Czy keczup po otwarciu musi stać w lodówce? Znany producent sosów zabrał głos i rozwiał wątpliwości

Gdzie trzymać keczup? Odpowiedź może stanowić kość niezgody dla wielu zwolenników sklepowych sosów. Jeden z producentów keczupu postanowił rozwiać wątpliwości i przedstawił swoje stanowisko w tej sprawie. Nie każdy się z nim jednak zgadza.

Wielu z nas uwielbia keczup. Produkt, w zależności od domu, gości albo w lodowce, albo w kuchennej szafce. Mało kto zastanawia się, jakie stanowisko jest dla sosu najlepsze, choć zawsze jest to dokładnie wyszczególnione na opakowaniu. Okazuje się, że głos w tej sprawie postanowił zabrać popularny producent keczupu Heinz.

Sprawdź: Włóż folię bąbelkową do lodówki, a nie pożałujesz. Ten prosty trik daje zaskakujące efekty

Czy keczup po otwarciu musi stać w lodówce? Zwróć uwagę, co napisano na opakowaniu

Tak – keczup po otwarciu powinien stać w lodówce. Jeśli cię to nie przekonuje, zwróć uwagę na etykietę załączoną do zakupionego produktu. Zazwyczaj jest na nim wyszczególniona informacja, gdzie go przechowywać i do kiedy najlepiej go spożyć. Brytyjski oddział koncernu Heinz postanowił zwrócić na to uwagę kupujących. Z tego względu opublikował na Twitterze krótki post informacyjny, a dzień później ankietę, w której fani keczupu wyrazili swoje zdanie. Ponad połowa osób wskazała, że prawidłowym miejscem do przechowywania keczupu jest lodówka. Takiego zdania jest też firma Heinz. Co ciekawe, przed pierwszym otwarciem keczup zazwyczaj można z powodzeniem przechowywać w kuchennej szafce.

Sprawdź: Czy wiesz, po co jest ten mały otwór w twojej lodówce?

Gdzie trzymać otwarty ketchup? Pod postem pojawiło się wiele komentarzy, a Internet został podzielony

Tweet firmy Heinz został już wyświetlony ponad 5 mln razy. Pojawiło się też wiele komentarzy internautów, którzy wyrazili swoje zdanie co do miejsca przechowywania keczupu. Choć wywiązała się zażarta dyskusja, niektórzy podeszli do zagadnienia w żartobliwy sposób.

Heinz nawet nie wie, gdzie powinien być przechowywany ich produkt.

Nie, nie. Ty trzymaj się produkcji, a ja zajmę się konsumpcją.

Dzięki Heinz za umożliwienie mi wygranej, moja dziewczyna nigdy wcześniej się ze mną nie zgadzała. Teraz kiedy sami mistrzowie ketchupu mówią, że idzie do lodówki, jest już spokojna. Brawo.

Nigdy, przenigdy nie trafił do mojej lodówki.

Ach tak? Kim wy jesteście, żeby mi mówić, gdzie mam kłaść ketchup? Policją keczupową?

Sprawdź: Co można jeść po terminie ważności?

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo