Kombinezon mający krótkie spodenki zamiast sukienki na wesele?

Kombinezon mający krótkie spodenki? Czy wypada?

Kombinezon i krótkie spodenki – te dwa odkreślenia wydają się wykluczać ubranie tego typu jako strój na wesele. Czy słusznie? Czy faktycznie kombinezon z krótkimi spodenkami w żaden sposób nie ma prawa stać się stylizacją na wesele? Niekoniecznie! W końcu wszystko zależy od modelu, który wybierzesz! I oczywiście od dodatków…

Najlepszym przykładem tej teorii jest czarny kombinezon z krótkimi spodenkami zestawiony ze słomkowym kapeluszem i okularami przeciwsłonecznymi. Wyobraź sobie, że ich miejsce zajmują eleganckie czółenka i malutka kopertówka. Gdy dodasz do tego wieczorowy makijaż i ładną fryzurę, look na wesele masz gotowy.


W podobnej roli nie sprawdzi się kombinezon damski z krótkimi spodenkami w stylu boho. Koronki, zwiewne materiały i ażurowe prześwity są śliczne, ale niestety zbyt nieoficjalne i za mało eleganckie. Wyjątkiem od tej reguły są śluby w stylu boho. Jeśli to para młoda narzuca taką konwencję, nie ma powodu byś ty rezygnowała z kombinezonu w odpowiadającej jej stylistyce.

Kombinezon krótkie spodenki

Kombinezon krótkie spodenki (Zalando.pl)

Widząc ten kombinezon na pewno stwierdzisz, że krótkie spodenki absolutnie nie są przeszkodą, by stał się stylizacją na wesele. Decyduje o tym zarówno materiał, z którego go uszyto, jak również delikatny pastelowy kolor.

Czy kombinezony z krótkimi spodenkami pasują każdemu?

Największą wadą kombinezonów z krótkimi spodenkami jest to, że pasują raczej zgrabnym i dość szczupłym dziewczyną. Odkrywają nogi podkreślając ich wszelkie mankamenty. Powinnaś zrezygnować z takiej stylizacji, jeśli nie jest to największy atut twojej figury. Wybierając kombinezon zwracaj uwagę na to, w którym miejscu jest zaznaczona talia. Najczęściej wypada nieco zbyt nisko, przez co nogi wydają się krótsze, a figura traci proporcjonalność. Warto też dołożyć starań podczas doboru dodatków.

Z czym nosić kombinezony?

Kombinezony z krótkimi spodenkami o wiele ładniej się prezentują, jeśli przewiążesz je w talii paskiem. Nie powinien być zbyt gruby, ale też nie nazbyt cienki. Nie może też zbyt mocno ściskać sylwetki. Warto też postawić na szpilki. Nie od dziś wiadomo, że jak żadne inne buty wysmuklają łydki i wydłużają nogi. Na koniec elegancka kopertówka i twoja ulubiona biżuteria… Zobaczysz, że kombinezon z krótkimi spodenkami przedstawiony w tej wersji doskonale się nadaje na wesele!

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo