Suknie na wesele są eleganckie i szykowne. Zobacz idealne propozycje dla gości, mamy i świadkowej.

Suknie na wesele dla gości

Suknie na wesele dla gości są ściśle określone dress codem. Przede wszystkim goście powinni zrezygnować z bieli, która jest zarezerwowana dla Panny Młodej. Uniakamy również czerni uznawanej za kolor żałoby. Co zrobić, jeśli koniecznie chcesz włożyć jeden z tych kolorów? Dobierz jak najbarwniejsze dodatki, które odwrócą uwagę od odcienia kreacji.

Suknie na wesele dla gości nie powinny być również zbyt krótkie ani zbyt mocno wydekoltowane. Idealna długość to kilka centymetrów przed kolano. Dlaczego? Zbyt króciutka mini raczej nie będzie wyglądała szykownie, a wesele jest eleganckim przyjęciem.

Suknie na wesele dla mamy

Suknie na wesele dla mamy to wyjątkowe kreacje. Każda mama Panny Młodej lub Pana Młodego chce swoim wyglądem podkreślić wyjątkowość chwili, ale też chce zadać szyku. Co wybrać? Idealnym pomysłem na suknię na wesele dla mamy jest długa sukienka wieczorowa. Może mieć zupełnie prosty krój lub nieliczne ozdobniki. Mamy Pary Młodej często decydują się na pastelowe barwy. To idealne kolory po 50-ce. Podkreślają subtelny urok mam i współgrają ze zmieniającą się z wiekiem kolorystyką.

Suknie na wesele dla świadkowej

Suknie na wesele dla świadkowej podlegają wielu obostrzeniom. Powszechnie uważa się, że kreacja nie powinna być zbyt odważna w kroju ani doborze kolorów. Świadkowa nie powinna zwracać na siebie uwagi i tymsamym odciągać jej od Panny Młodej. Czy rzeczywiście? Jeśli masz zostać świadkową warto, byś suknię na wesele wybrała lub chociaż skonsultowała z Panną Młodą. Po pierwsze może się okazać, że planuje ona np. określony motyw kolorystyczny. Nawet jeśli nie, zawsze dobrze wyglądają Państwo Młodzi i świadkowie ubrani w taki sposób,by nawzajem do siebie pasowali. Ponadto od koloru sukni świadkowej powinien zależeć kolor jej bukietu.

Suknie na wesele czerwone

Czerwone suknie na wesele to kontrowersyjna propozycja. Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami czerwień jest zbyt mocnym kolorem, by zakładać go na wesele. Jednak barwa ta niejedno ma imię. Nie musisz wkładać ognistej czerwieni. Zdecyduj się na kolor arbuza, ceglasty lub ciemną wiśnię. Dobierz do niej stonowane dodatki. Stworzysz bardzo spokojny look, który nikomu nie powinien przeszkadzać.

Suknie na wesele niebieski

Suknie na wesele w kolorze niebieskim są wręcz idealną propozycją. Większość kobiet pięknie prezentuje się w tym kolorze. Dodatkowo niezależnie od wariantu jest on dość szykowny. Możesz wybierać spośród bardzo jasnych pastelowych odcieni, przez słodki baby blue aż po granat. Zwróć uwagę na to, że granat może być doskonałą alernatywą dla czerni. Co ciekawe większość Pań prezentuje się w nim znacznie korzystniej niż w smutnym i narzucającym się czarnym. Może Ty też do nich należysz?

Suknie na wesele wieczorowe

Suknie na wesele wieczorowe to najczęściej długie kreacje. Są stworzone na przyjęcia zaczynające się późnym wieczorem i trwające aż do rana. Nie podobają Ci się? A może po prostu nie czujesz się w nich komfortowo? Wybierz krótką sukienkę koktajlową uszytą z dobrego materiału.

Poszukując sukni na wesele będziesz miała możliwość wybierania w ogromnej liczbie fasonów i kolorów. Zanim wybierzesz się na zakupy warto zastanowić się nad tym, czego w swojej figurze nie lubisz, a co chcesz podkreślić. Modnym fasonem odpowiadającym większości z nas jest sukienka o kroju litery A. Być może to jest właśnie pomysł na stylizację dla Ciebie?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo