Jak rozbudzić ciekawość dziecka?

Wiosna to doskonały moment, by nasze dzieci odkrywały świat i tym samym poznawały siebie samych. Rozbudzone: ciekawość świata, energia i pasja sprawią, że także w dorosłym życiu podążą za tym, co je naprawdę interesuje, sprawia radość i satysfakcję. Aby mogły w pełni ten potencjał wykorzystać potrzebują wsparcia od nas – dorosłych. Miedzy innymi w postaci diety bogatej w odpowiednie składniki odżywcze i minerały – najlepiej jak najbardziej naturalne.

Dzieci są pełne pasji

Dzieci w pełni angażują się w wykonywane czynności. Kiedy malują, śpiewają, albo próbują swoich sił w kuchni – świat zewnętrzny przestaje istnieć. To właśnie pełne pasji momenty budują szczęśliwe dzieciństwo. Pozwalają najmłodszym odkryć swoje zainteresowania, które mogą im towarzyszyć także w przyszłości, stając się sposobem na dorosłe życie. Pozwólmy więc małym artystom ubrudzić się farbami, a młodemu kucharzowi samodzielnie przygotować proste śniadanie dla całej rodziny, np. ulubione płatki z mlekiem lub jogurtem. Na pewno będzie pyszne, a nasza pociecha dumna z siebie!

Naturalna ciekawość

Maluchy chcą poznawać świat, który je otacza. Interesuje je wszystko i zadają setki pytań. Jednym ze sposobów na zaspokojenie ich ciekawości jest umożliwienie im bezpośredniego doświadczania otaczającej nas natury. Wyprawa do lasu może stać się niezapomnianą przygodą. Nie zawsze trzeba jednak chodzić daleko. Nawet pomoc przy pielęgnacji ogródka może stać się lekcją przyrody, a przy majsterkowaniu nauką o tym skąd się bierze prąd. Wspólne wyszukiwanie informacji w Internecie i książkach także zaspokoi dziecięcą ciekawość, stając się kolejnym miłym wspomnieniem czasu spędzonego z rodzicami. Kto wie, może szukając z dzieckiem ciekawostek, my też dowiemy się czegoś nowego?

Potrzebna energia

Najmłodsi to wulkany energii, a potrzeba ruchu jest dla nich czymś naturalnym. Aktywność na świeżym powietrzu jest niezbędna do prawidłowego rozwoju młodych organizmów. Pozwala też dzieciom lepiej poznać swój charakter. Np. w czasie zabaw w grupie mogą przekonać się czy wolą być liderem, czy raczej stawiają na współpracę. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna wzmaga apetyt. Dlatego warto, aby dziecko miało pod ręką pyszną przekąskę, którą łatwo uzupełni swoją naturalną energię. Nie powinno to być nic skomplikowanego i najlepiej, by można było po nią sięgnąć w każdej chwili. Dobrym rozwiązaniem jest np. paczka pysznych płatków czy suszone owoce. Wystarczy garść lub dwie, aby nasza pociecha mogła znów ruszyć do dalszej zabawy.

materiały prasowe

Pomysł na małe co nieco

Nie od dziś wiadomo, że dzieci uwielbiają słodycze. I tu pojawia się dylemat rodziców, który niekoniecznie chcą podawać maluchowi gotowe produkty ze sklepu. A gdyby tak przygotować coś wspólnie?

Cynamonowy puchar

Składniki:

• płatki, np.: Lubella Mlekołaki Cinisy 2 szklanki
• 1 opakowanie budyniu waniliowego
• mleko 500 ml

Czas przygotowania to 30 minut.

Przygotowanie:

Zacznij od przygotowania budyniu waniliowego zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu. Przygotuj pucharek i na jego dnie ułóż płatki. Wlej część budyniu. Nałóż trochę płatków i kolejną warstwę budyniu. Wierzch deseru oprósz cynamonem.

 

Dodaj komentarz

1 komentarzy: Jak rozbudzić ciekawość dziecka?

 1. Bardzo ciekawy artykuł, miło się czytało,a przepis na małe co nieco mega! 🙂

  Planowanie ślubu oraz wesela

  Co zamiast kwiatów na wesele?

  Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

  Czytaj dalej →
  Rodzice

  Kalendarz szczepień + analiza SWOT

  We wpisie o wizycie pielęgniarki środowiskowej wspomniałem o szczepieniach dla niemowląt i wyborze programu, który nas czeka.   Trzy programy szczepień dla dzieci W czasie swojej wizyty pielęgniarka pokazała nam...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo