Fryzury ślubne. Co powinnaś wiedzieć?

Nie jest wielkim odkryciem fakt, że to kobiety mają dużo więcej przygotowań przed weselem i to one więcej uwagi do tych przygotowań przykładają. Pan Młody oprócz wyboru garnituru, butów i krawatki nie martwi się już niczym. Jedną z ważnych kwestii jest wybranie odpowiedniej fryzury. Fryzury ślubne są bardzo różne, ich ogrom wprawia w zakłopotanie nie jedną Pannę Młodą.

~*~

Kobiety natomiast mają przynajmniej kilka ważnych wyborów, jeśli chodzi o ich wygląd. Decydują się na krój sukni ślubnej, kolor wiązanki, ilość i rodzaj dodatków oraz chyba przede wszystkim wybierają fryzurę ślubną. To właśnie ułożenie włosów i wkomponowanie w nie welonu sprawia, że kobiety w dniu swojego ślubu wyglądają jak prawdziwe księżniczki.

Jakie fryzury ślubne będą odpowiednie?

Ślubna fryzura przede wszystkim nie powinna być za bardzo ekstrawagancka, chyba, że całe wesele takie planujemy. Jak każdą inną fryzurę, tak i tą ślubną należy maksymalnie dopasować do kształtu twarzy i budowy ciała. Jeżeli mamy krótkie włosy, to najczęściej nie mamy dużego wyboru, jeśli chodzi o fryzurę. Ładnie wyprostowane włosy i welon wystarczą. Inna sprawa jest wtedy, gdy nasze włosy są długie, gęste i grube. Tutaj mamy już duże pole do popisu i możemy wybierać dowolnie.

Próbna fryzura ślubna

Próbne fryzury ślubne znacząco ułatwiają nam wybór tej jednej wyjątkowej. To dzięki próbnemu uczesaniu unikniemy ewentualnej, niemiłej niespodzianki w dniu ślubu, jeśli okaże się, że wybrana przez nas fryzura nie pasuje do nas i/lub sukni ślubnej.

Mimo, że próbne czesanie jest niewiele tańsze niż to ostateczne,  wydaje mi się, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto i warto uwzględnić ten wydatek podczas planowania budżetu weselnego.

Próbne czesanie pomoże nam także “przetestować” naszą fryzjerkę, zwłaszcza jeśli będziemy się u niej czesać pierwszy raz.

Z pewnością każda z Was ma już wymarzoną fryzurę ślubną lub przynajmniej mniej więcej wie, jak powinna ona wyglądać. Mimo to warto przeglądać zdjęcia Panien Młodych i katalogi fryzur weselnych. Być może trafimy na coś, co całkowicie zmieni naszą decyzję.

Dodaj komentarz

Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo