Dni wolne od szkoły 2024/25. Styczeń pozytywnie zaskoczy uczniów. Znamy także terminy ferii zimowych. Jak planować wyjazdy?

Informacje o dniach wolnych w ciągu roku szkolnego to zawsze bardzo interesująca kwestia dla wszystkich uczniów. Rodzice również chcą znać rozkład kalendarza z wyprzedzeniem, aby odpowiednio zaplanować urlop. W nadchodzących miesiącach czeka nas sporo pozytywnych zaskoczeń. Kiedy są dni wolne w kwietniu 2024? Kiedy dni wolne od szkoły 2024/25?

Dni wolne od szkoły 2024/25

Najbliższe wolne od szkoły oczywiście na początku maja. Tegoroczna majówka zapowiada się wyjątkowo korzystnie dla wszystkich, ponieważ 1 maja wypada w środę, co oznacza co najmniej pięć dni wolnych od szkoły. Ale po 5 maja nie wszyscy wrócą na zajęcia – 7 maja startują bowiem matury, a zatem młodsi uczniowie szkół średnich będą mieli jeszcze dłuższy weekend.

W końcówce maja na uczniów czeka kolejna dobra wiadomość. W tym roku Boże Ciało wypada wyjątkowo wcześnie, bo w ostatni czwartek miesiąca – 30 maja. Oznacza to kolejny, tym razem czterodniowy, długi weekend.

W nowym roku szkolnym kalendarz też zapowiada się dosyć pozytywnie, chociaż pierwszy długi weekend po wakacjach wypada dopiero w listopadzie ze względu na Wszystkich Świętych (piątek 1 listopada), a poźniej z okazji Święta Niepodległości – poniedziałek 11 listopada.

Wyjątkowo wcześnie uczniowie rozpoczną w tym roku przerwę świąteczno-noworoczną. Wigilia wypada bowiem we wtorek, co oznacza, że wolne będzie już od piątku 20 grudnia aż do środy 1 stycznia. Następne wolne dni to oczywiście ferie zimowe, których termin został już opublikowany.

Terminy ferii zimowych 2025:

  • 20 stycznia – 2 lutego 2025: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 27 stycznia – 9 lutego 2025: podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 3 lutego – 16 lutego 2025: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie
  • 17 lutego – 2 marca 2025: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

W 2025 roku wyjątkowo późno świętować będziemy Wielkanoc – wypada bowiem dopiero 20 kwietnia. Uczniowie będą mieli wówczas wolne od czwartku 17 kwietnia do wtorku 22 kwietnia.

Zobacz: Lektury obowiązkowe matura 2024. Lista dla poziomu podstawowego i rozszerzonego wkrótce się zmieni

Wolne dni w czerwcu 2024

Na przełomie maja i czerwca czeka nas długi weekend związany z Bożym Ciałem. Później nie będzie już jednak żadnych dodatkowych dni wolnych w czerwcu, ale wiadomo, że w tym miesiącu w szkołach już dużo mniej się dzieje. Zakończenie roku zaplanowano w tym roku na 21 czerwca.

Sprawdź: Kiedy egzaminy ósmoklasisty 2024? W tym roku zaplanowano je wyjątkowo wcześnie

Rodzice i uczniowie pytają o wolne w kolejnych miesiącach

Czy w kwietniu jest wolne od szkoły?

Nie, po Świętach Wielkanocnych nie ma więcej dodatkowych dni wolnych w kwietniu.

Czy w Boże Ciało jest wolne od szkoły?

Tak, Boże Ciało to dzień ustawowo wolny.

Kiedy wolne w czerwcu?

Nie ma żadnych dodatkowych dni wolnych w czerwcu, ale na przełomie maja i czerwca szykuje się długi weekend z okazji Bożego Ciała (od 30 maja do 2 czerwca).

Edukacja i psychologia, Rozrywka

#melokoncert dla niemowląt i małych dzieci

Na końcówkę wakacji sprawcie sobie i maluszkom prezent i wpadnijcie do rodzinnej restauracji Polana na warszawskim Wilanowie na MeloKoncert dla niemowląt i małych dzieci. Koncert odbędzie się w sobotę 25...

Czytaj dalej →
Edukacja i psychologia

Librus Synergia: Jak dodać załącznik?

Od momentu wprowadzania nauczania zdalnego najczęściej odwiedzanym portalem w domu większości uczniów jest Librus Synergia. Jak dodać załącznik w Librusie? Jak wysłać plik w Librusie do nauczyciela? Czy można go...

Czytaj dalej →
Edukacja i psychologia

Jak wybrać szkołę podstawową?

Wybór szkoły podstawowej to jeden z dylematów, przed którymi stają rodzice przedszkolaków zbliżających się do rozpoczęcia we wrześniu nauki w pierwszej klasie. Czym się kierować, jakie aspekty brać pod uwagę? Podpowiemy,...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Dzieci na weselu

Zamierzasz wyprawić huczne wesele. Zapraszasz więc gości. Goście weselni to zazwyczaj osoby dorosłe, ale wiele z tych osób ma już swoje dzieci. Prosząc osoby dorosłe na wesele ważne jest by...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general