Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać…

Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w Twoje upodobania i być na tyle trwała, by przetrwała całą noc.

Próbna fryzura ślubna

Najlepiej jeśli przed ślubem umówisz się na fryzurę próbną. Przede wszystkim da ci to komfort, jakim jest pewność, że fryzura ślubna będzie pasować do całości stylizacji oraz będziesz mogła sprawdzić jej trwałość. Zdarza się, że Panny Młode idą w dniu ślubu do fryzjera albo stylisty poleconego przez koleżankę i wychodzą od niego niezadowolone. Pozostaje im tylko powrót do domu, umycie głowy i samodzielne wyczarowanie fryzury ślubnej albo poszukiwanie na szybko innego fryzjera. Lepiej uniknąć takich niespodzianek i mieć w całości przygotowaną stylizację na ślub.

Trwałość

Ważnym elementem jest trwałość fryzury ślubnej. Niejednej Pannie Młodej zdarzyło się, że pod wpływem ciężaru welonu, tuż przed ołtarzem, fryzura rozpadała się. Pamiętaj, że uczesanie musi również przetrwać całą noc wesela! Ślub jest wystarczająco stresującym wydarzeniem i lepiej zaoszczędzić sobie zmartwień z powodu fryzury.

Fryzura ślubna to trudny wybór

W kwestii wyboru fryzury ślubnej masz nieskończoną ilość możliwości. Możesz wybierać pomiędzy klasycznymi kokami, półupięciami oraz artystycznym nieładem. Włosy mogą być proste albo skręcone w loki. W ostatnich sezonach dużą popularnością cieszą się upięcia z warkoczy oraz asymetryczne fryzury. Wszystko zależy od Twoich przyzwyczajeń i sukni, którą wybrałaś.

Jeśli Twoje włosy nie są zbyt gęste lub długie, możesz porozmawiać z fryzjerem o możliwości zagęszczenia i przedłużenia ich. Nie musisz tego robić na stałe! W sklepach fryzjerskich kupisz kosmyki włosów, które doczepia się za pomocą spinek. Ich koszt to około 200 zł, a pozwolą Ci wyczarować właściwie dowolną fryzurę ślubną.

Większość Panien Młodych chce w dniu ślubu wyglądać świeżo i delikatnie, dlatego uważaj, aby nie przesadzić z dodatkami. Raczej nie łącz jednocześnie takich elementów jak stroiki, żywe kwiaty, diadem oraz welon. Najlepiej zdecydować się na najwyżej dwa spośród wymienionych dodatków.
Na wiele tygodni przed ślubem pamiętaj o właściwej pielęgnacji włosów. Jeśli będą zadbane i lśniące, każda fryzura ślubna będzie wyglądała na nich pięknie.

Czy zdecydowałaś się już na konkretną fryzurę ślubną?

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo