Astma oskrzelowa -ciąża?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #77925

  gzymula

  Witam wszystkich cieplutko! chcialam zapytać czy jest ktoś kto jest w ciąży i cierpi na chorobe przewlekłą?min astme !

  #1045243

  gablysia

  Re: Astma oskrzelowa -ciąża?

  ja  #1045244

  gzymula

  do GABLYSIA

  Już myślałam że niema nikogo takiego…ja jestem w 30 tyg ciąży jak narazie czuje sie ok biore tylko serewent ,ale najbardziej martwi mie kwestia zbliżającego porodu !? a Ty już rodziłaś?

  #1045245

  karina78

  Re: Astma oskrzelowa -ciąża?

  Ja także mam astmę. Nie biorę jednak regularnie leków, tylko przy napadzie duszności Salbutamol. Całą ciążę przechodziłam bez duszności, z tym że unikałam dumu tytoniowego i alergenów.
  Generalnie jednak lekarz kazał brać Salbutamol jak tylko się duszność pojawi, gdyż jest to mniejsze zło niz niedotlenienie dziecka.
  Poród również przebiegł bez problemu. I co ciekawe. Mam wrażenie, że teraz jest o wiele lepiej, jakby astma się trochę cofnęła.

  Pozdrawiam,
  Karina

  #1045246

  aborka

  Re: Astma oskrzelowa -ciąża?

  i ja tez. To juz druga ciąza. Pierwsza była latem czyli gorszy okres. I praktycznie bez objawów. No a teraz niby zimą czyli dla mnie lepszy czas bo nie ma pyłkw. I tak mnie wymordowało. W sumie nie wiem czy to astma. 3 razy byłam chora i po kazdej chorobie męczył mnie kaszel. Tak ze 2 tyg wyjęte z życiorysu. I to duszność ale nie przechodząca po lekach. Tylko poprostu musiałam odksztusic to co zalegało. i tak kasłałm w nocy kilaka razy po godzince. Ale ani zwężenia oskrzeli ani zapalenia nie było.
  Podobno jak sie jest w ciązy z dziewczynką to sie gorzej przechodzi. U mnie sie zgadza. Z synkem był spokój. To nie jest przesąd tylko wynik jakiegoś badania ciężarnych (no ale nie przeczytałam tego w fachowej literaturze)
  No ale leki lepiej brac. Mozna te same co zawsze.

  Ania, Grześ i Bartuś 13.12.2003 i czercowa dzidzia

  #1045247

  gzymula

  Re: Astma oskrzelowa -ciąża?

  Ja mam astme ale nie alergiczną , zaczeło się jak miałam 15 lat .Lekarze stwirdzili że to po częstych chorobach oskrzeli ! co do dzidzi to niewiem czy to chłopiec czy dziewczynka , będzie niespodzianka. Jak narazie czuje się dobrze , leki musze brać zazwyczaj na noc bo jak wspominałam nie jest to astma alergiczna i duszność mam zazwyczaj nocną lub wysiłkową /dlatego obawiam się porodu!!!/ no i jeszcze unikam wszelkiego rodzaju dymu i zapachu np perfumy. Mam nadzieje ,że jakoś wytrzymam do 12 lipca ! Poydrawiam Lidka

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close