Czy Wielki Piątek jest wolny od szkoły 2024? Uczniowie już odliczają dni do przerwy

Święta Wielkanocne to nie tylko bardzo ważna uroczystość liturgiczna dla wszystkich chrześcijan, ale także wyczekiwana przez uczniów przerwa od zajęć. Z okazji Wielkanocy w szkołach trwają kilkudniowe ferie, które niestety nie są tak długie jak te bożonarodzeniowe. Kiedy się zaczynają? Kiedy dzieci wracają do szkoły po świętach? Czy Wielki Piątek jest wolny od szkoły 2024?

Czy Wielki Piątek jest wolny od szkoły 2024?

W niektórych szkołach dopiero co skończyły się ferie zimowe, a już trwa wielkie odliczanie do przerwy wielkanocnej. Jak co roku, z okazji Wielkanocy uczniowie będą odpoczywać od lekcji aż przez 6 dni. Tradycyjnie już ferie wiosenne rozpoczynają się oficjalnie w Wielki Czwartek – w tym roku będzie to 28 marca. Oznacza to, że Wielki Piątek również zawsze jest wolny w szkołach w całej Polsce.

Ferie trwają 6 dni i kończą się zawsze we wtorek po świętach. W tym roku ostatni wolny dzień wypada 2 kwietnia, a w środę 3 kwietnia uczniowie będą już mieli normalne lekcje.

Zobacz: Czy 800 plus będzie przed Świętami Wielkanocnymi 2024? Termin jest niezbyt korzystny dla niektórych rodziców

Dni wolne od szkoły 2024

Po zakończeni ferii świątecznych nie trzeba będzie długo czekać na kolejne wolne od szkoły dni. Już wkrótce długi weekend majowy, który w tym roku zapowiada się szczególnie dobrze. 1 maja wypada bowiem w środę, co oznacza 5 dni nieprzerwanego odpoczynku dla uczniów. W niektórych szkołach może nawet jeszcze dłużej, o ile dyrekcja zdecyduje się wyznaczyć tzw. dni dyrektorskie nie tylko 2 maja, ale także 29 i 30 kwietnia.

W maju czeka uczniów jeszcze jeden dłuższy weekend. W tym roku Boże Ciało wypada bowiem 30 maja, co oznacza aż cztery dni wolnego w szkołach – od 30 maja do 2 czerwca.

Sprawdź też:

Noworodek, Rozrywka

Jak uspokoić płaczące dziecko?

Trafiłem dziś na film zatytułowany “A pediatrician shows you how to calm a crying baby”, czyli “Pediatra pokaże Ci jak uspokoić płaczące dziecko”. W jego opisie czytam, że pediatra, którego za...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo