Kredyt gotówkowy – na jaki cel go przeznaczyć?

Kredyt gotówkowy to jeden ze sposobów na sfinansowanie nagle pojawiających się wydatków. Jest jednym z najczęściej zaciąganych kredytów, a jego otrzymanie jest łatwiejsze, niż wzięcie kredytu hipotecznego. Z pomocą tej formy wsparcia od banku masz szansę na nowe inwestycje, ale również naprawy w domu, których nie można już odkładać, wymarzone wakacje za granicą czy zakup kosztowniejszych prezentów dla najmłodszych.

Wydatków może być tak wiele, że niekiedy trudno się zdecydować, na co przeznaczyć środki z kredytu gotówkowego. Podpowiemy Ci, jak je sensownie wykorzystać!

Kredyt gotówkowy – na czym polega?

Zanim zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, musisz zdawać sobie sprawę, na czym on dokładnie polega. Jest to produkt bankowy, który został przygotowany dla osób w obiektywnie dobrej sytuacji finansowej, które potrzebują dodatkowego zastrzyku gotówki. Bank pożycza Ci pewną sumę pieniędzy w zamian za to, że będziesz regularnie oddawał środki wraz z odsetkami. Niekiedy zobowiązania takie obarczone są dodatkowymi prowizjami oraz innymi opłatami. Zanim więc zdecydujesz się na konkretną ofertę, powinieneś dowiedzieć się, gdzie jest najlepszy kredyt gotówkowy.

Na rynku dostępny jest kredyt gotówkowy online oraz kredyt gotówkowy w bardziej tradycyjnej formie. Warunki takich kredytów zazwyczaj niczym się nie różnią, dlatego możesz wnioskować o środki w najwygodniejszy dla Ciebie sposób. Konkretną ofertę znajdziesz najszybciej, przeglądając rankingi kredytów oraz korzystając z porównywarek bankowych.

Kredyt gotówkowy – na co możesz przeznaczyć?

Kredyt gotówkowy nie jest kredytem celowym. Oznacza to, że otrzymane z banku środki możesz przeznaczyć na co chcesz. Pomysłów na rozdysponowanie kredytu gotówkowego jest więc bardzo wiele. Zależą one od Twoich potrzeb oraz oczekiwań, ale również od kwoty, jaką zdecydujesz się pożyczyć.

Niewielki kredyt gotówkowy – na co wydać?

Niewielki kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na kilka mniejszych wydatków związanych na przykład z domem. Kredyt przyda Ci się na zakup nowego sprzętu AGD czy RTV. Będzie również dobrym wyborem, jeśli chcesz przygotować bardziej wystawną kolację dla rodziny, na przykład z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Kredyt gotówkowy to też szansa na spełnienie marzeń dzieci o wyjątkowych prezentach.

Kredyt gotówkowy do 5000 złotych – na co wydać?

Średniej wysokości kredyt gotówkowy wystarczy Ci na pokrycie kosztów egzotycznych wakacji. Sprawdzi się również, jeśli chcesz odnowić wystrój wnętrz w mieszkaniu. Z jego pomocą zakupisz nowe meble, firany czy mniejsze dodatki, które wizualnie odmieniają przestrzeń. Umożliwi Ci też zamontowanie klimatyzacji w bloku czy przeprowadzenie podstawowych prac remontowych, których nie możesz już dłużej odkładać w czasie.

Kredyt gotówkowy na 100 000 złotych – na co przeznaczyć?

Kredyt gotówkowy na większą kwotę to natomiast możliwość zakupienia nowego auta lub przeprowadzenia dużego remontu. Z jego pomocą możesz nawet wykończyć nowe mieszkanie. Mogą być to również środki na zainwestowanie we własną firmę lub realizację innego pomysłu biznesowego, który wpadł Ci do głowy.

Kredyt gotówkowy – o jaką kwotę możesz się starać?

Szeroki wybór ofert bankowych powoduje, że masz szansę wnioskować zarówno o tysiąc, jak i sto tysięcy złotych. Niekiedy dostępne są również kredyty gotówkowe na jeszcze większe kwoty. Musisz jednak pamiętać, że to, czy rzeczywiście otrzymasz środki, o które się starasz, zależy od Twojej zdolności kredytowej. Im jest ona wyższa, tym wyższy kredyt gotówkowy masz szansę dostać.

Na co nie wydasz kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na dowolny cel, jednak z jego pomocą nie spłacisz swoich długów zaciągniętych w bankach czy instytucjach pożyczkowych. Kredyt gotówkowy nie jest bowiem  stworzony dla osób, które mają niekorzystną historię kredytową. Jest masz już wpisy na listach dłużników, nie masz szans na taką formę finansowania. Jeżeli szukasz środków na spłatę długów, rozwiązaniem może okazać się pożyczka oddłużeniowa. Nie szukaj jej jednak w banku, ale w firmie pożyczkowej.

Dodaj komentarz

Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo