Pokazała, jak wygląda pokój rodzica z dzieckiem w Sejmie. “To niedopuszczalne”

Joanna Gajewska, która jest posłanką PO oraz Mariusz Kozak postanowili pokazać użytkownikom TikToka, jak wygląda pokój przeznaczony dla rodzica z dzieckiem w Sejmie. W komentarzach rozpętała się burza.

“Tak to wygląda w Sejmie, jeśli chodzi o podejście do osób, które chciałyby tu przyjść z dziećmi i móc wykonywać swoje obowiązki”. W taki sposób posłanka podsumowała nagranie, na którym zaprezentowała wygląd pokoju rodzica z dzieckiem.

O ten pokój posłanka wnioskowała wraz z koleżankami. “Został przerobiony z takiej starej zmywalni”

W pomieszczeniu wyłożonym kafelkami poza przewijakiem znajduje się biały fotel, lampka nocna, a naprzeciwko… rząd szafek i zmywarka. Obok natomiast znajdują się drzwi do pomieszczenia gospodarczego. Jak wytłumaczyła posłanka Gajewska, jest to pokój rodzica z dzieckiem, który został przerobiony ze starej zmywalni.

Zobaczcie, wciąż chodzi zmywarka. Tutaj jest schowek na różne przedmioty typu miotły, mopy, wózki i tak dalej. Nawet gdybyście chcieli być tutaj z dzieckiem, w każdej chwili ktoś tutaj wchodzi, dobija się do tych drzwi, coś wyciąga. Tutaj składuje się rzeczy do zmywania

@mariuszkozak @Aleksandra Gajewska #sejm #wybory2023 ♬ FEEL THE GROOVE – Queens Road, Fabian Graetz

Filmik podzielił internautów. Pod postem zawrzało

Filmik został umieszczony zaledwie kilka dni temu, a już rozgorzała pod nim dyskusja. Jedynie nieliczne głosy stwierdziły, że takie warunki są niedopuszczalne:

Ja uważam, że to niedopuszczalne. Kobieta, która chce nakarmić swoje dziecko została posadzona pomiędzy schowkiem na miotły a zmywarką w pokoju, do którego każdy może wejść.

Większość była zdania, że warunki są nie najgorsze. Przeważały również zdania internautów, którzy wskazali, że “do pracy nie przychodzi się z dzieckiem”.

Jest lepiej niż w niejednej galerii handlowej. Cieszyłabym się gdyby choćby takie pomieszczenie było np. w każdym urzędzie.

Ale jak można przyjść do pracy z dzieckiem?

A do jakiej pracy kobiety zabierają dzieci

Praca jest od pracowania, a nie od wychowywania i bawienia się z dziećmi.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo