Obrączki ślubne

Obrączki ślubne – dwa małe kółeczka, jedno z nich będziesz nosiła do końca swojego życia. Obrączki ślubne są symbolem każdego małżeństwa. Muszą być tak jak każde dobre małżeństwo wyjątkowe i trwałe. Na rynku biżuteryjnym jest bardzo ogromny wybór obrączek ślubnych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i zamawianiu obrączek ślubnych?

Musimy znać rozmiary palców na których będą one noszone. Musimy zdecydować z jakiego materiału chcielibyśmy by były wykonane. Obrączki ślubne mogą być wykonane ze złota, tytanu czy też platyny. Każdy człowiek jest indywidualny i to od niego zależy z czego będą wykonane obrączki, które będzie nosił po ślubie. Najważniejsze jest to by były wykonane z materiału trwałego, gdyż będą przyszłym małżonkom towarzyszyć do końca życia.

W obecnych czasach najbardziej popularne są obrączki wykonane ze złota. Kolory złota z jakich wykonane są obrączki to żółty, czerwony i biały. Często obrączki łączą ze sobą różne kolory złota.

Bardzo różne jest również wzornictwo obrączek. Obrączki mogą być gładkie lub grawerowane. Mogą posiadać drobniutkie kamienie umieszczone w obrączce. Mogą być szerokie i wąskie. Każdy profesjonalny jubiler będzie posiadał wzornik z obrączkami i miarkę do zmierzenia rozmiaru palca. Biorąc do ręki wzornik będziemy mogli zdecydować jaki wzór obrączki nam odpowiada.

W większości sklepów jubilerskich obrączki są na zamówienie dlatego musimy wybrać je na kilka tygodni przed ślubem. Czasami mniej wymyślne obrączki można kupić od razu. Każda złota obrączka powinna posiadać próbę, która mówi nam z jakiej jakości złota wykonana jest dana obrączka. Bardzo często przyszli małżonkowie życzą sobie by w środku obrączki wygrawerowane zostało imię osoby z którą biorą ślub i data ich ślubu. Nieważne jest jakie obrączki wybierzesz.

Ważne jest to, by osoby które je noszą żyły w przykładnym i zgodnym małżeństwie. By pielęgnowały słowa przysięgi małżeńskiej i żyli według niej.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe, Planowanie ślubu oraz wesela

Zmówiny vel zaręczyny – powrót do tradycji?

Każdy ślub, według starej tradycji, poprzedzać powinny oświadczyny i zaręczyny. Oczywiście jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i żadne prawo (pisane czy nie pisane) tego nie nakazuje. Najczęściej...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo