprawiania sportu zawodowego
  • Zamknięcie hoteli z wyjątkiem hoteli robotniczych
  • Nieczynne są kina, teatry, muzea i galerie sztuki
  • Nieczynne sklepy w centrach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych
  • Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
  • Nieczynne siłownie i kluby fitness

Dodaj komentarz

Prawo, Finanse, Newsy

Czym są alimenty natychmiastowe?

Alimenty natychmiastowe ułatwią uzyskanie dodatkowych pieniędzy na dziecko tym rodzicom, którzy czekają na zasądzenie właściwych alimentów. Alimenty natychmiastowe będą przyznawane bez orzeczenia sądu w przeciągu zaledwie kilkunastu dni od momentu...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general