Obostrzenia przedłużone! Szkoły, przedszkola i żłobki zamknięte co najmniej do 18 kwietnia.

W czasie konferencji prasowej 7 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że aktualne obostrzenia zastają przedłużone do 18 kwietnia. Powodem utrzymania obostrzeń w mocy jest to, że “cały czas mamy trudną sytuację w szpitalach” – tłumaczył.

Rządowy zespół antykryzysowy zdecydował o przedłużeniu lockdownu w Polsce o ponad tydzień. Nie oznacza to jednak, że jest to data pewna.

W przyszłym tygodniu będziemy podejmowali kolejną decyzję, co robić dalej.– powiedział Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej.

Czy szkoły będą zamknięte po 9 kwietnia?

Od 29 marca wszyscy uczniowie klas I-III, którzy jeszcze mogli uczęszczać do szkół przeszli na naukę zdalną. Również przedszkola oraz żłobki zostały zamknięte dla wszystkich dzieci, z wyjątkiem dzieci rodziców wykonujących zawód związany bezpośrednio z walką z pandemią koronawirusa – medyków i pracowników służb porządkowych. Ten stan miał trwać do 9 kwietnia. Teraz wiemy, że potrwa co najmniej do 18 kwietnia.

Sprawdź: Czy możliwe jest szybkie wypowiedzenie umowy z przedszkolem lub żłobkiem? I jak to zrobić?

Zasiłek opiekuńczy: Znów można się starać

Tak samo, jak przy poprzednim zawieszeniu działalności żłobków i przedszkoli, rodzice, którzy opiekują się dziećmi w domu, mogą starać się o zasiłek opiekuńczy.

Sprawdź: Jak starać się o zasiłek opiekuńczy na dziecko?

Aktualnie obowiązujące obostrzenia

  • Zamknięte sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw., – hurtownie i składy budowlane pozostają otwarte
  • W kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.
  • Zawieszenie działalności salonów fryzjerskich i kosmetycznych
  • Zawieszenie działalności obiektów sportowych, z wyłączeniem uprawiania sportu zawodowego
  • Zamknięcie hoteli z wyjątkiem hoteli robotniczych
  • Nieczynne są kina, teatry, muzea i galerie sztuki
  • Nieczynne sklepy w centrach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych
  • Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
  • Nieczynne siłownie i kluby fitness

Dodaj komentarz

Rozrywka dla dzieci

Kim są idole współczesnych nastolatków?

Młodzież w naszym kraju spędza średnio 4 godziny i 12 minut na korzystaniu z internetu. Zdecydowana większość nastolatków, bo aż 82,5% korzysta z niego bardzo intensywnie, co również potwierdzają wyniki badań...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general