nie chce myć ząbków

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #76265

  ula77

  może Wy podpowiedzieć jak zmobilizować 2-latka żeby mył ząbki, jak narazie ma ładne białe ząbki ale niestety nie chce ich myś i po 2 dniach jesli mu na siłę trochę nie umyję to robią się zółte, ale nie chodzi nawet o kolor tylko o to że jak nie będzie czyścił to się popsują, nie wiem jak mu to wytłumaczyć i go zachęcić. Może wy macie jakieś sposoby na to.

  ula i kubuś (05.05.04)

  #1011608

  gosik

  Re: nie chce myć ząbków

  Hej Ula

  U nas to samo… sam nie myje wogóle (dotyka szczoteczką tylko języka)
  Myję mu sama (szczoteczka +woda) codziennie wieczorem, bo tego nie chcę zaniedbać. Marudzi strasznie, ale tłumaczę że naprawdę trzeba…..

  Do rozwiązania mamy jeszcze sprawę nocniczka, bo za Boga nie chce usiąść. Tu jednak mogę z ,,przymuszaniem” i siebie i jego – poczekać do lata.

  Na ząbki się uparłam, nie chcę tego zaniedbać

  Zabaczymy co poradzą inne mamy, sama jestem ciekawa

  Filip i Kwietniowy Braciszek 🙂  #1011609

  ula77

  Re: nie chce myć ząbków

  U nas nie to że marudzi tylko rękami odpycha moją rękę, i jest dziki wrzask, już próbowałam dawać mu druga szczoteczkę oraz ja czyszczę z nim tzn. on trzyma moją a ja jego i on może mi czyścic ale ja jemu to absolutnie nie bo jest złość i płacz i na nic tłumaczenie bo on nie słucha

  ula i kubuś (05.05.04)

  #1011610

  mamaala

  Re: nie chce myć ząbków

  jak Ala miała krótki kryzys ząbkowy, to nie robiliśmy nic na siłę, jeden czy dwa dni odpuściliśmy a kolejnego tatuś zajrzał jej do buzi i zaczął liczyć robaczki, które właśnie siedzą na ząbkach i je gryzą i zaproponował szybciutkie wypędzenie robaczków szczoteczką, dziecię pobiegło do łażienki i rozdziawiło paszczę szeroko, a tatuś, myjąc ząbki, głośno liczył kolejne wyrzucane robale…:)

  Aga i Ala (10.02.2003)

  #1011611

  ula77

  Re: nie chce myć ząbków

  My raczej nie mamy kryzysu po prostu od poczatku nie lubi czyścić ząbków a otworzenie buzi graniczy z cudem

  ula i kubuś (05.05.04)

  #1011612

  ewelina1501

  Re: nie chce myć ząbków

  Hej!
  U mnie Filip myje zęby, zwłaszcza, że ja jestem nieugięta, gdyż jak nie myje, to na dolnych zębach pojawia mu się ciemny nalot, który likwiduje tylko regularne mycie, ale robi to niechętnie. U nas wygląda to w ten sposób, że ja myję mu dokładnie zęby jeszcze tą silikonową szczoteczką nakładaną na palec – wiem, że ona jest dla niemowlaczków, a Filip to wielki chłop, ale ona jest super! Nie tylko myje, ale też masuje mu dziąsełka, myzia i masuje. Tylko dlatego, że Filip ją własnie uwielbia, godzi się na dalsze tortury:) Dopiero potem biorę normalną szczoteczkę i najpierw nią jeszcze raz szybko szoruję mu zęby, a potem daję Filipowi i sam sobie myje ząbki, a właściwie wysysa pastę ze szczoteczki i tak sobie jakoś radzimy..:)
  Pozdrawiam
  Ewelina + Fil (31.07.2004) + Ktoś (30.09.2006?)  #1011613

  cszynka

  Re: nie chce myć ząbków

  A jakaś „atrakcyjna” szczoteczka, nowa, samodzielnie przez Kubusia wybrana (z niewielką pomocą i sugestią mamy) np. elektryczna za ok. 20 zł (na baterie) w formie samochodziku?

  Ola (06.01.2003)

  #1011614

  ula77

  Re: nie chce myć ząbków

  ma dwie jedna dinozaur a druga to nawet nie pamiętam kształtu ale weźmie którąś do ręki a następniewyrzuca na podłogę

  ula i kubuś (05.05.04)

  #1011615

  cszynka

  Re: nie chce myć ząbków

  To może w drugą stronę – zrób z tego „zakazany owoc” coś co jest tylko dla dużych dzieci, bo maluszki sobie same nie poradzą, bo ja wiem… ja tak moją dopinguję do różnych zadań. Często działa

  Ola (06.01.2003)

Postów wyświetlanych: 9 - od 1 do 9 (wszystkich: 9)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close