Właśnie powitali na świecie 21 dziecko. Jak wygląda życie z taką gromadką?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego ponad połowa rodzin w Polsce wychowuje tylko jedno dziecko. Tej regule przeczy małżeństwo z Jaworza, które ma aż 18 pociech. Jednak to rodzina z Wielkiej Brytanii może pochwalić się tytułem najliczniejszej w Europie. Niedawno powitali na świecie swoje 21 dziecko.

Największa rodzina w Europie

Wychowanie dziecka to nie lada wyzwanie. Pociecha potrzebuje naszej uwagi, wsparcia i opieki, a nasza “praca” nie kończy się nawet wówczas, gdy pociecha osiągnie pełnoletność. Sue i Noel z Wielkiej Brytanii nie obawiają się trudów rodzicielstwa, bo na tym znają się jak mało kto. Para powitała niedawno na świecie swoje 21 dziecko. Małżeństwo poznało się jeszcze w szkole podstawowej, a Sue urodziła pierwsze dziecko w wieku 14 lat. Mimo wczesnego startu w dorosłość i trudności po drodze, para tworzy rodzinę już od 30 lat. Najstarsza pociecha Sue i Noela, syn Chris skończył w tym roku 29 lat.

Czy 21 dziecko będzie ostatnim?

Jak zapewnia para 21 jeden dzieci to wystarczająca duża gromadka i nie planują więcej pociech:

Wszystkie położne w szpitalu pytały, czy zobaczą nas ponownie w przyszłym roku i oboje powiedzieliśmy zdecydowanie nie. Będziemy tylko cieszyć się dziećmi i naszymi wnukami-mówiła Sue w rozmowie z “The Sun”- Niektórzy ludzie decydują się zatrzymać po dwójce lub trójce dzieci. My zrobiliśmy to po 21. – dodał pan Noel.

Największa rodzina w Polsce mieszka w Jaworznie i liczy sobie 20 członków, w tym 18 dzieci i rodziców: panią Sylwię i pana Grzegorza. To jednak nic w porównaniu do najliczniejszej rodziny na świecie. Pochodzący z Indii pan Zion Chan ma aż 39 żon, a cała rodzina liczy sobie…193 osoby!

Jak wygląda życie w tak dużej gromadce?

Duża gromadka dzieci to ogromne wyzwanie, a rodzice na pewno nie mogą narzekać na nudę. Choć pani Sue i pan Noel zapewniają, że nie planują więcej pociech, ich dzieci przyznają, że 14-miesięczny Archie miał być ostatni, więc możliwe, że za rok największa rodzina w Europie znów się powiększy. A jak teraz wygląda ich życie? Sami zobaczcie!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Radford Family (@theradfordfamily)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Radford Family (@theradfordfamily)

[Zdjęcie główne: kolaż zdjęć z Instagrama]

Dodaj komentarz

Atrakcje weselne, Toasty weselne

Weselny alkohol

Jak wspominałam już wcześniej na stole weselnym powinien znajdować alkohol. Obowiązkowym alkoholem weselnym jest szampan. Zwykle pierwszy toast weselny wznoszony za Parę Młodą jest właśnie szampanem. Inne alkohole powinny trafiać...

Czytaj dalej →
Zdrowie dziecka, Choroby niemowląt

Ftalany: czy są groźne?

Coraz częściej usłyszeć można o szkodliwości ftalanów. Mają one negatywnie wpływać na organizmy ludzi dorosłych, ale szczególnie groźne są dla małych dzieci. Czym dokładnie są ftalany? Gdzie się znajdują i...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general