W lodówce śmierdzi nie do wytrzymania? Chwyć dwie sztuki i włóż do środka. Brzydki zapach zniknie sam

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z lodówki? Czasem zapomnimy wyrzucić przeterminowaną żywność lub coś wyleje nam się w środku i problem smrodu gotowy. Na szczęście możesz się go pozbyć, wykorzystując domowe środki. Na niektóre triki nie wydasz nawet złotówki, o ile masz te produkty w domu. Co pochłania zapach w lodówce? Podpowiadamy.

Aromatycznymi potrawami może przesiąknąć w lodówce praktycznie wszystko. Rodzi to problem, z którym nie każdy umie sobie poradzić. Nie musisz inwestować w specjalistyczne środki pochłaniające zapachy ze sklepu, bo to, co potrzebne, prawdopodobnie masz już w kuchni. Sprawdź, które przyprawy i produkty pozbędą się smrodu na długo i wypróbuj wybrane metody. To prostsze niż myślisz.

Sprawdź: Czy keczup po otwarciu musi stać w lodówce? Znany producent sosów zabrał głos i rozwiał wątpliwości

Czym usunąć smród z lodówki? Wystarczą dwa liście popularnej przyprawy z kuchni

Liście laurowe to przyprawa o mocnym, charakterystycznym zapachu. Wiele osób wykorzystuje ją do doprawiania potraw, ale może posłużyć też do usuwania smrodu z lodówki. Wystarczy, że weźmiesz dwa liście, położysz je na małym talerzyku i umieścisz w lodówce. Już po krótkim czasie okaże się, że pochłonęły brzydkie zapachy. Nie zapomnij jedynie regularnie wymieniać liści na nowe, co przedłuży efekt działania. Rób to mniej więcej raz na 24 godziny.

Sprawdź: Czy wiesz, po co jest ten mały otwór w twojej lodówce?

Jak odświeżyć lodówkę? Sprawdzą się proste metody za grosze

Oprócz wykorzystania liści laurowych możesz tez postawić na inne proste metody. Na co warto zwrócić uwagę?

  • Czyszczenie lodówki. Przemyj ją dokładnie ściereczką namoczoną w occie białym lub occie jabłkowym. Później wytrzyj lodówkę do sucha. Na bieżąco usuwaj wszystkie przeterminowane produkty spożywcze i czyść regularnie pojemniki i naczynia, które przechowujesz w środku.
  • Kawa. Wsyp zmieloną kawę na spodeczek lub wybierz ziarna kawy w całości i umieść je w lodówce. Produkt szybko pochłonie nieprzyjemne zapachy.
  • Cytryna. Włóż skórki z owocu do otwartego naczynia i włóż je do lodówki. Brzydkie aromaty w mig znikną.

Sprawdź: Plamy po domestosie na ubraniach – Jak sobie z nimi radzić?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo