o przedszkolu… co byście wybrały?

Składamy podania do 3 przedszkoli… Na dostanie się do tego, na którym zależy nam najbardziej (m.in. dlatego, że najbliżej domu) praktycznie nie mamy szans 🙁 Nie wiadomo zresztą, czy dostaniemy się do któregokolwiek, bo Wiktor jest z końca roku, a sytuacja w Warszawie jest jaka jest… Gdyby jednak okazało się, że zostanie przyjęty do dwóch pozostałych przedszkoli i trzeba będzie między nimi wybierać, to co wybrać:
1. przedszkole, które zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie, ale położone dość daleko – jakieś pół godziny autobusem i pewnie z 15 minut na piechotę od przystanku, czy
2. przedszkole położone dość blisko – około 5 minut jazdy i drugie tyle odjścia, ale wrażenie zrobiło gorsze (co nie znaczy, że złe – po prostu nie byłam super zachwycona). ZAZNACZAM: to jest moje wrażenie – nie znam żadnych wiarygodnych opininii na temat żadnej z tych placówek.
Dodatkowo mam w perspektywie wożenie za 2 lata dwójki dzieci (bo chcę, żeby chodzili do jednego przedszkola).
Co byście wybrały – dalej wozić do (być może) fajniejszego, czy pójść “na łatwiznę” i wybrać to bliżej?


Kra+Wiktorek(2.4l)+Marcelek(7.5m)

8 odpowiedzi na pytanie: o przedszkolu… co byście wybrały?

cat Dodane ponad rok temu,

Re: o przedszkolu… co byście wybrały?

A można składać do 3 przedszkoli jednocześnie??? Sprawdź to, bo mnie się wydaje, że nie.
Co do wyboru – myślę, że odległość ma dosyć duże znaczenie. Jeżeli różnica na pierwszy rzut oka jest niewielka, wybrałabym to bliższe. Ale spróbuj sie jeszcze czegoś dowiedzieć o interesujących Cię miejscach. Ja w zeszłym roku sporo wertowałam to forum:
[Zobacz stronę]

Masz rację w jednym, dzieci z końca roku mają o wiele mniejsze szanse W OGÓLE się dostać, tak wynikało również z mojego rozeznania. Łukasz jest z końca grudnia i w przedszkolach publicznych w mojej okolicy nie miałam co startować z podaniem, dlatego zapisałam do niepublicznego….

Kaśka

Łukasz (3l. 3m-ce), Karolina (rok)

k8-77 Dodane ponad rok temu,

Re: o przedszkolu… co byście wybrały?

moje dziecko ma zlobek 15 minut od domu, ale jadac autem.
piszesz o dojazdach komunikacja, wiec chyba w ten sposob dowozilabys synka do przedszkola.
ja uwazam, ze ta odleglosc jest b. duza. nie ma problemu, gdy jest cieplo, ale wyobraz sobie zime: pol godziny w nie zawsze ogrzanym autobusie + 15 minut z dzieckiem w śniegu. brrr…
moze sprobuj jeszcze raz wizyty w tym drugim przedszkolu, moze wrazenia beda lepsze?

k8, Adamo-Pularrdo-Diabolo i ?

kra Dodane ponad rok temu,

Re: o przedszkolu… co byście wybrały?

No właśnie… A za dwa lata musiałabym wozić dwójkę dzieci… No i dlatego mam wątpliwości…


Kra+Wiktorek(2.4l)+Marcelek(7.5m)

agusek22 Dodane ponad rok temu,

Re: o przedszkolu… co byście wybrały?

Chyba wybrałabym to blizej. Martyna tez dostała się do przedszkola dalszego od naszego zamieszkania [3 przystanki autobusowe] ale mam zamiar ja później przenisc do przedszkola do którego można podejsc na pieszo. Jakbym była kierowca to to by nie było dla mnie problemem.
U nas we Wrocławiu mozna było składać tylko jeden wniosek
pzdr

Aga i Martynka 18.12.2003

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

Re: o przedszkolu… co byście wybrały?

zanim pojelabym decyzje poszukalabym wiecej informacji.
nie skreslaj tez sie z tego najlepsego – czesto po miesiacu, dwaoch wiele dzici rezygnuje- bo choruja, bo nie daja rady oderwac sie od rodzicow itd. Sprobuj sie znalezc na liscie rezerwowej.

Szymon 10.02.2003 + Ktos czerwcowy

anies Dodane ponad rok temu,

Re: o przedszkolu… co byście wybrały?

to tak ciężko w Wwie z przedszkolami ?
u nas przyjmują przewaznie wszystkich co złozyli wniosek

Aga i Wojtuś (23.07.2003)

kra Dodane ponad rok temu,

Re: o przedszkolu… co byście wybrały?

U nas w dzielnicy jest 2500 miejsc w przedszkolach na 4000 dzieci. I nie jest to najbardziej “zatłoczona” dzielnica – bywa znacznie gorzej 🙁


Kra+Wiktorek(2.4l)+Marcelek(8m)

pipi1234 Dodane ponad rok temu,

Re: o przedszkolu… co byście wybrały?

chyba najlepiej zasięgnąc jednak opinni innych co do przedszkoli niz sugerowac się pierwszym wrażeniem. Przedszkole do którego chodziła Julka i do którego zapisalismy Antosia miesci się w bloku – starym budownictwie, pomieszczenia w srodku nie sa super przestronne, ale opieka, podejscie do dzieci, organizacja zajęc itp. jest tak dobra, że wizualny odbiór nie ma wielkiego znaczenia…
Odległośc na pewno ma znaczenie, tego nie da się róznie ocenic . My akurat wybralismy daleko od domy, a blisko mojej pracy.
Zbiez więcej informacji a rozwiązanie samo ci sie nasunie

Monika + Julka 05.98 i Antoś 11.03

Znasz odpowiedź na pytanie: o przedszkolu… co byście wybrały??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nasze zdjęcia
Zapraszam na .......
...ruskie pierogi! [img]http://foto.onet.pl/upload/48/96/_589936_n.jpg[/img] wałkowałem, nakładałem farsz............. [img]http://foto.onet.pl/upload/25/2/_589933_n.jpg[/img] [img]http://foto.onet.pl/upload/35/24/_589931_n.jpg[/img] [img]http://foto.onet.pl/upload/8/18/_589932_n.jpg[/img] i tym sposobem ulepiłem 35 pierogów.........,które później migiem spałaszowałem ;-) Pychotka...hmm...chyba zostanę kucharzem ;-) [img]http://foto.onet.pl/upload/8/36/_589938_n.jpg[/img] [img]http://foto.onet.pl/upload/47/47/_589937_n.jpg[/img] [img]http://foto.onet.pl/upload/23/37/_589939_n.jpg[/img] Pozdrawiamy ;-) Aśka i Dawid (28m)
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
przedszkola - odpowiedzcie DZISIAJ - proszę!
Jak wiadomo jutro jest ostatni dzień skłądania wniosków do przedszkoli. No i mam problem. Chciałabym, żeby Wiktor chodził do przedszkola położonego najbliżej domu, ale okazuje się, że to jest najbardzie
Czytaj dalej