Kiedy dziecko zaczyna mieć świadomość swojej płci?

Wczoraj, gdy odkładałam do szafy kolejne “wyrośnięte” ubranka Matiego taka mi myśl przyszła do głowy, co będzie jeżeli “daj Boże Martusia” nie będzie się czuła dobrze w bluzach z samochodzikiem po starszym bracie? Rozwijam myśl. Zostawiam po małym wszystkie fajniejsze ciuszki, w sumie dość istotnie odciąży to nasz bużet przedporodowy.Do pewnego momentu są to raczej neutralne śpioszki itp., ale potem zaczynają się już różne “męskie” ubranka. Ja jeszcze oczywiscie nie znam płci, ale… mam nadzieję, że będzie to właśnie Martusia. Na pewno (jak się tylko już wreszcie dowiem) dokupię jej jakąś sukieneczkę czy coś z dziewczęcym motywem, ale jednak podstawą będą ciuszki po Matim. Mam pytanko, od jakiego wieku może to dziewczynce robić różnicę, że na bluzie jest samochodzik a nie np. kwiatek? Moja mama wspomina, że ja do 10-tego roku zycia byłam chłopczyca, tylko spodnie i spodnie, sukienkę ubierałam na siebie raz w roku na Wigilię (po wielkich przekonywaniach), ubierałam ją zresztą dlatego, że wtedy też mama pozwalała mi włożyć na palec mój złoty pierścionek z moim inicjałem (prezent, z którego byłam bardzo dumna, dumna do tego stopnia, że calą drogę na Wigilię szłam bez jednej rękawiczki, żeby wszyscy widzieli )
Jak “świadomość kobiecości” wygląda u Waszych dziewczynek?

Mati 28.01.04 ? 20.04.05

2 odpowiedzi na pytanie: Kiedy dziecko zaczyna mieć świadomość swojej płci?

cat2004-10-19 08:05:39

Re: Kiedy dziecko zaczyna mieć świadomość swojej płci?

anet2004-10-19 10:52:58

Re: Kiedy dziecko zaczyna mieć świadomość swojej płci?

u Was chyba pod tym wzgl bedzie lepiej – ja Adrianka nie ubiore w sukienki , spodniczki i cala mase cukierkowo-dziewczecych ubranek – choc czasem zakladam np patrz czapeczka ponizej:)
Z dsw wiem ze tzw chlopiece ubranka sa o wiele wygodniejsze i fakt jest taki ze czesc sukienek itp ktore kupilam Agniesia zalozyla raz lub wcale i … wyrosla!!!
A co do swiadomosci to jeszcze, jeszcze … jak na razie Agniesia nie robi problemow ubraniowych – uffffff:)

Agniesia 7.07.02 Adrianek 1.01.04

Znasz odpowiedź na pytanie: Kiedy dziecko zaczyna mieć świadomość swojej płci??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Urodziny Tymona mausky
Najlepsze życzenia z okazji roczku dla Tymona, synka mausky [img]/images/forum/icons/laugh.gif[/img] Żeby mama się do Ciebie zawsze uśmiechała, żebyś miał zawsze czas i chęć do zabawy i w ogóle wszystkiego najlepszego PS. I
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
mój maluch...
nie chce ssać piersi. Jest mi z tego powodu strasznie przykro, bo to dla niego byłoby dobre i mi byłoby łatwiej. W szpitalu miŁ silną żółtaczkę, nie mogłam go zabierać
Czytaj dalej