niepłodność – na krótko

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #7617

  bearom

  Cześć, dziewczyny. Pozwoliłam sobie dołączyć do Was, do kącika NIEPŁODNOŚĆ, ale uwaga na krótko?!!!! Nie orientuję się jeszcze w tych wszystkich nazwach, badaniach itd., zabiegach z zakresu niepłodności. Chociaż mam już 30 lat, także wybaczcie nazewnictwo itp.
  Jak pisałam wcześniej jestem po laparoskopii, mam endometriozę, kończę DANAZOL 15.02.02.
  Moje palny to: marcowanie, a potem wiadomo.
  Pozdrawiam.

  #135313

  isia

  Re: niepłodność – na krótko

  Cześć!
  A możesz mi napisać, jakie miałaś i czy w ogóle miałaś objawy po tym Danazolu? Ja zaczynam leczenie w tym lutym. Po laparoskopii wykryto mi torbiel endometrialną na pr. jajniku i niedrożne jajowody. Co było u Ciebie?
  Napisz pliss.
  Hejka
  Isia  #135314

  bearom

  Re: niepłodność – na krótko

  Na usg wyszła torbiel wielkości 3 x4 cm endometrialna (czekoladowa), na laparoskopię szłam w celu usunięcia torbilei. Po laparoskopii okazało się, że nie było żadnej torbieli, tylko rozsiane wszędzie endometrium, b. dużo ognisk. Dostałam orgametril 2 x 1 tabletkę, brałam przez 3 miesiące. Podczas brania dostałam krwawienia o b. dużej intensywności – 3,5 tygodnia, dwu-trzykrotnie więcej krwi niż normalny okres, dużo skrzepów i coś ze mnie wyszło wielkości dłoni, gr. na 1 cm. Później okazało się że odkleiła mi się od tych leków śluzówka macicy czy coś tam. Dostałam po tym danazol – krwawienie przeszło. Jestem po nim bardzo nerwowa, mąż obchodzi się ze mną jak z jajkiem, mam duże wahania nastroju, na początku kuracji mnie mdliło, ale później przeszło. Teraz humor mam nieco lepszy, ale to raczej jest spowodowane tym, że jest to już koniec kuracji, a nie lepszą tolerancją leku. Mój lekarz proponował mi przyjmowanie jednocześnie z danazol-em leku na polepszenie nastroju – ja nie skorzystałam. Acha, po kolejnym USG (we wrześniu) okazało się, że znowu mam torbiel, pojawia się i znika. Kończę pracę. Do jutra

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close