Fryzury ślubne. Co powinnaś wiedzieć?

Nie jest wielkim odkryciem fakt, że to kobiety mają dużo więcej przygotowań przed weselem i to one więcej uwagi do tych przygotowań przykładają. Pan Młody oprócz wyboru garnituru, butów i krawatki nie martwi się już niczym. Jedną z ważnych kwestii jest wybranie odpowiedniej fryzury. Fryzury ślubne są bardzo różne, ich ogrom wprawia w zakłopotanie nie jedną Pannę Młodą.

~*~

Kobiety natomiast mają przynajmniej kilka ważnych wyborów, jeśli chodzi o ich wygląd. Decydują się na krój sukni ślubnej, kolor wiązanki, ilość i rodzaj dodatków oraz chyba przede wszystkim wybierają fryzurę ślubną. To właśnie ułożenie włosów i wkomponowanie w nie welonu sprawia, że kobiety w dniu swojego ślubu wyglądają jak prawdziwe księżniczki.

Jakie fryzury ślubne będą odpowiednie?

Ślubna fryzura przede wszystkim nie powinna być za bardzo ekstrawagancka, chyba, że całe wesele takie planujemy. Jak każdą inną fryzurę, tak i tą ślubną należy maksymalnie dopasować do kształtu twarzy i budowy ciała. Jeżeli mamy krótkie włosy, to najczęściej nie mamy dużego wyboru, jeśli chodzi o fryzurę. Ładnie wyprostowane włosy i welon wystarczą. Inna sprawa jest wtedy, gdy nasze włosy są długie, gęste i grube. Tutaj mamy już duże pole do popisu i możemy wybierać dowolnie.

Próbna fryzura ślubna

Próbne fryzury ślubne znacząco ułatwiają nam wybór tej jednej wyjątkowej. To dzięki próbnemu uczesaniu unikniemy ewentualnej, niemiłej niespodzianki w dniu ślubu, jeśli okaże się, że wybrana przez nas fryzura nie pasuje do nas i/lub sukni ślubnej.

Mimo, że próbne czesanie jest niewiele tańsze niż to ostateczne,  wydaje mi się, że nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto i warto uwzględnić ten wydatek podczas planowania budżetu weselnego.

Próbne czesanie pomoże nam także “przetestować” naszą fryzjerkę, zwłaszcza jeśli będziemy się u niej czesać pierwszy raz.

Z pewnością każda z Was ma już wymarzoną fryzurę ślubną lub przynajmniej mniej więcej wie, jak powinna ona wyglądać. Mimo to warto przeglądać zdjęcia Panien Młodych i katalogi fryzur weselnych. Być może trafimy na coś, co całkowicie zmieni naszą decyzję.

Dodaj komentarz

.

Edukacja i psychologia, Język polski

Zasady ortograficzne

Język polski nie jest językiem łatwym do nauczenia nawet dla nas – osób posługujących się nim na co dzień, urodzonych w Polsce, uczących się w polskich szkołach. Ilość zasad ortograficznych...

Czytaj dalej →
Rozwój niemowląt, Zakupy dla niemowląt

Najlepsze zabawki dla niemowląt [TEST!]

Gdy pierwszy raz zostałam mamą, zupełnie nie wiedziałam, które zabawki dla niemowląt są warte uwagi. W sklepach jest ich przecież mnóstwo! Edukacyjne, interaktywne, drewniane… Tanie i droższe. Po testach, które...

Czytaj dalej →
Zdrowie w ciąży

Kłucie w brzuchu podczas ciąży

Bóle brzucha w ciąży – kłucie, palenie, pieczenie Kłujący ból brzucha w ciąży to niejednokrotnie objaw alarmujący dla ciężarnej. Wiele kobiet łączy tą dolegliwość z możliwymi nieprawidłowościami dotyczącymi samej ciąży...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general