Właśnie powitali na świecie 21 dziecko. Jak wygląda życie z taką gromadką?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego ponad połowa rodzin w Polsce wychowuje tylko jedno dziecko. Tej regule przeczy małżeństwo z Jaworza, które ma aż 18 pociech. Jednak to rodzina z Wielkiej Brytanii może pochwalić się tytułem najliczniejszej w Europie. Niedawno powitali na świecie swoje 21 dziecko.

Największa rodzina w Europie

Wychowanie dziecka to nie lada wyzwanie. Pociecha potrzebuje naszej uwagi, wsparcia i opieki, a nasza “praca” nie kończy się nawet wówczas, gdy pociecha osiągnie pełnoletność. Sue i Noel z Wielkiej Brytanii nie obawiają się trudów rodzicielstwa, bo na tym znają się jak mało kto. Para powitała niedawno na świecie swoje 21 dziecko. Małżeństwo poznało się jeszcze w szkole podstawowej, a Sue urodziła pierwsze dziecko w wieku 14 lat. Mimo wczesnego startu w dorosłość i trudności po drodze, para tworzy rodzinę już od 30 lat. Najstarsza pociecha Sue i Noela, syn Chris skończył w tym roku 29 lat.

Czy 21 dziecko będzie ostatnim?

Jak zapewnia para 21 jeden dzieci to wystarczająca duża gromadka i nie planują więcej pociech:

Wszystkie położne w szpitalu pytały, czy zobaczą nas ponownie w przyszłym roku i oboje powiedzieliśmy zdecydowanie nie. Będziemy tylko cieszyć się dziećmi i naszymi wnukami-mówiła Sue w rozmowie z “The Sun”- Niektórzy ludzie decydują się zatrzymać po dwójce lub trójce dzieci. My zrobiliśmy to po 21. – dodał pan Noel.

Największa rodzina w Polsce mieszka w Jaworznie i liczy sobie 20 członków, w tym 18 dzieci i rodziców: panią Sylwię i pana Grzegorza. To jednak nic w porównaniu do najliczniejszej rodziny na świecie. Pochodzący z Indii pan Zion Chan ma aż 39 żon, a cała rodzina liczy sobie…193 osoby!

Jak wygląda życie w tak dużej gromadce?

Duża gromadka dzieci to ogromne wyzwanie, a rodzice na pewno nie mogą narzekać na nudę. Choć pani Sue i pan Noel zapewniają, że nie planują więcej pociech, ich dzieci przyznają, że 14-miesięczny Archie miał być ostatni, więc możliwe, że za rok największa rodzina w Europie znów się powiększy. A jak teraz wygląda ich życie? Sami zobaczcie!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Radford Family (@theradfordfamily)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Radford Family (@theradfordfamily)

[Zdjęcie główne: kolaż zdjęć z Instagrama]

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo