W czym na wesele?

Dostałaś zaproszenie na ślub ważnej dla Ciebie osoby i chwilę później zaczyna dręczyć Cię pytanie: w czym iść na wesele? Tak oto rusza wielka machina przygotowań. Czasami jest na tyle duża, że miażdży po drodze Twój indywidualny styl i potrzeby. Efekt końcowy? Przerysowany i zupełnie niepasujący do Twoich pierwotnych wyobrażeń. Nie pozwól na to!

W czym na wesele 2016?

Nie wiesz w czym pójść na wesele i dlatego radzisz się córki, mamy, przyjaciółki i jeszcze kilku Pań w sklepie? Każda z nich podpowiada coś innego, a kolorowe czasopisma przypominają, jakie trendy królowały na wybiegach. Jak się w tym nie zagubić? Zapomnij na chwilę o tym, co usłyszałaś i zastanów się, w jakim fasonie czujesz się najlepiej. Jakie kolory są Twoimi ulubionymi?

W tym sezonie rządzą czerwone sukienki z koronki i długie suknie wieczorowe z prześwitami. W pierwszych czujesz się niczym (przebrana) kobieta wamp, a drugie bezdusznie podkreślają każdą fałdkę pozostałą po długich zimowych wieczorach z czekoladą? To znak, że aktualne trendy nie są dla Ciebie. Sięgnij po coś ponadczasowego.

Może będzie to klasyczna sukienka etui lub podkreślająca figurę rozkloszowana kreacja. Dobierz ją tak, by nie mieć żadnych wątpliwości, czy na pewno dobrze się układa. Nie stawiaj też na sukienki, które wymagają trzydniowej głodówki przed włożeniem ich. W prawdzie możesz zastosować bieliznę modelującą, która spłaszczy brzuch, ale po trzecim ciepłym daniu nawet ona nie zdziała cudów. Jeśli nie masz figury modelki lepiej wybrać kreację, w której będziesz czuła się swobodnie. Czasami wystarczą delikatne marszczenia zaburzające podstawowy krój, a przez to ukrywające dodatkowe kilogramy.

Jaką rolę pełnisz na weselu?

Twoja stylizacja powinna w pewnym stopniu zależeć o roli, jaką pełnisz. W czym iść na wesele jako świadkowa? W eleganckiej sukience koktajlowej lub długiej sukni wieczorowej. Możesz też wybrać wariant pośredni, tj. model, który ma asymetryczny dół. Żadna z tych propozycji nie może być jednak biała.

To samo tyczy się osób, które zastanawiają się, w czym na wesele może iść mama. Warto podkreślić, że oprócz bieli należy zrezygnować z czerni. Nawet jeśli to Twój ukochany kolor. Nie chcesz chyba być posądzona o żałobę z powodu ślubu syna lub córki, a takie domysły zapewne się pojawią.

Najczęściej jednak zastanawiamy się w czym pójść na wesele jako gość. Najlepiej jest dobrać sukienkę, która podkreśli walory Twojej figury. Powinna mieć jasne, pastelowe kolory lub zwracać na siebie uwagę tęczowymi barwami. Pamiętaj jednak, że kreacja musi być elegancka i niezbyt krótka – ślub i wesele to ważna okazja i warto podkreślić to swoją stylizacją.

Partner – materiał

[ramka url=”https://vps194371.ovh.net/kategoria/sukienki-koktajlowe/?api=true&limit=36″]

Dodaj komentarz

Pierścionki zaręczynowe, Planowanie ślubu oraz wesela

Zmówiny vel zaręczyny – powrót do tradycji?

Każdy ślub, według starej tradycji, poprzedzać powinny oświadczyny i zaręczyny. Oczywiście jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i żadne prawo (pisane czy nie pisane) tego nie nakazuje. Najczęściej...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Stół wiejski na weselu

Przygotowujesz tradycyjne, wiejskie wesele? Pamiętaj o wiejskim stole, który ostatnio coraz częściej pojawia się nie tylko na wiejskich weselach. Stół wiejski to nie tylko smaczne jedzenie, ale również dodatkowy wystrój...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo