Zamiast wylewać, podlej pelargonie. Niepozorny płyn z kuchni to tajna broń ogrodników

Jak dbać o pelargonie? Roślina zazwyczaj nie ma wielu wymagań, jednak jeśli zauważymy, że nie rozwija się zbyt bujnie, warto podjąć odpowiednie działania pielęgnacyjne. Okazuje się, że pomogą domowe nawozy z resztek. Zamiast wylewać do zlewu, podlej pelargonie. W mig obsypią się pięknymi kwiatami.

Pelargonie cieszą się w Polsce sporą popularnością. Wszystko ze względu na barwne i piękne kwiaty, którymi można ozdobić ogrody i balkony. Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o rośliny, nie musisz inwestować w drogie nawozy ze sklepu. Okazuje się, że taki sam efekt uzyskasz, stosując odpadki z kuchni. Dzięki temu uratujesz wygląd pelargonii podczas suszy i zapewnisz im piękny wzrost. Co należy zrobić?

Sprawdź: Zasadź zamiast pelargonii, a sąsiedzi zzielenieją z zazdrości. Kwiaty szybko pokryją cały ogród

Jaki nawóz pod pelargonie? Wykorzystaj niepozorny odpadek z kuchni

Domowe nawozy są o wiele tańsze od tych, które możemy znaleźć w sklepie. Niektóre dobroczynne mieszanki zazwyczaj traktujemy jako odpadki i wyrzucamy do śmieci, lub wylewamy do zlewu. Zamiast to robić, wykorzystaj właściwości resztek, by pobudzić pelargonie do wzrostu. Ten domowy trik sprawi, że pelargonie będą zdrowe i piękne. Czego potrzebujesz? Okazuje się, że wystarczy woda po gotowanych ziemniakach. Niepozorny płyn jest bogaty w niezbędne roślinom składniki odżywcze. To między innymi fosfor, potas i azot.

Sprawdź: Zrób jedną rzecz. Rododendron zakwitnie ponownie i dłużej będzie cieszył oko

Jedyne, o czym musisz pamiętać, to by płyn nie był wcześniej osolony. Inaczej otrzymasz efekt odwrotny od zamierzonego, a podlane pelargonie zaczną marnieć w oczach. Ciecz musi być też całkiem ostudzona. Nawóz z wody po ziemniakach można stosować raz w tygodniu, dzięki czemu rośliny szybko odwdzięczą się bujnymi kwiatami.

Co zrobić, aby pelargonie obficie kwitły? Oprócz nawozu nie zapominaj o codziennej pielęgnacji

Nie tylko domowy nawóz sprawi, że pelargonie pięknie zakwitną. Oprócz tego ważne jest też przestrzeganie istotnych zasad pielęgnacyjnych. Regularne dbanie o rośliny to klucz do sukcesu. Na co zwrócić uwagę?

  • Nie przelewaj rośliny – Podlewaj ją dopiero wtedy, gdy ziemia w doniczce lekko przeschnie.
  • Sadź pelargonie w małych pojemnikach – Jeśli będą miały niewiele miejsca, obficie zakwitną.
  • Usuwaj na bieżąco uschnięte części roślin – Działanie sprawi, że szybko rozwiną się młode, piękne kwiaty.
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo