czy z pokarmem mozna przekazac bakterie?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #36936

  ava131

  Dziewczyny! czy z pokarmem matka moze przekazac dziecku jakies bakterie chorobotworcze?
  Nati ma w moczu coli i paleczki ujemne – znajoma osoba twierdzi ze to przez pokarm moge jej przekazywac jakies paskudy…
  Mi sie zawsze wydawalo ze nie mozna.
  Wyprowadzcie mnie z bledu albo utwierdzcie w przekonaniu>

  pozdrawiam
  Ania i Natalka ur.16.09.03

  #481660

  irenas

  Re: czy z pokarmem mozna przekazac bakterie?

  Można, ale chyba tylko HIV. Nie słuchaj znajomej tylko spytaj lekarza. Bakterie coli są w kupie. U dziewczynek łatwo może dojść do zakażenia, bo odbyt jest blisko pochwy a cewka moczowa bardzo krótka. Dtatego trzeba szczgólnie uważać i myć od przodu do tyłu za każdym razem zmieniając wacik.
  Poza tym bakterie mogą być na piersi jeśli się je dotknie brudnymi rękami. A pokarm jest genaralnie jałowy.
  Pozdrawiam

  Irena i SARA 7.11.03



  #481661

  gosiab

  Re: czy z pokarmem mozna przekazac bakterie?

  Osoba która tak twierdzi nie ma racji, pewnie jest z tego gatunku który zachwala zalety butelki. Pokarm kobiecy nie zawiera bakterii dlatego że te drobnoustroje ktore dostaną się do organizmu spotykają na swojej drodze charakterystyczne przeciwciala. Te przeciwciała trafiają do pokarmu. Dlatego mówi się że dziecko dostaje odporność od matki, pokarm jest swoistą szczepionką.

  #481662

  alak

  I ja utwierdzam Ciebie w przekonaniu

  Mleko matki to antidotum dla maleństwa na wszelkie dolegliwości – takie moje zdanie

  Alicja,Maja (09.09.03)

  #481663

  verba

  Re: czy z pokarmem mozna przekazac bakterie?

  Jest jeden mały wyjątek o czym boleśnie przekonałam się całkiem niedawno. W mleku mamy można przekazać cytomegalię bardzo groźną chorobę, z którą mogą nie radzić sobie dzieci do 6 miesiąca życia później są na tyle silne immunologicznie, że ta choroba może przejść nawet bezobjawowo. Z resztą się zgadzam 🙂 Pozdr.

  Agnieszka z córeczką Kasią ur. 13/07/2003

  #481664

  kamelia

  Re: czy z pokarmem mozna przekazac bakterie?

  Niestety dziewczyny nie mają racji do końca… Wraz z mlekiem matki można przekazać wiele bakterii chorobotwórczych i wirusów (HIV)… Różnego rodzaju… Choćby gronkowca złocistego… Pokarm zdrowej matki rzeczywiście jest jałowy, ale zdarza się, że właśnie w gruczole mlekowym namnażają się bakterie. Tylko jedno ale! Możne zainfekować przewód pokarmowy dziecka, a nie układ moczowy!!! Ta bakteria Coli jest z pewnością nie od mleka, a od przypadkowego przeniesienia bakterii z okolic odbytu w okolice cewki moczowej. Jak duża ilość Coli wyszła w badaniu? Chodzi mi o wskaźnik taki jak bakteriuria… Jeśli bakteriuria jest nie wyższa niż 10 do 3, to układ moczowy najprawdopodobniej jest zdrowy, a bakterie w posiewie wyszły z powodu zanieczyszczenia próbki przy pobieraniu moczu. Tak przy okazji – odradzam korzystanie z woreczków przy pobieraniu moczu na posiew!!! Woreczki są dobre do badani ogólnego moczu. Wyniki mogą wyjśc złe błędnie i dziecko niepotrzebnie będzie leczone… W razie pytań pisz na priv. Miałam dużo przejść z bakteriami u synka.

  Kamelia i jej chłopaki

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close