Sposób na odpadające przyssawki. Jak je przymocować, aby nie spadały?

Wieszaki, półki czy inne akcesoria zawieszone na przyssawki są bardzo wygodne i szybki w montażu, ale mają jedną wadę – często odpadają, a problemy lubi się powtarzać. Ten irytujący kłopot można jednak łatwo rozwiązać dzięki sprawdzonym, domowym metodom. Co zrobić, jak przyssawka nie trzyma się szyby? Co zrobić aby przyssawki trzymały? Jaki sposób na odpadające przyssawki? Co zrobić, gdy półka na przyssawki odpada?

Sposób na odpadające przyssawki. Jak przykleić przyssawki do płytek?

Przyssawki przymocowane do glazury, zwłaszcza w łazience, gdzie panuje duża wilgotność powietrza, często odpadają i mocno irytują w trakcie codziennego użytkowania. Zazwyczaj odpowiedzialna jest za to słaba jakość lub zmęczenie materiału, ale spokojnie można spróbować poradzić sobie z tym domowymi sposobami.

Powierzchnię płytek należy porządnie wyczyścić i odtłuścić, podobnie jak przyssawki, a następnie bardzo mocno przycisnąć do ściany. Niektórzy zalecają również, że dla większej przyczepności warto pogotować przyssawki przez chwilę we wrzątku.

Zobacz: Jak wyczyścić ruszt z piekarnika? Ja wkładam go do worka na śmieci. Obywa się bez szorowania

Co zrobić żeby przyssawka trzymała się szyby?

Na formach internauci często dzielą się własnym doświadczeniem. Na wielu z nich można przeczytać, że wystarczy natłuścić powierzchnię przyssawki kropelką np. oliwy lub oliwki. Inni polecają także użycie lakieru do włosów, a w niektórych domach przyssawki porządnie trzymają się na… białko kurze.

Sprawdź: Co zrobić, żeby szalik nie zostawiał kłaczków? Praktyczne porady na “obłażące” ubrania

Czytelnicy pytają, jak dobrze przykleić przyssawki

Czym odtłuścić przyssawki?

Kropelką oliwki lub oliwy.

Czym przykleić przyssawkę do glazury?

Można użyć kropelkę jakiegoś tłuszczu, np. oliwki, albo zakupić w sklepie budowlanym specjalne samoprzylepne gwoździe.

Co zrobić żeby przyssawki się trzymały?

Można natłuścić przyssawkę kroplą oliwy lub np. białkiem jajka. Niektórzy polecają taka wieszanie przyssawek popsikanych lakierem do włosów.

Jak zamontować półkę na przyssawki?

Porządnie umyć i odtłuścić powierzchnię, do której chcemy przymocować półkę, a następnie mocno przycisnąć przyssawki. Jeśli będą odpadać, można spróbować zagotować je przez chwilę we wrzątku.

Dlaczego przyssawka odpada od szyby?

Być może przyssawka jest zbyt słabej jakości lub się zużyła. Warto posmarować ją kropelką oliwy i spróbować jeszcze raz.

Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Niemowlę, Pielęgnacja niemowląt

Test pieluszek jednorazowych

Dada, Pampers, Baby Dream, Toujours? Wpis o wyprawce noworodka oraz ten z porównaniem Dady i Pampersa sprawił, że zacząłem przeglądać różne testy pieluszek. Bliżej mi do praktyka niż teoretyka. Postanowiłem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo