Jak długo powinien utrzymywać się lakier hybrydowy na paznokciach? Odpowiadamy!

Lakier hybrydowy to narzędzie, które łączy w sobie trwałość żelu i łatwość aplikacji klasycznego lakieru do paznokci. Osoby rozpoczynające przygodę z nakładaniem hybrydy na dłonie zastanawiają się, jak często manicure powinien być nakładany. W tym artykule podpowiemy Ci jak sprawić, by manicure utrzymał się na paznokciach przez kilka tygodni.

Właściwie przygotowanie dłoni to klucz do sukcesu

Trwałość lakieru hybrydowego zależy od kilku czynników, w tym od jakości produktu, techniki aplikacji oraz stanu naturalnych paznokci. Zgodnie z obietnicami producentów hybryda powinna utrzymać się na paznokciach przez okres od 2 do 3 tygodni bez konieczności poprawek. Jest to jedna z głównych zalet tego rodzaju manicure’u, ponieważ tradycyjne lakiery do paznokci często łuszczą się lub odpryskują już po kilku dniach. Jak postępować, by lakier utrzymał się na dłoniach jak najdłużej?

Odpowiednie akcesoria do paznokci ułatwiają i przyspieszają odpowiednie przygotowanie płytki do stylizacji

Aby uzyskać jak najdłuższą trwałość lakieru hybrydowego, istotne jest prawidłowe przygotowanie paznokci przed jego aplikacją. Należy oczyścić płytkę i opracować skórki, a następnie odtłuścić cleanerm oraz delikatnie zmatowić powierzchnię. Wszystkie te etapy są równie ważne, bo pominięcie choćby jednego z nich może skutkować odchodzeniem hybrydy od paznokci. W Twoim kuferku kosmetycznym powinny zatem znaleźć się dobrej jakości pilniki o różnej gradacji, nożyczki do wycinania skórek, płyn odtłuszczający oraz waciki bezpyłowe, które lepiej zbiorą wszelkie zanieczyszczenia niż klasyczne waciki dostępne w drogeriach. Poprawne przygotowanie płytki pod hybrydę zajmuje sporo czasu, ale dzięki temu możesz być pewna, że Twój manicure zostanie z Tobą na długie tygodnie.

Technika aplikacji ma znaczenie!

Manicure hybrydowy składa się z trzech warstw: bazy, lakieru kolorowego oraz top coatu. Każdą z warstw należy cienko i równomiernie nałożyć, starając się unikać zalania skórek. Nawet jeśli po utwardzeniu na powierzchni pojawiają się prześwity, lepiej jest namalować drugą warstwę niż obficie nakładać produkt za jednym pociągnięciem. Pamiętaj także, by nie oszczędzać czasu na utwardzanie lakieru za pomocą światła UV lub LED. Hybryda twardnieje już po 30 sekundach, ale w tym przypadku im więcej, tym lepiej. 60 sekund to optymalny czas, by manicure zyskał maksymalną trwałość. Zestawy z wszystkimi produktami i akcesoriami dobrej jakości znajdziesz w sklepie Cosmetics Zone.

Odpowiedni sprzęt to klucz do tworzenia trwałych stylizacji z lakierami hybrydowymi

Jak dbać o manicure hybrydowy?

Trwałość lakieru hybrydowego może być również zależna od czynników zewnętrznych, takich jak kontakt ze środkami chemicznymi czy częste zanurzanie w wodzie. Aby jak najdłużej cieszyć się pięknym manicure’em, zaleca się stosowanie rękawiczek ochronnych podczas wykonywania prac domowych. Nawet poprawnie nałożona stylizacja może zostać uszkodzona przez chlorowaną wodę czy częste zabawy na plaży. Na wakacyjny wyjazd warto zabrać ze sobą przenośny zestaw do hybryd, przy pomocy którego będziesz mogła naprawić ewentualne szkody. Pamiętaj, że estetyka również jest ważna. Jeśli Twoja płytka rośnie szybko, zdobienie powinno być „wymieniane” co dwa tygodnie.

Manicure hybrydowy to trwała metoda na zdobienie paznokci. Wykonany właściwie, z zachowaniem kolejności i poprawnej techniki nakładania, powinien utrzymać się na dłoniach nawet do trzech tygodni. Zawsze wybieraj lakiery wysokiej jakości i raczej od jednego producenta. Wcielając w życie nasze porady, możesz mieć pewność, że hybryda będzie pięknie i długo zdobić Twoje dłonie.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo