Ząbki

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #43106

  solana

  Drogie mamusie! Pewnie takie pytanie padło już nie raz, ale akurat dopiero teraz jest u mnie na czasie. Może wiecie, czy ząbkowanie jest uwarunkowane genetycznie, tzn. że jak tatuś ząbkował w wieku 9 miesięcy a mamusia w wieku 7 to i ich dzidziuś też będzie później ząbkował? Ostatnio moja malutka zrobiła się niespokojna, marudzi przez sen, ciągle płacze i trze sobie po dziąsłach wszystkim co jej w rączki wpadnie (pieluszka, kocyk, zabawki), z tym, że nie widzę żadnej opuchlizny na dziąsełkach i ani kawałka ząbka. Czy to tak jest?

  Ania i Julka (15.10.2003r.)

  #564120

  duska

  Re: Ząbki

  No to wasza mała przegoni rodziców – bo to co opisujesz to klasyczne objawy „szukania” ząbków i znak, że niedługo się pojawią. Pewno się jeszcze dodatkowo ślini ?

  Jakaś zależność rodzinno-dziedziczna w ząbkowaniu chyba jest, bo obie moje córki dostały ząbków w 4 miesiącu, a ja też podobno wcześnie ząbkowałam.

  Pozdrawiam

  Duśka i Emila (09.10.2003)  #564121

  koyaga

  Re: Ząbki

  Być może jakaś w tym prawda jest. Moja Tysia jeszcze ząbków nie ma choć ja dostałam b. wcześnie tylko tatuś się ociągał. Widać Tysia ma to po tatulku.
  To co obserwujesz u swojego dziecka to na mój rozum oznaki wyrzynania się ząbków. Chyba już niedługo wyjdzie pierwszy. Super!

  Aga i Martynka – 23.08.’03

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close