formalnosci po porodzie

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #42124

  kazna

  Czesc, niedlugo czeka mnie porod i w zwiazku z tym mam do Was jako doswiadczonych w tej kwestii pytanie – jakie formalnosci czekaja mnie po porodzie? Co trzeba dokad zawiezc, kogo poinformowac, generalnie – co nalezy zrobic? Pewnie wszystko to spadnie na meza i poprosil mnie bym mu to wszystko gdzies wypunktowala, tylko ze ja nie do konca wiem co.

  Pozdrawiam,

  Kasia i chyba Gabrysia (23-03-2004)

  #550384

  kas

  Re: formalnosci po porodzie

  Nie jest źle.
  Szpital zgłasza urodzenie dziecka w odpowiednim urzędzie i (przynajmniej u nas tak było, ale to chyba reguła) umawia Ciebie na wizytę w tym urzędzie w celu odebrania aktu urodzenia dziecka. Jesli dziecko ma być zameldowane tam gdzie Ty, możesz pójść sama, jeśli gdzie indziej – musicie oboje. Z tym aktem trzeba się zgłosić w Waszym urzędzie gminy w celu nadania dziecku numeru PESEL (u nas to trwało miesiąc chyba).
  POza tym dziecko trzeba zarejestrować w wybranej przychodni, w konsekwencji czego powinna się u Was pojawić położna środowiskowa (u nas był także pediatra).
  To chyba wszytsko.
  Pozdrawiam

  Kaśka
  I buzi od Zuzi (16.10.02)  #550385

  zabka

  Re: formalnosci po porodzie

  Jeśli mieszkasz w bloku to musisz jeszcze zgłosić dzidziusia do spółdzielni mieszkaniowej. Ale z tym się nie spiesz, ja to zrobiłam po ok miesiącu.
  Jeśli pracujesz to zaświadczenie o urodzeniu dziecka (ze szpitala) należy zanieść do pracodawcy w celu uzyskania zasiłku macierzyńskiego.

  Martyna i Maja ur. 17.07.2003

  #550386

  eris

  Re: formalnosci po porodzie

  Witaj
  U nas było tak (mieszkamy w Łapach a rodzilismy w Białymstoku). Po porodzie pielęgniarki pytały do jakiej przychodni należymy-tam szpital wysłał zawiadomienie że dziecko się urodziło. W konsekwencji czego na drug dzień po powrocie do domu przyszła połozna do mnie, a na 3 dzień pediatra do maluszka.
  Przy wypisie dostaje się rózne dokumenty i tam jest też zaświadczenie o urodzeniu. W ciągu 14 dni od urodzenia trzeba to zanieść do urzędu stanu cywilnego(my mimo ze mieszkamy w Łapach, musieliśmy to zrobić w Białymstoku bo tu urodził się Mateusz). Mój mąż wziął akt ślubu, mój i swój dowód osobisty a w zamian dostał akt urodzenia Mateusza.W ciągu miesiąca odebraliśmy pesel-już w Łapach.
  Pozdrawiamy


  Marta i Mateusz 26.10.2003

  #550387

  kazna

  Re: formalnosci po porodzie

  Wielkie dzieki za odpowiedzi!

  Pozdrawiam,

  Kasia i chyba Gabrysia (23-03-2004)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close