O tym imieniu dla dziewczynki nikt już dziś nie pamięta. Ostatnio rodzice wybrali je w 2016 roku. “Żadna strata”

Gusta rodziców dotyczące imion dla dzieci bywają niekiedy naprawdę zaskakujące. Popularność konkretnych propozycji trudno uzasadnić, ale chyba jeszcze trudniej jest powiedzieć, dlaczego jakieś imiona kompletnie przestają się podobać i wraz z upływem lat powoli znikają z rankingów. Taki los spotkał jedno bardzo nietypowe imię dla dziewczynki, choć wydaje się, że raczej nikt za nim nie tęskni.

Nikt już nie pamięta o tym imieniu dla dziewczynki

Przez ostatnie dekady mnóstwo starych i tradycyjnych imion odeszło do lamusa. Niektóre z nich nie tylko przestały cieszyć się popularnością wśród rodziców, ale w ogóle wypadły z rankingu. Tak stało się z imieniem Krzysztofa, które po raz ostatni zostało nadane w 2016 roku.

Imię Krzysztofa to żeński odpowiednik Krzysztofa, który wywodzi się z języka greckiego, od słowa “Christophoros”, powstałego od wyrazów “Christos” oraz „nosiciel”, dlatego tłumaczy się je jako “niosący Chrystusa” lub “noszący w sobie Chrystusa”. Do Polski przywędrowało wraz z wiarą chrześcijańską.

Wydaje się jednak, że nikt raczej nie będzie tęsknił za tym imieniem, a rodzice są zgodni, że raczej nie powróci do rankingu, chyba że będzie to jednorazowy wypadek.

Zobacz: Najpopularniejsze imiona męskie 2023. Nowy lider rankingu może zaskoczyć. Jest także ciekawa zmiana w TOP10!

Zapomniane imiona dla dzieci. Które wypadły z rankingu?

Chociaż w ostatnich latach da się zauważyć stopniowy powrót tradycyjnych imion dla dzieci, to wciąż są to zazwyczaj pojedyczne, dość oryginalne przypadki, np. Hanna, Helena czy Maria. Wciąż wiele pięknych, mocno zakorzenionych w naszej kulturze imion pozostaje w cieniu i rodzice decydują się na nie bardzo rzadko. Chodzi tu m.in. o takie imiona jak:

  • Cecylia,
  • Judyta,
  • Franciszka,
  • Daria,
  • Dagmara,
  • Sylwia.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general