Fryzura ślubna

Fryzura ślubna stanowi dopełnienie stylizacji ślubnej. Podpowiemy, jak ją wybrać…

Fryzura ślubna to bardzo ważny element stylizacji. Musi nie tylko pasować do sukni, całej koncepcji wystroju, ale wpisać się w Twoje upodobania i być na tyle trwała, by przetrwała całą noc.

Próbna fryzura ślubna

Najlepiej jeśli przed ślubem umówisz się na fryzurę próbną. Przede wszystkim da ci to komfort, jakim jest pewność, że fryzura ślubna będzie pasować do całości stylizacji oraz będziesz mogła sprawdzić jej trwałość. Zdarza się, że Panny Młode idą w dniu ślubu do fryzjera albo stylisty poleconego przez koleżankę i wychodzą od niego niezadowolone. Pozostaje im tylko powrót do domu, umycie głowy i samodzielne wyczarowanie fryzury ślubnej albo poszukiwanie na szybko innego fryzjera. Lepiej uniknąć takich niespodzianek i mieć w całości przygotowaną stylizację na ślub.

fryzura ślubna

Trwałość

Ważnym elementem jest trwałość fryzury ślubnej. Niejednej Pannie Młodej zdarzyło się, że pod wpływem ciężaru welonu, tuż przed ołtarzem, fryzura rozpadała się. Pamiętaj, że uczesanie musi również przetrwać całą noc wesela! Ślub jest wystarczająco stresującym wydarzeniem i lepiej zaoszczędzić sobie zmartwień z powodu fryzury.
fryzura ślubna

Fryzura ślubna to trudny wybór

W kwestii wyboru fryzury ślubnej masz nieskończoną ilość możliwości. Możesz wybierać pomiędzy klasycznymi kokami, półupięciami oraz artystycznym nieładem. Włosy mogą być proste albo skręcone w loki. W ostatnich sezonach dużą popularnością cieszą się upięcia z warkoczy oraz asymetryczne fryzury. Wszystko zależy od Twoich przyzwyczajeń i sukni, którą wybrałaś.

fryzura ślubna

Jeśli Twoje włosy nie są zbyt gęste lub długie, możesz porozmawiać z fryzjerem o możliwości zagęszczenia i przedłużenia ich. Nie musisz tego robić na stałe! W sklepach fryzjerskich kupisz kosmyki włosów, które doczepia się za pomocą spinek. Ich koszt to około 200 zł, a pozwolą Ci wyczarować właściwie dowolną fryzurę ślubną.

Sprawdź:  Fryzury ślubne. Co powinnaś wiedzieć?

Reklama

Większość Panien Młodych chce w dniu ślubu wyglądać świeżo i delikatnie, dlatego uważaj, aby nie przesadzić z dodatkami. Raczej nie łącz jednocześnie takich elementów jak stroiki, żywe kwiaty, diadem oraz welon. Najlepiej zdecydować się na najwyżej dwa spośród wymienionych dodatków.
Na wiele tygodni przed ślubem pamiętaj o właściwej pielęgnacji włosów. Jeśli będą zadbane i lśniące, każda fryzura ślubna będzie wyglądała na nich pięknie.

Reklama

Czy zdecydowałaś się już na konkretną fryzurę ślubną?

Dodaj komentarz

Zdrowie dziecka
Pomóż dziecku wrócić do formy
Osłabiony chorobą organizm dziecka szybko odzyska pełnię sił, jeśli dostanie właściwe wsparcie. Jakie? Oto krótka ściągawka. Każda infekcja pozostawia w organizmie dziecka ślad. Jest ono osłabione, a w związku z tym
Czytaj dalej
Dodatki ślubne
Bukiety ślubne
Bukiety ślubne są dobierane do sukni, dodatków i makijażu Panny Młodej oraz do garnituru Pana Młodego. Mogą też nawiązywać do wystroju sali lub kościoła. Na rozmowę z florystą albo kwiaciarką powinnaś przyjść
Czytaj dalej
Fryzury Ślubne
Fryzury ślubne na długie włosy – garść inspiracji z Instagrama
Fryzury ślubne na długie włosy Długie włosy to jeden z podpunktów na liście życzeń wielu przyszłych panien młodych. Gdy już zarezerwujesz salę, zabukujesz termin w kościele i wpiszesz się do kalendarza
Czytaj dalej
Fryzury Ślubne
Fryzury ślubne. Co powinnaś wiedzieć?
Nie jest wielkim odkryciem fakt, że to kobiety mają dużo więcej przygotowań przed weselem i to one więcej uwagi do tych przygotowań przykładają. Pan Młody oprócz wyboru garnituru, butów i
Czytaj dalej