Już nie Jan czy Filip. Oto najpopularniejsze imię dla chłopca w 2023 roku

Choć do końca 2023 roku jeszcze zostało trochę czasu, to w czołówce z pewnością znajdzie się to imię. Stało się niezwykle popularne wśród chłopców.

Imię Nikodem – wzrost popularności

Imię Nikodem już w 2022 roku utrzymywało się w czołówce popularnych imion dla chłopców. Zajęło 4. miejsce pod względem liczby chłopców, którym je nadano – w 2022 roku było ich 6155. Nikodema jednak przegonił Antoni – 6670 chłopców. W tym roku to Nikodem wychodzi na prowadzenie. Jak pokazują statystyki GOV, w pierwszej połowie 2023 to właśnie imię otrzymało najwięcej chłopców. Do 30 czerwca 2023 imię Nikodem dostało 3317, choć Antoni wciąż depcze mu po piętach. Wydaje się jednak, że trend na imiona o zagranicznych korzeniach trwa, a Nikodem może zająć pierwsze miejsce.

Sprawdź: Skąd pochodzi moje nazwisko? Odkryj korzenie i poznaj historię swojego nazwiska

Znaczenie imienia Nikodem

Nikodem to imię o greckim rodowodzie, którego znaczenie można przetłumaczyć jako ten, który zwycięża dla ludu od nike – zwycięstwo oraz demos – lud. Co ciekawe, w Polsce funkcjonuje również żeński odpowiednik tego imienia, czyli Nikodema, które nie cieszy się aż taką popularnością.

Jaki jest Nikodem? Mężczyźni o tym imieniu są istnymi duszami towarzystwa. Szybko nawiązują nowe znajomości, dzięki czemu są niezwykle popularni i lubiani. Nikodem to osoba o wielu zainteresowaniach i pasjach, którymi uwielbia się dzielić. Zawsze stara się osiągać swoje cele, choć w pracy zazwyczaj pilnuje swoich obowiązków i sumiennie je wykonuje. Ciężko pracuje i lubi rywalizować, a porażki na długo potrafią zagościć w jego pamięci.

Imieniny Nikodema: 1.06, 3.08, 31.08, 15.09

Zdrobnienia imienia Nikodem: Niki, Nikuś, Nikoś, Niko, Nikodemek, Demek, Demuś, Demcio

Sprawdź: Imię męskie kończące się na a

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo