dziecko w wannie

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #68388

  kas

  Pytanie do mam starszych dzieci. Od kiedy Wasze dzieci same sie kąpia. Nie chodzi mi o samą czynność mycia się a samotne pozostawienie w wannie.

  Nie pamiętam kiedy sama zaczęłam się kąpać…

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)

  #876322

  Anonim

  Re: dziecko w wannie

  już od jakiegoś czasu zostawiamy Krzysia samego w łazience, ale tylko na chwilę i zawsze przy otwartych drzwiach- tak aby słyszeć co robi; najczęściej wtedy jedno z nas ścieli łóżko, a drugie sprząta zabawki… robi względny porządek; co chwila jednak zaglądamy i sprawdzamy co Krzysiol porabia- pozostawienie go na dłużej samego spowodowałoby zalanie łazienki

  [i]Ewa i Krzyś (2 lata i 6 mies.)  #876323

  laminja

  Re: dziecko w wannie

  Szymon od 2-3 miesięcy sam zostaje w łazience kiedy się kąpie – drzwi oczywiście zawsze zostawiamy otwarte. Cały czas słuchamy co robi i raz na parę minut zaglądamy do niego. W wannie jest mata antypoślizgowa. Woda sięga mu do pasa (kiedy siedzi).

  Szymon 8/12/2003

  #876324

  krzemianka

  Re: dziecko w wannie

  Nie za bardzo wiem, o jakie starsze dzieci Ci chodzi. Dwuletnie może być?

  Moje samo sie nie kapie, zawsze ktos przy nim jest. Igor ma glupie pomysly, np. wychodzenie z wanny bez ostrzeżenia. Więc jeszcze sam się nie kąpał i nie wiem, kiedy będzie.


  Igor(1.7.03) i Hubert(17.8.04)

  #876325

  ellenka25

  Re: dziecko w wannie

  u nas to zalezy od humoru Natalki 😉 kiedy jest grzeczna to siedzi sobie sama ale przy otwartych drzwiach [w wannie obowiązkowo mata] i od czasu do czasu zaglądamy ale są dni kiedy ktoś musi z nią być bo np złapie prysznic i leje wodą po łazience… albo wylewa czym moze wodę z wanny
  pozdrawiam!

  Ola z Natalią- 2.06.2003

  #876326

  cait

  Re: dziecko w wannie

  W sumie, to od listopada zeszlego roku. Niestety kontrola co jakis czas jest konieczna, inaczej… przyjda sasiedzi na kontrole, jak ich zalejemy .


  Cait + Alka (15 stycznia 2003)  #876327

  klucha

  Re: dziecko w wannie

  to chyba zależy od „samodzielności” dziecka i zaufania mu w pewnych granicach. Kasia ja już nie pamiętam od kiedy Zu sama w łazience siedzi podczas kapieli w wannie pełnej zabawek. Więc chyba dawno to musiało być. Oczywiście przy otwartych drzwiach i moim nasłuchiwaniu i zerkaniu. Zuzia wie że w wannie nie wolno samemu wstawać i jak czegoś chce trzeba zawołać rodzica, ostatnio nawet próbowala sama się myć bez moich poprawek ;-)) W sumie to ona nawet nas wyganiała z łazienki. Ostatnio coś się pozmieniało i kąpiele z godzinnych zamieniły się w sekundowe prysznice.

  Izka i Zuzia 3 latka 🙂

  #876328

  kokunia

  Re: dziecko w wannie

  Ja jeszcze cały czas asystuję przy Wiktorkowych kąpielach.

  Agata i Wiktorek (13.04.2003)

  #876329

  agakuba

  Re: dziecko w wannie

  Ja jeszcze nie zostawiam Emilki samej podczas kąpieli. Boję się, że wstanie (co jej się często zdarza) i nie daj Boże straci równowagę. A to przecież moment…

  Agnieszka z Emilką (14.08.2003)

  #876330

  mirabelka79

  Re: dziecko w wannie

  nie zostawiam Gosi samej bo ciagle wstaje, kombinuje, zadziera nogi do gory….gdyby grzecznie siedziala to pewnie krazylabym po domu.

  Ala i Małgosia (16.12.2003)  #876331

  aneci

  Re: dziecko w wannie

  Moja młoda zaczęła sama zostawać w wannie w wieku ok. 5 lat. Do tej pory może się kąpać tylko i wyłącznie jak ktoś jest w domu.

  Aneta z Kingą i marcowym Igorkiem

  #876332

  aneci

  Re: dziecko w wannie

  Sorka, zostawała w wannie ok. 2 roku, natomiast sama zaczeła się kąpać w wieku 4 czy 5:-)

  Aneta z Kingą i marcowym Igorkiem  #876333

  kas

  Re: dziecko w wannie

  Dzięki….
  Czyli jak widzę różnie…
  Tak mnie naszło, bo sobie przypomnialam jak prawie rok temu byliśmy u znajomych i nasze córki się razem kąpały (ich jest starsza o półtora roku od Zu, dla ułatwienia Zu miała wtedy niecałe 2 lata) to zostałam spytana, czy my Zu samej w wannie nie zostawiamy. Dla mnie to wtedy brzmiało jak totalna herezja. W sumie wciąż brzmi, bo mimo naklejek przeciwpoślizgowych Zu czasem coś nieźle wywinie. A nie wyobrażam sobie, że by Zu siedziała w wannie a ja latała po mieszkaniu robiąc inne rzeczy i profilaktycznie pokrzykując „usiądź, usiądź”

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)

  #876334

  goha

  Re: dziecko w wannie

  Mój synek ostatnimi czasy kładzie się w wannie na brzuchu i pije wodę!!! O zostawieniu go samego więc nie ma mowy!!!!

  GOHA i Dareczek 2 latka (02.04.03)

  #876335

  Anonim

  Re: dziecko w wannie

  Nina zostaje czasem na chwilę sama w wannie, przy otwartych drzwiach oczywiście. Nina kąpie się w małej wanience, wody ma na ogół nie za dużo.
  Dodam że te momenty kiedy nikogo przy niej nie ma są naprawdę krótkie.

  Monika & Nina (20 m-cy)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 15)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close