Czy Niedziela Palmowa jest handlowa? W ostatni weekend przed Wielkanocą robimy większe zakupy

Przed Świętami Wielkanocnymi robimy zazwyczaj większe zakupy, w sklepach i galeriach handlowych może zatem robić się dosyć tłoczno. Aby uniknąć kolejek, często wybieramy się do supermarketów kilkukrotnie. Czy w najbliższy weekend będzie można to zrobić także w niedzielę. Czy Niedziela Palmowa jest handlowa? Czy 24 marca będą otwarte sklepy?

Czy Niedziela Palmowa jest handlowa?

Artykuł 7 Ustawy z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta stanowi, że zakaz handlu nie obowiązuje w niedziele bezpośrednio poprzedzające Wielkanoc i Boże Narodzenie. Zgodnie z tym zapisem w niedzielę, 24 marca 2024, sklepy będą mogły być normalnie otwarte. Zakupy zrobimy zarówno w supermarketach, jak i w galeriach handlowych. Pozwoli to z pewnością rozładować nieco kolejki, które są wyjątkowo uciążliwe w okresach przedświątecznych.

Najbliższa niedziela to również bardzo ważny dzień w Kościele katolickim. Zgodnie z tradycją wierni udają się wtedy na mszę z palmami na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Wielki Tydzień, czyli jeden z najważniejszych okresów liturgicznych.

Zobacz też: Drugi dzień świąt wielkanocnych 2024. Czy trzeba iść do kościoła?

Które niedziele będą handlowe w tym roku?

24 marca wypada dopiero druga niedziela handlowa w tym roku. Zgodnie z przepisami zakaz handlu nie obowiązuje tylko w siedem niedziel w roku. Oprócz weekendów poprzedzających święta, są to także ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Niedziele handlowe w 2024 roku:

  • 28 stycznia,
  • 24 marca,
  • 28 kwietnia,
  • 30 czerwca,
  • 25 sierpnia,
  • 15 grudnia,
  • 22 grudnia.

Sprawdź też:

Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Gry i zabawy dla dzieci

LEGO matematyka: Ułamki na klockach LEGO

Jednym z punktów na mojej “Ojcowskiej Bucket List” jest zarażenie córki miłością do matematyki. Sporym sukcesem będzie brak jej niechęci do tego przedmiotu. Tak się złożyło, że trafiłem dziś na...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo