Obrączki ślubne

Obrączki ślubne – dwa małe kółeczka, jedno z nich będziesz nosiła do końca swojego życia. Obrączki ślubne są symbolem każdego małżeństwa. Muszą być tak jak każde dobre małżeństwo wyjątkowe i trwałe. Na rynku biżuteryjnym jest bardzo ogromny wybór obrączek ślubnych. Na co zwrócić uwagę przy wyborze i zamawianiu obrączek ślubnych?

Musimy znać rozmiary palców na których będą one noszone. Musimy zdecydować z jakiego materiału chcielibyśmy by były wykonane. Obrączki ślubne mogą być wykonane ze złota, tytanu czy też platyny. Każdy człowiek jest indywidualny i to od niego zależy z czego będą wykonane obrączki, które będzie nosił po ślubie. Najważniejsze jest to by były wykonane z materiału trwałego, gdyż będą przyszłym małżonkom towarzyszyć do końca życia.

W obecnych czasach najbardziej popularne są obrączki wykonane ze złota. Kolory złota z jakich wykonane są obrączki to żółty, czerwony i biały. Często obrączki łączą ze sobą różne kolory złota.

Bardzo różne jest również wzornictwo obrączek. Obrączki mogą być gładkie lub grawerowane. Mogą posiadać drobniutkie kamienie umieszczone w obrączce. Mogą być szerokie i wąskie. Każdy profesjonalny jubiler będzie posiadał wzornik z obrączkami i miarkę do zmierzenia rozmiaru palca. Biorąc do ręki wzornik będziemy mogli zdecydować jaki wzór obrączki nam odpowiada.

W większości sklepów jubilerskich obrączki są na zamówienie dlatego musimy wybrać je na kilka tygodni przed ślubem. Czasami mniej wymyślne obrączki można kupić od razu. Każda złota obrączka powinna posiadać próbę, która mówi nam z jakiej jakości złota wykonana jest dana obrączka. Bardzo często przyszli małżonkowie życzą sobie by w środku obrączki wygrawerowane zostało imię osoby z którą biorą ślub i data ich ślubu. Nieważne jest jakie obrączki wybierzesz.

Ważne jest to, by osoby które je noszą żyły w przykładnym i zgodnym małżeństwie. By pielęgnowały słowa przysięgi małżeńskiej i żyli według niej.

Sprawdź:  Biżuteria na zawsze

Dodaj komentarz

Ślub i wesele Życzenia
Życzenia ślubne
Nie tak dawno publikowałam dla Was teksty wierszyków, które można umieścić na zaproszeniach ślubnych oraz wierszyki na toasty weselne, a dziś przypomniałam sobie o jeszcze innych wierszykach ślubnych, które najczęściej
Czytaj dalej
Planowanie ślubu oraz wesela
Obyczaje ślubne
Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne Odważne i
Czytaj dalej
Biżuteria ślubna Obrączki ślubne
Obrączki
Obrączki ślubne są symbolem Waszej miłości, wierności oraz zawartego małżeństwa. Będą Wam towarzyszyć przez całe życie. Dlatego warto poświęcić sporo uwagi wyborowi obrączek. Obrączka jest symbolem szlachetnych i trwałych uczuć. Jej
Czytaj dalej
Obrączki ślubne
Obrączki ślubne
Wybór obrączek ślubnych nie należy do najłatwiejszych podczas przygotowań ślubnych. Obecnie mamy ogromny wybór zarówno wzorów, kolorów jak i materiałów z których tworzone są obrączki. Osoby, które nie mają sprecyzowanego
Czytaj dalej
Obrączki ślubne Pierścionki zaręczynowe
Biżuteria na zawsze
Obrączki oraz pierścionek zaręczynowy nosi się - przynajmniej z założenia i tradycji - przez całe życie. Należy więc starannie dobierać tę biżuterię ślubną. U każdego jubilera znaleźć można kilkadziesiąt wzorów obrączek.
Czytaj dalej