Stół wiejski na weselu

Przygotowujesz tradycyjne, wiejskie wesele? Pamiętaj o wiejskim stole, który ostatnio coraz częściej pojawia się nie tylko na wiejskich weselach.

Stół wiejski to nie tylko smaczne jedzenie, ale również dodatkowy wystrój wesela. Jest wiele pomysłów na wygląd stołu wiejskiego. Trzeba tylko zdecydować jaki styl i zastawienie stołu odpowiada nam najbardziej.

W co zaopatrzyć wiejski stół?

Dach stołu pokryty jest zwykle strzechą i w połączeniu z pożywieniem daje niesamowity efekt. Na stole wiejskim znajdują się tylko wyroby wiejskie: kiełbasa wiejska, kaszanka, kabanosy, salceson, boczek, szynka z nogą, schab pieczony, pasztet, pasztetowa, ogórki kiszone, smalec, czosnek, chleb wiejski, piwo w beczce, bimber, żubrówka itp.

Należy pamiętać o tym by stół wiejski był suto zastawiony. Im więcej jedzenia tym lepiej. Wszyscy goście weselni na pewno z chęcią skosztuję czegoś odmiennego. Czegoś na co nie zawsze są w stanie sobie pozwolić w zabieganym życiu codziennym. Z reguły najszybciej znika wszystko właśnie ze stołu wiejskiego.

Stół wiejski bez bimbru?

Czasami lokale weselne mają stół wiejski w wyborze menu weselnego. Jeżeli jednak ktoś jest pomysłowy może sam zorganizować sobie taki stół. Można również wynająć firmę która zrobi go w sposób profesjonalny. Na stole wiejskim nie może także zabraknąć trunku dla prawdziwych mężczyzn czyli bimbru własnej roboty. Choć czasami bimber na weselach niesie ze sobą niemiłe sytuacje, to jednak musimy wierzyć, że męska część naszych gości weselnych potrafi kosztować się tym trunkiem z głową. I bimber nie sprawi, że zakończą oni wesele przed czasem.

Dodaj komentarz

Rozwój niemowląt, Rodzice

Ojcowskie “Bucket List”

Jak tylko Sylwia zaszła w ciążę zacząłem przeglądać blogi parentingowe, głównie ojców. Mój znajomy twierdzi, że blogowanie powinno być zakazane, a mnie za tatasap.pl chciał zastrzelić.:) Blogowanie według niego zabija...

Czytaj dalej →
Muzyka na wesele

Piosenki dla rodziców

Pary Młode organizujące wesele prawie zawsze chcą podczas przyjęcia podziękować swoim rodzicom za trud włożony w wychowanie oraz pomoc w przygotowaniu przyjęcia. Podczas podziękowania dla rodziców najczęściej wręczane są upominki...

Czytaj dalej →
Toasty weselne

Toasty weselne

Witam czytelników ponownie. Jak pisałam we wcześniejszych postach, wesele mojej siostry zbliża się wielkimi krokami (przyszła sobota) i wczoraj zaczęłam zastanawiać się na toastami weselnymi. Co prawda toasty najczęściej wznoszą...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo