Kiedy dziecko zaczyna mieć świadomość swojej płci?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #55511

  kotagus

  Wczoraj, gdy odkładałam do szafy kolejne „wyrośnięte” ubranka Matiego taka mi myśl przyszła do głowy, co będzie jeżeli „daj Boże Martusia” nie będzie się czuła dobrze w bluzach z samochodzikiem po starszym bracie? Rozwijam myśl. Zostawiam po małym wszystkie fajniejsze ciuszki, w sumie dość istotnie odciąży to nasz bużet przedporodowy.Do pewnego momentu są to raczej neutralne śpioszki itp., ale potem zaczynają się już różne „męskie” ubranka. Ja jeszcze oczywiscie nie znam płci, ale… mam nadzieję, że będzie to właśnie Martusia. Na pewno (jak się tylko już wreszcie dowiem) dokupię jej jakąś sukieneczkę czy coś z dziewczęcym motywem, ale jednak podstawą będą ciuszki po Matim. Mam pytanko, od jakiego wieku może to dziewczynce robić różnicę, że na bluzie jest samochodzik a nie np. kwiatek? Moja mama wspomina, że ja do 10-tego roku zycia byłam chłopczyca, tylko spodnie i spodnie, sukienkę ubierałam na siebie raz w roku na Wigilię (po wielkich przekonywaniach), ubierałam ją zresztą dlatego, że wtedy też mama pozwalała mi włożyć na palec mój złoty pierścionek z moim inicjałem (prezent, z którego byłam bardzo dumna, dumna do tego stopnia, że calą drogę na Wigilię szłam bez jednej rękawiczki, żeby wszyscy widzieli )
  Jak „świadomość kobiecości” wygląda u Waszych dziewczynek?

  Mati 28.01.04 ? 20.04.05

  #709090

  cat

  Re: Kiedy dziecko zaczyna mieć świadomość swojej płci?  #709091

  anet

  Re: Kiedy dziecko zaczyna mieć świadomość swojej płci?

  u Was chyba pod tym wzgl bedzie lepiej – ja Adrianka nie ubiore w sukienki , spodniczki i cala mase cukierkowo-dziewczecych ubranek – choc czasem zakladam np patrz czapeczka ponizej:)
  Z dsw wiem ze tzw chlopiece ubranka sa o wiele wygodniejsze i fakt jest taki ze czesc sukienek itp ktore kupilam Agniesia zalozyla raz lub wcale i … wyrosla!!!
  A co do swiadomosci to jeszcze, jeszcze … jak na razie Agniesia nie robi problemow ubraniowych – uffffff:)

  Agniesia 7.07.02 Adrianek 1.01.04

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close