Prezent na ślub

Prezent na ślub

Prezent na ślub to coś, co zaprząta głowę niejednego gościa weselnego. Coraz częściej państwo młodzi ułatwiają zaproszonym osobom zadanie i wprost informują, jaki prezent ślubny sprawi im największą frajdę. Zanim więc zaczniecie poszukiwania prezentu dla pary młodej, zerknijcie na zaproszenia. Mogą zawierać cenne wskazówki, dzięki którym nie zrobicie niemiłej niespodzianki dla młodej pary. To co na ślub?

Co kupić na ślub?

Zwyczajowo przyjmuje się, że podczas składania życzeń parę młodą obdarowuje się kwiatami. Coraz częściej na prośbę nowożeńców zastępuje się je kuponami lotto, winem, słodyczami, książkami czy zabawkami dla dzieci z domu dziecka. Jeśli podczas zapraszania na wesele młoda para sygnalizuje, że woli którąś z tych rzeczy od kwiatów na ślub, nie wypada się do tego nie dostosować. W przeciwnym wypadku nie zapomnij o kupnie kwiatów lub ich zabawnej alternatywy. Może nią być np. bukiet ułożony z żelków.

Ile dać na wesele?

Najpopularniejszym prezentem dla pary młodej od lat są pieniądze. Nie wiesz, ile dać na wesele? Odpowiedź na to pytanie zależy od stopnia pokrewieństwa, relacji, które nas łaczą z młodą parą oraz oczywiście naszych możliwości finansowych. Przyjmuje się, że do koperty powinno się włożyć od 100 do 300 zł od zaproszonej osoby, co daje 200-600 zł od pary. Wiele osób w odpowiedzi na pytanie “ile dać na wesele?” stara się wyliczyć taką kwotę, dzięki której zwraca koszt swojej obecności na weselu. W zależności od regionu Polski będzie to od 400 do 600 zł od pary. Pytanie “ile na prezent na wesele?” zadają sobie również rodzice i rodzice chrzestni młodej pary. Zazwyczaj ta kwota jest wyższa od prezentów ślubnych innych gości.

Prezent ślubny

Prezent dla pary młodej jest znacznie łatwiej kupić wtedy, gdy sporządzi ona listę prezentów ślubnych. Ten zwyczaj przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych i jest niesamowicie użyteczny. Dzięki pozostawionym w wybranym sklepie (lub coraz częściej na określonej stronie w internecie) spisie, goście wiedzą jaki prezent ślubny najbardziej ucieszy nowożeńców. Co ważne nie będą się też dublować i kupować tego samego.

Niespodzianka dla pary młodej

Prezent na ślub może mieć też formę niespodzianki dla pary młodej. Często jest nią księga z życzeniami od gości. Można uzupełnić ją zdjęciami zrobionymi polaroidem, które uwiecznią chwile z wesela.

A można też wymyślić coś bardziej kreatywnego… Widzieliście ten teledysk? Ci nowożeńcy niewątpliwie mieli niesamowitą niespodziankę!

Macie już pomysł na prezent na ślub? Zdradzicie co to będzie?

Dodaj komentarz

Suknie Ślubne

Suknia ślubna

Suknia ślubna: wymarzona, wyśniona, albo wręcz przeciwnie – wielki znak zapytania. Podpowiadamy, jaki fason sukni ślubnej będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas przymiarek. Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej jest jedną...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Prezent na roczek z Ikei?

Uwaga! Tekst “Prezent na roczek z Ikei? Czemu nie” nie jest sponsorowany. Sieć Ikea za niego nie zapłaciła (chociaż mogłaby:)). Prezent na roczek nie tylko dla dziewczynki Pamiętam jak dziś...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo