Zaskakujące zachowanie noworodka. Nawet położne były w szoku. Nagranie hitem w sieci

Zszokowana mama nagrała nietypowe zachowanie swojego trzydniowego dziecka, a wideo błyskawicznie zdobyło popularność w sieci. Wszystko dlatego, że noworodek zachowywał się, jakby miał co najmniej kilka miesięcy. Gdyby nie nagranie, pewnie nikt by w to nie uwierzył.

Nietypowe zachowanie noworodka. Mama i położne w szoku

Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, jednak noworodki są zazwyczaj bardzo mało aktywne. Świeżo po narodzinach przesypiają one nawet około 20 godzin w trakcie doby. Momenty przebudzenia wykorzystuje się jedynie na karmienie i zmianę pieluchy. Ten noworodek jest jednak zupełnie inny. W trzecim dniu swojego życia dziecko zaczęło podnosić główkę i próbowało się poruszać. Samantha Mitchell, mama trzydniowej wtedy Nyilah Daise Tzabari, była w niemałym szoku. Kobieta w rozmowie z portalem “Mirror” mówi:

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam, jak pełza, byłam w całkowitym szoku. Przez większość swojego życia opiekowałam się dziećmi i nigdy wcześniej nie widziałam czegoś takiego.  

Samantha, za namową mamy, postanowiła nagrać zachowanie swojej córeczki. Obawiała się, że inaczej nikt nie uwierzy w jej słowa. Nagranie błyskawicznie zyskało popularność w sieci. Na TikToku obejrzano je ponad 58 milionów razy. Zaskoczona była nie tylko mama, ale też położne. Na krótkim filmiku widać, jak dziecko podnosi główkę i próbuje podpierać się rękami. Wygląda to jak początki raczkowania. Takie zachowanie jest typowe dla dzieci około szóstego miesiąca życia.

Niesamowity noworodek. Rozwija się błyskawicznie

Nyilah przszła na świat z trzytygodniowym opóźnieniem, 27 lutego 2023 r. i ważyła niecałe 3,5 kg. Dziecko rozwija się w błyskawicznym tempie. Mama mówi, że czuje się, jakby nigdy nie urodziła noworodka. Samantha opowiada, że gdy dziewczynka miała około 18 dni, przewróciła się z brzucha na plecy, a w wieku około dwóch miesięcy przeturlała się z pleców na brzuch. Mając 1,5 miesiąca dziecko próbowało naśladować to, co mówią do niego rodzice:

Zawsze mówimy jej, że ją kochamy, a ona zdawała się próbować nam to powtarzać i próbować to powiedzieć. Nie mogliśmy w to uwierzyć. To bardziej jak bełkot, ale zdecydowanie próbuje nas naśladować.

Mama jest przekonana, że już niedługo jej córeczka zacznie chodzić, gdyż już teraz próbuje stawać na nogi:

W tej chwili stoi. Bardzo obciąża nogi. Nie próbujemy zmusić jej do stania. Po prostu nie chce ugiąć kolan i usiąść. Jeszcze nie stoi samodzielnie, ale stoi, trzymając się nas i zawsze stara się stać.

Dziewczynka jest również bardzo pogodna. Jej rodzice przyznają, że cały czas się śmieje. Samantha prowadzi na TikToku konto, na którym chętnie udostępnia filmiki ze swoją córeczką.

@samantha_elizabeth__ she really is the happiest baby 😍🥰❤️ #nyilahdaise #happybaby #babygirl #babytiktok ♬ original sound – samantha_elizabeth__

Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Fryzury Ślubne

Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać… Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general