Dawniej w każdej klasie była uczennica o tym imieniu, dziś nie ma go nawet w pierwszej 50 rankingu. Oznacza “kwiat” lub “perłę”

W ciągu minionych 20-30 lat rankingi popularności imion przeszły prawdziwą rewolucję. Propozycje, które robiły olbrzymią furorę w latach 90. i na początku XXI wieku, dziś nie łapią się nawet do pierwszej pięćdziesiątki zestawienia i są wybierane przez rodziców sporadycznie. Taki los spotkał uwielbiane niegdyś imię dla dziewczynki, o przepięknym znaczeniu. W tym roku nadano je zaledwie 200 razy.

Mimo pięknego znaczenia rodzice rzadko je wybierają

Małgorzata to imię bardzo dobrze znane i głęboko zakorzenione w naszej kulturze, które przez dekady cieszyło się ogromną popularnością wśród rodziców. W zasadzie jeszcze kilkanaście lat temu nie było ani jednej klasy, w której nie znalazłaby się uczennica o tym imieniu. Dziś stało się jednak prawdziwą rzadkością, a od początku tego roku nazwano tak zaledwie 211 dziewczynek.

Kiedyś często nadawano dziewczynkom imię Małgorzata głównie ze względu na liczne i ładne zdrobnienia, a także z powodu wyjątkowego znaczenia. Małgorzata wywodzi się bowiem od greckiego słowa “margarites”, które oznacza “kwiat” i “perłę”.

Zobacz: O tym imieniu dla dziewczynki nikt już dziś nie pamięta. Ostatnio rodzice wybrali je w 2016 roku. “Żadna strata”

Imiona popularne jeszcze 20 lat temu, dziś spadają w rankingach

Analizując rankingi z ubiegłych lat i opublikowane ostatnio zestawienie z I połowy 2023, nietrudno odnieść wrażenie, że imiona, które biły rekordy popularności w latach 90. i każdy chciał tak nazwać dziecko, dziś już odchodzą do lamusa. Wśród nich warto wymienić takie propozycje:

  • Marta – nadane w 2023 tylko 201 razy
  • Izabela – nadane w 2023 tylko 210 razy
  • Joanna – nadane w 2023 tylko 199 razy
  • Dominika – nadane w 2023 tylko 194 razy
  • Klaudia – nadane w 2023 tylko 140 razy
  • Kamila – nadane w 2023 tylko 130 razy
  • Patrycja – nadane w 2023 tylko 117 razy
  • Agnieszka – nadane w 2023 tylko 64 razy

Sprawdź też:

Szczepienia

Kalendarz szczepień + analiza SWOT

We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general