Kiedy CKE opublikuje klucze odpowiedzi? Maturzyści rozczarowani terminem

Tegoroczni maturzyści mają już za sobą pierwsze stresy i pierwsze egzaminacyjne zmagania. Po obowiązkowych maturach z języka polskiego i matematyki uczniowie chcieliby sprawdzić, ile punktów udało im się zdobyć. W tym celu odświeżają stronę Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w poszukiwaniu oficjalnych rozwiązań do arkuszy. Kiedy CKE opublikuje klucze odpowiedzi?

Kiedy CKE opublikuje klucze odpowiedzi?

Najważniejsze i budzące najwięcej obaw matury, czyli język polski i matematyka, uczniowie mają już za sobą. Egzaminacyjne zmagania będą jednak trwać jeszcze niemal do końca miesiąca, a później trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wyniki zostaną ogłoszone dopiero 9 lipca.

Nie wszyscy chcą jednak czekać na oficjalne rezultaty i od razu po zakończeniu egzaminów poszukują w internecie odpowiedzi, aby sprawdzić, ile punktów udało się uzyskać. Przy poszukiwaniu prawidłowych rozwiązań najbardziej naturalnym miejscem do sprawdzenia wydaje się strona Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, gdzie codziennie pojawiają się kolejne arkusze. Niestety okazuje się, że tam maturzyści nie znajdą tego, czego szukają. Klucze odpowiedzi publikowane są przez CKE z dużym opóźnieniem, czasem nawet dopiero tuż przed ogłoszeniem wyników.

Zobacz też: Unieważnienie matury — kiedy CKE może to zrobić?

Matura 2024 odpowiedzi

Dopóki oficjalne klucze odpowiedzi nie pojawią się na stronach CKE, maturzyści muszą liczyć na to, co znajdą w internecie lub samodzielnie zweryfikują, mając do dyspozycji same arkusze z zadaniami. Na naszej stronie można znaleźć odpowiedzi do matury z matematyki (zarówno w nowej, jak i w starej formule), przygotowane i zweryfikowane przez zespół ekspertów. Treść zadań wraz ze szczegółowymi obliczeniami i rozwiązaniami znajduje się pod tym linkiem.

Arkusze z poszczególnych przedmiotów pojawiają się natomiast na stronie CKE tuż po zakończeniu egzaminów. Publikowane są pod adresem: https://cke.gov.pl/.

Sprawdź też:

Dieta w ciąży, Co jeść podczas karmienia piersią?

Kawa w ciąży i przy karmieniu piersią

Kaaaaaawy! Tym słowem witają się o poranku pracownicy większości firm. Pewnie Was zaskoczę, ale nigdy nie piłem kawy. Fakt ten zaskoczy Was zapewne mocniej gdy dowiecie się, że pracuję od 7:00, a...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo