łożysko przodujące. co to jest – pomocy ??

Witajcie !!

Piszę w i mieniu mojej przyjaciółki.. ( pisałam też na wątku dla oczekujących , ale wiem, że Wy macie już większe doświadczenie)
Ma diagnozę…łóżysko przodujące i na dodatek konflikt serologiczny…..czym jej to grozi.???
Dodam, że pracuje po 9 godzin dziennie w sklepie i musi wyciągać ręce do góry, aby układać towary na półkach ( na szczęście nie ciężkie, ale delikatne – porcelana)..
Z tego co poczytałam to sprawa nie wygląda najlepiej, ale nic jej nie powiedziałam , żeby nie straszyć… Jesli macie doświadczenia w tym temacie to radżcie co robić!!!…
Koleżanka jest już 4,5 miesiącu i chyba będzie musiała pracować do samego rozwiązania !!!
Pozdrawiamy :
Monika i Mała Agu (oktoberka 2004)

1 odpowiedzi na pytanie: łożysko przodujące. co to jest – pomocy ??

zagajetka Dodane ponad rok temu,

Re: łożysko przodujące. co to jest – pomocy ??

Łożysko przodujące znajduje się bardzo nisko macicy,często “zakrywa” wejście pochwy i poród moe zakoczyć się cesarką.Ale w miarę wzrostu plodu,wzrasta macica, i łożysko przesuwa się ku górze.W wielu przypadkach tak własnie jest i tak też było u mnie.Na diagnozę czekałam do 20 tygodnia,ale musiałam ciągle leżeć.Twoja koleżanka powinna się oszczędzać!
Konflikt serologiczny też u mnie wystąpił.Ale to nie jest raczej problem,koleżance wstrzykną immunoglobulinę, która będzie chroniła dzieciątko.
Reasumując-nie są to wieeelkie problemy,ale dbać o siebie trzeba.Niech koleżanka zastanowi się nad odpoczynkiem,a wszystko będzie dobrze,czego jej serdecznie życzę:)
Pozdrawiam
Kasia

i Marysia,02.02.2005

Znasz odpowiedź na pytanie: łożysko przodujące. co to jest – pomocy ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
łożysko przodujące - ratunku co to oznacza !!
Witajcie !! Piszę w i mieniu mojej przyjaciółki.. Ma diagnozę...łóżysko przodujące i na dodatek konflikt serologiczny.....czym jej to grozi.??? Dodam, że pracuje po 9 godzin dziennie w sklepie i musi wyciągać ręce
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
dziś mój skarb ma swoje święto
[b]nie wiem co napisać, jestem sentymentalna i płacze sobie na wspomnienie tych trochę dramatycznych okoliczności nagłego i wczesnego przyjścia Dorianka na ten świat dokładnie 3 tygodnie przed terminem, po kilku
Czytaj dalej