Nie bierzesz potwierdzenia płatności od kasjera? To błąd, który może sporo kosztować

Właściwie nie ma dnia, abyśmy nie słyszeli w sklepie czy restauracji pytania: “czy drukować potwierdzenie płatności?”. Zazwyczaj odruchowo odpowiadamy, że go nie potrzebujemy, aby nie gromadzić w portfelu czy w kieszeni kolejnych papierów. Nie jest to jednak najlepsza decyzja. Okazuje się, że mogą nas spotkać nieprzyjemne konsekwencje.

Nie przyjmujesz potwierdzenia płatności? Może się przydać

W ostatnich latach transakcje bezgotówkowe bardzo się upowszechniły. Kartą płacimy nie tylko za większe zakupy, ale także za drobne produkty spożywcze czy nawet za kawę w automacie. Praktycznie nie ma dnia, aby nie otrzymać od kasjera pytania o wydanie potwierdzenia płatności kartą. Większość z nas nie bierze tego rachunku, myśląc, że to kolejny zbędny świstek, ale to poważny błąd.

Warto mieć przy sobie potwierdzenie z terminala, ponieważ po zalogowaniu się do banku może się okazać, że nasze konto zostało obciążone podwójnie tą samą kwotą. Niekiedy zdarza się również, że pomyłkę popełni kasjer i wbije do terminala niewłaściwą kwotę. W takim wypadku papierowe potwierdzenie będzie podstawą do reklamacji i odzyskania środków.

Zobacz: Dodatek do emerytury dla nauczycieli to nawet kilkaset złotych więcej co miesiąc! Nie wszyscy wiedzą, że im przysługuje

Jakie konsekwencje mogą nas spotkać za brak potwierdzenia?

Jeśli okaże się, że nasze konto zostało obciążone dodatkowymi kosztami, brak potwierdzenia może nas drogo kosztować. Bez niego możemy bowiem stracić możliwość ubiegania się od rekompensatę. Potwierdzenie z pewnością warto ze sobą zabierać i wyrzucać je dopiero po zweryfikowaniu, że transakcja przebiegła pomyślnie. Obowiązkowo należy je przyjąć, gdy:

  • wystąpiły problemy z płatnością i kasjer prosił o przyłożenie karty kilka razy,
  • pojawiły się problemy z prądem w czasie płatności,
  • terminal długo czekał na autoryzację płatności.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Zaręczyny, oświadczyny i zmówiny

Czym są zaręczyny? Zmówiny przedślubne to spotkanie, na którym rodziny przyszłego małżeństwa omawiają szczegóły dotyczące m.in: terminu ślubu, wesela i spraw majątkowych. Uzgadniają pomiędzy sobą kwestie dotyczące przyszłego małżeństwa. Gdzie są...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo