Basen stelażowy dla dzieci – podpowiadamy, co wybrać z oferty sklepów z basenami!

Twoje dzieci uwielbiają pluskać się w wodzie, ale kolejne wyprawy na basen obciążają Twój portfel i zabierają sporo czasu? Może czas zainwestować w wodną zabawę na własnym podwórku? Ogrodowe baseny stelażowe to świetny sposób na lato w domu – będzie służył całej rodzinie, oferując masę dobrej zabawy i miejsce do relaksu w największy skwar. Zobacz, co mają w ofercie sklepy z basenami i na co zwracać uwagę przy zakupie.

Baseny stelażowe w sklepach z basenami – kształty i materiały

Sklepy z basenami ogrodowymi oferują obecnie duży wybór basenów w różnych kształtach i rozmiarach dostosowanych do różnych powierzchni ogrodów czy tarasów. Najpopularniejsze modele mają kształt koła lub prostokąta, dzięki czemu optymalnie wykorzystują dostępną przestrzeń, pozostawiając mnóstwo miejsca do świetnej zabawy oraz codziennej obsługi basenu.

A z czego wykonane są baseny stelażowe? Producenci najczęściej sięgają po nowoczesne, wytrzymałe trójwarstwowe PVC, które doskonale znosi warunki atmosferyczne i jest odporne na uszkodzenia i bieżące zużycie. Dzięki temu basen jest trwały i może służyć przez wiele lat. Metalowy stelaż antykorozyjny zapewnia dodatkową stabilność i bezpieczeństwo na wiele sezonów. Jest to zatem zakup na lata.

Bezpieczne i użyteczne akcesoria ze sklepów z basenami

Baseny ogrodowe są wyposażone w szereg akcesoriów ułatwiających ich obsługę i znacznie przedłużających czas użytkowania. Kluczem do bezpiecznego basenu jest czysta, niezanieczyszczona woda. Pamiętajmy o regularnym stosowaniu tabletek samoczyszczących, które skutecznie pozbędą się drobnoustrojów – radzą eksperci ze sklepu baseny-dollo.pl, w którym znajdziesz baseny stelażowe marki Bestway.

Należy również regularnie konserwować pompę filtrującą i wymieniać filtr, sitka, zaciski i węże. Nawet najmniejsza nieszczelność może być zgubna w skutkach nie tylko dla basenu, ale przede wszystkim dla zdrowia jego użytkowników. Gdy z basenu korzystają dzieci, warto zachować szczególną ostrożność i dbać o bieżące czyszczenie sprzętu. Dzięki temu nie będziemy zmuszeni wymienić wody w zbiorniku, co mogłoby znacznie obciążyć nasz rachunek za wodę.

Moc zabawy w basenie: co jeszcze oferują sklepy z basenami?

Zabawa w wodzie nie jest kompletna bez różnego rodzaju zabawek i gadżetów dla małych pływaków! Sklepy internetowe z basenami ogrodowymi często mają również szeroki asortyment kółek do pływania, desek, materacy i innych przydatnych akcesoriów, które maluchom dają moc radości, a rodzicom – poczucie bezpieczeństwa. W stosunkowo głębokim basenie stelażowym zawsze trzeba zachować należytą ostrożność, nawet jeśli wszyscy użytkownicy potrafią pływać. Kółka, rękawki i inne sprzęty wspomagające pływanie będą świetnym rozwiązaniem na długie godziny spędzone w wodzie.

Chcesz zapewnić dzieciom jeszcze więcej zabawy? Obecnie zabawki do basenu to naprawdę szeroki wybór produktów o różnym przeznaczeniu – maluchy mogą ćwiczyć sprawność, bawiąc się w nurkowanie, wodne zapasy albo grając w piłkę wodną lub pracować nad tzw. małą motoryką, łowiąc plastikowe rybki albo drobne zabawki z użyciem wędki czy podbieraka. Mniejszym szkrabom radość sprawi przelewanie wody z jednego kubeczka do drugiego, a każde dziecko zapiszczy z uciechy na widok basenowej fontanny albo mikro zjeżdżalni. Dzięki takiemu wyposażeniu Wasz ogrodowy basen stanie się prawdziwym centrum wodnego szaleństwa i zajmie dzieci na całe wakacje, może też posłużyć jako atrakcja dziecięcych przyjęć i popołudniowego grilla w luźnym towarzystwie.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo