Jak wyczyścić ruszt z piekarnika? Ja wkładam go do worka na śmieci. Obywa się bez szorowania

Jak wyczyścić ruszt z piekarnika? Na powierzchni szybko osiadają resztki z jedzenia i szybko schnący tłuszcz, co tworzy powłokę trudną do usunięcia bez uporczywego szorowania. Na szczęście da się wyczyścić przedmiot bez większego wysiłku. Oto co należy zrobić.

Ruszt z piekarnika wymaga regularnej pielęgnacji i starannego czyszczenia. Wszystko przez to, że bardzo szybko się brudzi, a zaschnięte resztki są coraz trudniejsze do usunięcia. Na szczęście istnieje prosty trik, dzięki któremu zapomnisz o szorowaniu. Potrzebujesz jednego worka na śmieci i płynu, który zapewne masz już w swojej kuchni.

Sprawdź: Czym wyczyścić deskę sedesową?

Jak wyczyścić kratkę z piekarnika? Wystarczy worek na śmieci i chwila cierpliwości

Mało kto zdaje sobie sprawę, że kratkę z piekarnika można wyczyścić prostymi, domowymi sposobami i to bez potrzeby inwestowania w specjalistyczne środki czyszczące. Wystarczy, że w dwóch szklankach gorącej wody rozpuścisz jedną tabletkę do zmywarki i trzy łyżki sody oczyszczonej. Proporcje zwiększaj w razie potrzeby. Później włóż ruszt do worka na śmieci, umieść go na wszelki wypadek w brodziku lub wannie, by nie przeciekł i wlej ostudzony płyn do środka. Zabezpiecz worek przed otwarciem i poczekaj kilka godzin. To świetny trik, dzięki któremu odpoczniesz, a brud będzie usuwał się sam. Po kilku godzinach wylej płyn z worka, wyjmij kratkę i przetrzyj powierzchnię szorstką stroną gąbki. Szybko się okaże, że brud odchodzi bez większego kłopotu, a kratka wygląda jak w dniu zakupu piekarnika.

Sprawdź: Jak wyczyścić spód patelni? Wypróbuj trik z ręcznikiem papierowym. Jest niezawodny

Czym umyć kratkę z piekarnika? Pomogą też inne metody

Oprócz triku z workiem na śmieci możesz też wypróbować inną metodę, która również nie zajmie ci wiele czasu. Wystarczy, że połączysz sodę oczyszczoną z wodą w takich proporcjach, by utworzyć gęstą pastę. Nałóż produkt obficie na zabrudzenia i odczekaj pół godziny. Później wyszoruj ruszt twardą stroną gąbki, umyj go ciepłą wodą, by zmyć resztki sody, i gotowe.

Suknie Ślubne

Suknia ślubna

Suknia ślubna: wymarzona, wyśniona, albo wręcz przeciwnie – wielki znak zapytania. Podpowiadamy, jaki fason sukni ślubnej będzie najlepszy i na co zwrócić uwagę podczas przymiarek. Decyzja dotycząca wyboru sukni ślubnej jest jedną...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo