Tabletki-brak przerwy

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #46387

  Anonim

  Dziewczyny, proszę powiedzcie, czy nie zrobiłyście kiedyś przerwy między opakowaniami tabletek antykoncepcyjnych? I czy miało to jakieś nieprzyjemne konsekwencje?
  Koleżanka wyjeżdża na wczasy za granicę i okres wypada jej akurat w terminie wycieczki…

  [i] Asia i Julia (21 m-cy)

  #601558

  kulki

  Re: Tabletki-brak przerwy

  Żadnych konsekwencji 🙂 Robiłam tak samo – brałam kilka tabletek z kolejnego opakowania i wtedy przerwa jak mi pasowało. Tyle że u mnie było to zawsze kilka dodatkowych tabletek, nie np. całe kolejne opakowanie.

  Kinga i Łucyjka (03.02.2004)  #601559

  zabka

  Re: Tabletki-brak przerwy

  Moja koleżanka też miała mieć podobną sytuację i przed wyjazdem wzięła dwa opakowania nie robiąc żadnej przerwy. W ten sposób nie dostała miesiączki. Niewiem czy to jest rozsądne, myślę że trzeba to skonsultować z lekarzem czy jednorazowo tak można i nie będzie żadnych ubocznych efektów.

  Pozdrawiam
  Żabka i Mikołaj (13.02.03)

  #601560

  wasia

  Re: Tabletki-brak przerwy

  Zrobiłam tak dwa razy, właśnie podczas urlopu. Nic się nie stało, może tylko okres był ciut boleśniejszy. Lekarz twierdzi, że nie jest to niebezpieczne.
  Czytałam że w niedalekiej przyszłości wejdą na rynek takie tabletki, przy których okres będzie raz na 3 miesiące. Ależ będzie fajnie!!!

  Aga i Ania 14 miesięcy

  #601561

  magonil

  Re: Tabletki-brak przerwy

  Ja kiedyś też tak zrobiłam, wzięłam dodatkowo ponad pół następnego opakowania. Z tego co pamiętam, to chyba okres był bardziej potem obfity.

  Małgosia z Weroniką (29.10.2003)

  #601562

  figa

  Re: Tabletki-brak przerwy

  Ja brałam piguły bez przerw przez …. 3 miesiące!
  Z zalecenia lekarza (28-dniowy okres, aniemia, osłabienie).

  Beata i Ptysia (30.01.03)  #601563

  1014monia

  Re: Tabletki-brak przerwy

  Wiem że niektórzy lekarze wręcz to zalecają . Robiono jakieś badania z których wynikło że kobiety współczesne mają za wiele okresów w swoim życiu , w porównaniu do kobiet żyjących dawniej i to jest m.in. przyczyną niektórych chorób nowotworowych . Ale oczywiście radzę skonsultowac się z lekarzem , bo są specjalne pigułki do łykania „bez przerwy” .

  Monia i Olgutek ROCZEK !

  #601564

  magdashero

  Re: Tabletki-brak przerwy

  ja tak kiedyś zrobiłam właśnie z powodu wycieczki ale wcześniej skonsultowałam to ze swoim lekarzem i przykładowo jak brałam MERCILON to kazał nie po skończonym opakowaniu nie robić przerwy ale dostałam wtedy na ten jeden raz MAWELON (czy jakoś tak) powidział że to dlatego bo tabletki mają rożną dawkę hormonów i to czy można nie robić przerwy biorąc to samo opakowanie tabletek zależy właśnie od tego jakie tabletki się przyjmuje na stałe.
  także radze lepiej skontaktować to z lekarzem

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close