Ratunku! 20 m-cy i traci na wadze

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #74461

  mata-hari

  Jestem załamana. Byłam dziś na rutynowym badaniu w przychodni i okazało się, że od 2 m-cy moje dziecko, nie dość, że nie przybrało na wadze ani grama, to jeszcze 200g schudło!

  Jestem tym poważnie zaniepokojona. Michał jest atopikiem i alergikiem (pokarmowym i wziewnym) i niestety jego dieta jest dosyć uboga. Poza tym, jak chyba większość dzieci, należy do niejadków. Prawidłowo rośnie i rozwija się, jest ruchliwy ponad przeciętną i nigdy nie przybywał zbyt wiele. Zawsze jednak było to przynajmniej 150-200g. Teraz to dla mnie normalnie szok.
  Tym bardziej, że na ostatniej wizycie u naszego alergologa, lekarka sugerowała, że podejrzewa, iż Mały może mieć problemy z wchłanianiem pokarmu. Powiedziała, że jeśli teraz (przed dzisiejszym badaniem) nie przybędzie przynajmniej 200g, to trzeba będzie zrobić jakieś badania. My na razie jutro idziemy na morfologię, ale co potem – nie mam pojęcia (i już się boję). Już tyle po lekarzach z Michałem chodzimy, że wizja kolejnych problemów, po prostu mnie dobija.
  Jakby tego było mało dziecko już drugą dobę!!!!! nic mi prawie nie zjadło (100ml Nutramigenu z kaszką + 140 ml Nutramigenu z kaszką + 300ml Nutamigenu z kaszką zjedzonego w nocy + 2 łyżeczki Monte – tyle dokładnie zjadł wciągu dwóch dób), a wczoraj dodatkowo jeszcze miało biegunkę. Lekarka twierdzi, że to pewnie wina wychodzącej trójki, ale w obliczu tej utraty wagi przeraża mnie to.
  Obecnie Michał mając 83 cm wzrostu waży tylko 10390.

  Czy jest może jakaś mama, której dziecko też zamiast przybierać, traciło na wadze? Co mówili lekarze, jakie zlecali badania, co się okazało? Bardzo, bardzo proszę o jakieś info. Naprawdę strasznie się martwię.

  Serdecznie pozdrawiam.

  Michaś 1,5 roku

  #981048

  erica

  Re: Ratunku! 20 m-cy i traci na wadze

  nie martw się, to na pewno wina biegunki i ciągłego ruchu. Dawiś jak mu 3 eychodziła też mało jadł, a zawsze wcina jak mały wariat:) Wczoraj np. zjadł swój obiad, butelkę kaszki i jeszcze przyszedł żebrać z mojego obiadu – zjadł pół nogi z kurczaka! Innym razem nie mogę zagonić go do jedzenia. Za to ciągle biega i spala wszystko co zje. Bądź dobrej myśli! Mam nadzieję że Michaś przytyje.
  Buziaki!

  erica i Dawcio 15.10.2004  #981049

  eris

  Re: Ratunku! 20 m-cy i traci na wadze

  A czy robiłaś badania na obecność pasozytów? One moga wzmacniać alergię, złe wchłanianie…..

  Marta i Mat 2 latka

  #981050

  mata-hari

  Re: Ratunku! 20 m-cy i traci na wadze

  Pasożyty robiliśmy kiedyś, jak ze skórą dziecka było tragicznie i jak na skutek biegunki zrobiły mu się potworne nadżerki na pupie. Okazało się wtedy, że miał gronkowca złocistego, którego jednak organizm sam zwalczył (ponowne badania już go nie wykazały).
  Sądząc po obecnym stanie skóry i obecnej biegunce, nie wydaje mi się, aby to była kwestia jakiś pasożytów. Skóra jest zbyt ładna, a kupy nie tak częste jak wtedy, ale oczywiście wszystko jest możliwe.
  Jutro odbieramy wynik morfologii i zobaczymy, czy coś wyszło.

  Michaś 1,5 roku

  #981051

  eris

  Re: Ratunku! 20 m-cy i traci na wadze

  Pisząc o pasozytach mam też namysli lamblie, glistę, tasiemca…….radzę sprawdzić

  Marta i Mat 2 latka

  #981052

  mata-hari

  Re: Ratunku! 20 m-cy i traci na wadze

  A czy te pasożyty mają może też jakiś wpływ na krew, czy tylko na kał?

  Michaś 1,5 roku

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close