20 lat temu mało kto je znał, teraz to jedno z najmodniejszych imion dla chłopca. Ma greckie korzenie

Na początku lat 2000 niewielu rodziców decydowało się nazwać tak syna, jednak od kilku lat popularność tego imienia wciąż rośnie. Znajduje się ono już w pierwszej dwudziestce rankingu i nie wiadomo czy niedługo nie wskoczy nawet do dziesiątki. Imię to wyróżnia się dostojnym brzmieniem i wyjątkowym znaczeniem.

Imię Tymoteusz jeszcze 20 lat temu nie cieszyło się zbytnią popularnością. W 2000 roku otrzymało je jedynie 269 chłopców. Z roku na rok popularność tego imienia jednak powoli rosła, a w 2016 roku nastąpił prawdziwy boom. W 2022 roku imię Tymoteusz nadano aż 2278 razy. Zajęło ono wtedy szesnaste miejsce w rankingu. Imię to brzmi bardzo dostojnie, ale posiada również urocze zdrobnienia. Najpopularniejsze z nich to:  Tymoteuszek, Tymek, Tymcio, Tymciu, Tymosz, Tymi, Tymotek, Tymonio. Tymoteusz obchodzi imieniny 24 stycznia, 26 stycznia, 28 lutego, 6 kwietnia, 3 maja, 21 maja, 10 czerwca, 19 sierpnia, 22 sierpnia i 19 grudnia.

Sprawdź:Już nie Jan czy Filip. Oto najpopularniejsze imię dla chłopca w 2023 roku

Imię Tymoteusz. Znaczenie i charakterystyka

Imię Tymoteusz pochodzi z języka greckiego od słów thymos i theos, które oznaczają “ten, który czci Boga”. Imię to kojarzy się z wieloma dobrymi cechami charakteru, takimi jak mądrość, lojalność czy odwaga. Mężczyźni o imieniu Tymoteusz są również bardzo zaradni i doskonale radzą sobie w życiu. Ich cechy sprawiają, że pną się po szczeblach kariery i mogą liczyć na wysoką pensję. Tymoteusz sprawdzi się w takich zawodach, jak sędzia, mediator, adwokat czy radca prawny. Tymoteusz ma również udane życie rodzinne. Potrafi zachować balans, a dom jest dla niego świetnym miejscem odpoczynku od pracy.

Sprawdź: Imię męskie kończące się na a

Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Noworodek, Rozrywka

Jak uspokoić płaczące dziecko?

Trafiłem dziś na film zatytułowany “A pediatrician shows you how to calm a crying baby”, czyli “Pediatra pokaże Ci jak uspokoić płaczące dziecko”. W jego opisie czytam, że pediatra, którego za...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general