Do kiedy dzieci chodzą do szkoły w grudniu? Długość przerwy świątecznej może rozczarować

Wielkimi krokami zbliża się przerwa świąteczna. Już od 1 grudnia wszyscy uczniowie z niecierpliwością odliczają do jej rozpoczęcia i nie mogą się doczekać, kiedy w końcu będą mogli odpocząć od zajęć. Tegoroczny kalendarz ułożył się jednak niezbyt korzystnie, dlatego ferie świąteczne będą trwały nieco krócej niż w zeszłym. Do kiedy dzieci chodzą do szkoły w grudniu? Kiedy wypadają dni wolne?

Do kiedy dzieci chodzą do szkoły w grudniu?

Okres Świąt Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w całym roku. Ze szczególną niecierpliwością dni do Świąt odliczają dzieci i to nie tylko dlatego, że spodziewają się pod choinką wymarzonych prezentów, ale również ze względu na pierwsze dłuższe wolne od szkoły od rozpoczęcia roku.

Przerwa świąteczna trwa zazwyczaj od 10 do 13 dni. W tym roku kalendarz ułożył się jednak w ten mniej korzystny sposób i dni wolnych będzie “tylko” 10. Ponieważ Wigilia 2022 wypada w sobotę, to ostatni dzień zajęć przed świętami będzie w czwartek 22 grudnia. W piątek 23 grudnia rozpoczynają się już ferie i uczniowie nie idą do szkoły. Następnie czeka ich cały tydzień odpoczynku, ponieważ do nauki powrócą po Nowym Roku, w poniedziałek 2 stycznia. Niestety 1 stycznia, który jest ustawowo wolny od szkoły i pracy wypada w niedzielę, co oznacza, że nie przedłuży nam weekendu, a dzieciom przerwy szkolnej.

Zobacz: Ferie zimowe 2023 – kiedy wypadają? Terminy mogą niektórych rozczarować

Dni wolne w grudniu 2022. Po Świętach czeka nas długi weekend

Jest jednak jedna dobra wiadomość, dla wszystkich uczniów, którzy czują się nieco rozczarowani długością przerwy świątecznej. Niemal od razu po jej zakończeniu czeka nas bowiem ważne święto, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy i szkoły. Chodzi o 6 stycznia, czyli Trzech Króli. W 2023 roku uroczystość wypada w piątek, w związku z czym czeka nas wszystkich pierwszy długi weeknd.

Wkrótce po Nowym Roku część uczniów zaczyna ferie zimowe. Już 16 stycznia wolne zaczyna się w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorski oraz śląskim. W kolejnych tygodniach przerwę rozpoczną następne województwa. Szczegółowy harmonogram wygląda następująco:

  • 16–29 stycznia 2023 r. – lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r. – podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r. – kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13–26 lutego 2023 r. – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Muzyka na wesele

15 pytań do DJa weselnego

DJ na weselu to coraz bardziej popularna forma oprawy muzycznej na tego rodzaju przyjęciach. Coraz częściej można spotkać oferty w których DJ prowadzi imprezę na przykład z akordeonistą, gitarzystą lub...

Czytaj dalej →
Atrakcje weselne

Prezenty dla gości weselnych

Coraz częściej Państwo Młodzi chcąc podziękować swoim gościom za przybycie na wesele i za dobrą zabawę ofiarowują im małe upominki. Jakie upominki dla gości weselnych? Prezentami dla gości zwykle są...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Sala weselna

Sala weselna to jeden z podstawowych aspektów realizacji wesela. Od poszukiwań sali weselnej najlepiej jest zacząć planowanie uroczystości. Sala weselna a liczba gości Przede wszystkim na początku oszacujcie mniej więcej liczbę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo