Wsyp trzy łyżki do wody i podlej zamiokulkasa. Szybko odżyje i wypuści dekoracyjne liście

Zamiokulkas to popularna roślina doniczkowa. Coraz więcej osób decyduje się na jej uprawę w domu ze względu na prostotę pielęgnacji i ładny wygląd. Jaki nawóz do zamiokulkasa się nada? Warto stosować domowe mieszanki pobudzające wzrost i wysyp nowych liści. Niektóre przygotujesz w domu za grosze.

Zamiokulkas wyróżnia się bardzo ładnymi, przykuwającymi wzrok liśćmi. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na uprawę rośliny w domowym zaciszu. Aby pobudzić ją do wzrostu, nie musisz sięgać po mieszanki ze sklepu. Świetnie sprawdzi się to, co większość z nas ma już w domu. Jak pobudzić zamiokulkasa do wzrostu? Podpowiadamy.

Sprawdź: Gniazdo much w domu? Te metody pomogą uporać się z owadami

Jaki nawóz stosować do zamiokulkasa? Postaw na soczewicę

Ciekawym sposobem na odżywienie zamiokulkasa jest wykorzystanie soczewicy, która jest bogatym źródłem witamin, minerałów i białka. Wiele osób wspomaga nią codzienną dietę, jednak i zastosowana na roślinie przyniesie szereg korzystnych efektów. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że przygotowanie domowego nawozu jest banalnie proste. Co należy zrobić?

  1. Zagotuj w garnku 1 l wody i poczekaj, aż ostygnie.
  2. Wsyp do garnka z przegotowaną wodą 3 łyżki soczewicy i odczekaj kilka godzin – co najmniej cztery.
  3. Przecedź płyn do butelki i podlewaj zamiokulkasa raz w miesiącu.

Systematyczne podlewanie nawozem z soczewicy sprawi, że roślina będzie odżywiona i z czasem wypuści nowe, piękne liście.

Sprawdź: Ta roślina bije na głowę petunie i pelargonie. Udekoruj nią balkon i rabaty. Sąsiedzi zzielenieją z zazdrości

Czym odżywić zamiokulkasa? Wypróbuj tę domową mieszankę

Innym produktem, którym możesz odżywić zamiokulkasa jest jabłko, a właściwie jego skórki. Wystarczy, że wysusz je na słońcu lub w piekarniku (uważając, by ich nie spalić), a gdy ostygną, zmielisz je na proszek. Później należy rozsypać pokruszone skórki w doniczce, w której rośnie zamiokulkas i zmieszać je z ziemią. Działanie warto powtarzać mniej więcej co dwa tygodnie, dzięki czemu roślina urośnie bujnie i zdrowo.

Sprawdź: Jak zrobić ukorzeniacz do roślin w domu? Rozmnożysz je bez żadnego problemu

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo