formalnosci po porodzie

Czesc, niedlugo czeka mnie porod i w zwiazku z tym mam do Was jako doswiadczonych w tej kwestii pytanie – jakie formalnosci czekaja mnie po porodzie? Co trzeba dokad zawiezc, kogo poinformowac, generalnie – co nalezy zrobic? Pewnie wszystko to spadnie na meza i poprosil mnie bym mu to wszystko gdzies wypunktowala, tylko ze ja nie do konca wiem co.

Pozdrawiam,

Kasia i chyba Gabrysia (23-03-2004)

4 odpowiedzi na pytanie: formalnosci po porodzie

kas Dodane ponad rok temu,

Re: formalnosci po porodzie

Nie jest źle.
Szpital zgłasza urodzenie dziecka w odpowiednim urzędzie i (przynajmniej u nas tak było, ale to chyba reguła) umawia Ciebie na wizytę w tym urzędzie w celu odebrania aktu urodzenia dziecka. Jesli dziecko ma być zameldowane tam gdzie Ty, możesz pójść sama, jeśli gdzie indziej – musicie oboje. Z tym aktem trzeba się zgłosić w Waszym urzędzie gminy w celu nadania dziecku numeru PESEL (u nas to trwało miesiąc chyba).
POza tym dziecko trzeba zarejestrować w wybranej przychodni, w konsekwencji czego powinna się u Was pojawić położna środowiskowa (u nas był także pediatra).
To chyba wszytsko.
Pozdrawiam

Kaśka
I buzi od Zuzi (16.10.02)

zabka Dodane ponad rok temu,

Re: formalnosci po porodzie

Jeśli mieszkasz w bloku to musisz jeszcze zgłosić dzidziusia do spółdzielni mieszkaniowej. Ale z tym się nie spiesz, ja to zrobiłam po ok miesiącu.
Jeśli pracujesz to zaświadczenie o urodzeniu dziecka (ze szpitala) należy zanieść do pracodawcy w celu uzyskania zasiłku macierzyńskiego.

Martyna i Maja ur. 17.07.2003

eris Dodane ponad rok temu,

Re: formalnosci po porodzie

Witaj
U nas było tak (mieszkamy w Łapach a rodzilismy w Białymstoku). Po porodzie pielęgniarki pytały do jakiej przychodni należymy-tam szpital wysłał zawiadomienie że dziecko się urodziło. W konsekwencji czego na drug dzień po powrocie do domu przyszła połozna do mnie, a na 3 dzień pediatra do maluszka.
Przy wypisie dostaje się rózne dokumenty i tam jest też zaświadczenie o urodzeniu. W ciągu 14 dni od urodzenia trzeba to zanieść do urzędu stanu cywilnego(my mimo ze mieszkamy w Łapach, musieliśmy to zrobić w Białymstoku bo tu urodził się Mateusz). Mój mąż wziął akt ślubu, mój i swój dowód osobisty a w zamian dostał akt urodzenia Mateusza.W ciągu miesiąca odebraliśmy pesel-już w Łapach.
Pozdrawiamy


Marta i Mateusz 26.10.2003

kazna Dodane ponad rok temu,

Re: formalnosci po porodzie

Wielkie dzieki za odpowiedzi!

Pozdrawiam,

Kasia i chyba Gabrysia (23-03-2004)

Znasz odpowiedź na pytanie: formalnosci po porodzie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
co myślicie o proszkach cypisek i bobas?
Na razie postanowiłam prać wszystkie rzeczy w płatkach mydlanych i płukać dwa razy. Ale teraz jestem dopiero na etapie przygotowań i mam czas.Lovela czy yelp są dosyć drogie ale polecane.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
5 minut spóźnione życzenia dla Gabi
Pięć minut temu Gabi córka Irmy obchodziła jeszcze swoje dwunaste urodziny. A może wciąż jeszcze obchodzi, bo juz jest dużą dziewczyną i pewnie mama dała dyspensę na późne pójście spać. Gabi,
Czytaj dalej