Do kiedy dzieci chodzą do szkoły w grudniu? Długość przerwy świątecznej może rozczarować

Wielkimi krokami zbliża się przerwa świąteczna. Już od 1 grudnia wszyscy uczniowie z niecierpliwością odliczają do jej rozpoczęcia i nie mogą się doczekać, kiedy w końcu będą mogli odpocząć od zajęć. Tegoroczny kalendarz ułożył się jednak niezbyt korzystnie, dlatego ferie świąteczne będą trwały nieco krócej niż w zeszłym. Do kiedy dzieci chodzą do szkoły w grudniu? Kiedy wypadają dni wolne?

Do kiedy dzieci chodzą do szkoły w grudniu?

Okres Świąt Bożego Narodzenia to jeden z najbardziej wyczekiwanych momentów w całym roku. Ze szczególną niecierpliwością dni do Świąt odliczają dzieci i to nie tylko dlatego, że spodziewają się pod choinką wymarzonych prezentów, ale również ze względu na pierwsze dłuższe wolne od szkoły od rozpoczęcia roku.

Przerwa świąteczna trwa zazwyczaj od 10 do 13 dni. W tym roku kalendarz ułożył się jednak w ten mniej korzystny sposób i dni wolnych będzie “tylko” 10. Ponieważ Wigilia 2022 wypada w sobotę, to ostatni dzień zajęć przed świętami będzie w czwartek 22 grudnia. W piątek 23 grudnia rozpoczynają się już ferie i uczniowie nie idą do szkoły. Następnie czeka ich cały tydzień odpoczynku, ponieważ do nauki powrócą po Nowym Roku, w poniedziałek 2 stycznia. Niestety 1 stycznia, który jest ustawowo wolny od szkoły i pracy wypada w niedzielę, co oznacza, że nie przedłuży nam weekendu, a dzieciom przerwy szkolnej.

Zobacz: Ferie zimowe 2023 – kiedy wypadają? Terminy mogą niektórych rozczarować

Dni wolne w grudniu 2022. Po Świętach czeka nas długi weekend

Jest jednak jedna dobra wiadomość, dla wszystkich uczniów, którzy czują się nieco rozczarowani długością przerwy świątecznej. Niemal od razu po jej zakończeniu czeka nas bowiem ważne święto, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy i szkoły. Chodzi o 6 stycznia, czyli Trzech Króli. W 2023 roku uroczystość wypada w piątek, w związku z czym czeka nas wszystkich pierwszy długi weeknd.

Wkrótce po Nowym Roku część uczniów zaczyna ferie zimowe. Już 16 stycznia wolne zaczyna się w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorski oraz śląskim. W kolejnych tygodniach przerwę rozpoczną następne województwa. Szczegółowy harmonogram wygląda następująco:

  • 16–29 stycznia 2023 r. – lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie
  • 23 stycznia – 5 lutego 2023 r. – podlaskie, warmińsko-mazurskie
  • 30 stycznia – 12 lutego 2023 r. – kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie
  • 13–26 lutego 2023 r. – dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Sprawdź też:

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo