Czy można zajść w ciążę w czasie okresu?

Z ciążą w czasie okresu jest trochę tak, jak z możliwością zajścia w nią podczas karmienia piersią. Wiele osób uważa, że nie ma takiej opcji. Tym bardziej odpowiedź na pytanie: czy można zajść w ciążę w czasie okresu okresu wydaje się ważna.

Czy można zajść w ciążę w czasie okresu?

Czy można zajść w ciążę podczas okresu?

Wbrew pozorom nie tylko osoby stosujące naturalne metody planowania rodziny zastanawiają się, czy można zajść w ciążę w czasie okresu okresu. To pytanie pojawia się również wówczas, gdy jako metodę antykoncepcyjną stosujecie prezerwatywy. Zanim odpowiemy, czy w trakcie miesiączki można zajść w ciążę, przeanalizujmy jak wygląda comiesięczny cykl menstruacyjny.

Jak wygląda prawidłowy cykl owulacyjny?

Za pierwszy dzień cyklu owulacyjnego zawsze przyjmujemy pierwszy dzień miesiączki. Prawidłowy cykl miesiączkowy ma 28 dni, jednak lekarze uważają za normę cykle trwające od 23 do 35 dni. Oczywiście istnieją kobiety, u których wahania długości cyklu pomiędzy poszczególnymi miesiącami wynoszą zaledwie 1-2 dni, ale są też takie, u których jest to kilka dni. Tak naprawdę wystarczy choroba, zmiana klimatu czy przyjmowanie określonych leków, by doszło do zburzeń cyklicznych zmian w obrębie jajników i błony śluzowej macicy.

Każdy cykl owulacyjny można podzielić na trzy fazy. Pierwsza z nich trwa około 13 dni, kiedy to w jajeczku wzrasta pęcherzyk z komórką jajową. Drugą fazą jest jajeczkowanie. Jajeczko może być zapłodnione przez około 12-24 godzin od momentu uwolnenia z jajnika. Po tym czasie obumiera i znika szansa na zajście w ciążę. Jeśli nie doszło do zapłodnienia, to w ostatniej fazie cyklu następuje spadek progesteronu, co wywołuje menstruację. Przyjmuje się, że krwawienie trwa od 3 do 6 dni.

Czy można zajść w ciążę w czasie okresu okresu?

Jakie wnioski można wysnuć z przebiegu cyklu menstruacyjnego, jeśli dodamy do tego informację, że plemniki mogą żyć nawet do 7 dni? Jeśli stosunek ma miejsce w ostatnich dniach miesiączki, a owulacja na skutek zaburzeń cyklu wystąpi trochę wcześniej (lub nawet standardowo w 13 dniu cyklu), kobieta ma szansę na zajście w ciążę.

Sprawdź też: czy karmiąc piersią można zajść w ciążę? >>>>

[zdjęcie główne: Pixabay]

2 komentarzy: Czy można zajść w ciążę w czasie okresu?

Aga Dodane ponad rok temu,

z tego co wiem to można, jeśli ma si bardzo krótkie cykle, albo owulacja się przesunie. właśnie dlatego warto na bieżąco wyznaczać fazy swojeg cyklu. ja robię to przy pomocy komputera cyklu – cyclotestu.

Alaa Dodane ponad rok temu,

30 kwietnia dostałam okres . 3ciego dnia miesiączki kochaliśmy się bez zabezpiecze ia do samego końca. Cykle mam regularne okres co 25 dni a trwa 5 dni . Dni plodne zaczynają sie 7 maja u mnie. Jaka jest szansa na ciąże? I czy wogóle jest?

Dodaj komentarz

Edukacja i psychologia
Kieszonkowe uczy dzieci oszczędzania
Wielokrotnie potwierdzono, że dzieci, które dostają kieszonkowe, a w związku z tym posiadają swoje pierwsze własne doświadczenie z gospodarowaniem pieniędzmi, szybciej przyswajają i rozumieją potrzebę planowania wydatków oraz oszczędzania. Kieszonkowe –
Czytaj dalej
Ciąża
Jak wybrać położną?
Wybór położnej to ważne zagadnienie. To osoba, która poprowadzi całą akcję porodową i w dużej mierze to od niej i od Waszej współpracy zależy, jak będzie wyglądał jej przebieg. Ważne jest
Czytaj dalej
Cykl miesiączkowy
Krwawienie między miesiączkami
Plamienia między miesiączkami, w odróżnieniu do intensywnych krwawień, nie zawsze są powodem do niepokoju, a niekiedy są wręcz objawem prawidłowego i naturalnego działania układu rozrodczego. Jak rozróżnić niepokojące krwawienie w
Czytaj dalej
Cykl miesiączkowy
Brak okresu? Sprawdź, dlaczego miesiączka może się spóźniać!
Brak okresu nie zawsze oznacza ciążę, chociaż przeważnie właśnie o nią chodzi. Menstruacja może się także przesunąć o kilka dni z często błahych powodów. Nawet przeziębienie czy silny stres są w
Czytaj dalej
Cykl miesiączkowy
Jak przyspieszyć okres? Tabletki, domowe sposoby i inne metody na przyspieszenie miesiączki
Miesiączka Ci się spóźnia, a PMS trwa w nieskończoność? A może chcesz szybko wywołać miesiączkę, żeby mieć ją z głowy przed ważnym wydarzeniem? O sposoby na wywołanie okresu pyta wiele kobiet.
Czytaj dalej
Cykl miesiączkowy
Faza folikularna: wszystko co musisz wiedzieć o fazie pęcherzykowej
Faza folikularna to jeden z trzech etapów prawidłowego cyklu miesiączkowego kobiety. Pierwsza faza cyklu rozpoczyna się w momencie wystąpienia krwawienia miesiączkowego, a jej zakończeniem jest owulacja. Za wszystkie procesy w
Czytaj dalej