[Z ostatniej chwili!]: Dzieci wracają od poniedziałku do żłobków i przedszkoli. Pozostałe obostrzenia bez zmian

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej ogłosił, że aktualne obostrzenia pozostają w mocy. Szkoły będą zamknięte jeszcze co najmniej tydzień. Ale od 18 kwietnia przedszkola i żłobki będą już otwarte!

Rządowy zespół antykryzysowy zdecydował o przedłużeniu lockdownu w Polsce. 

Dziś zanotowano 21 tys. zakażeń koronawirusem, najwięcej w województwie śląskim. Ponad 80% łóżek covidowych pozostaje zajętych. Według ministra Niedzielskiego obserwowana tendencja wzrostu zakażeń wynika z tego, że tydzień temu obchodziliśmy święta Wielkanocy. W porównaniu z dwoma ostatnimi tygodniami obserwujemy jednak spadek średniej liczby zakażeń.    

Przedszkola i żłobki będą otwarte!

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek zapowiadał jeszcze we wtorek, że dzieci mogą powrócić do żłobków i przedszkoli już 18 kwietnia. I tak się właśnie stało.

Od najbliższego poniedziałku, 18 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków.

Szkoły, żłobki i przedszkola były zamknięte od 29 marca. Jedynie dzieci rodziców wykonujących zawód związany bezpośrednio z walką z pandemią koronawirusa – medyków i pracowników służb porządkowych, mogą liczyć na opiekę w placówkach. Kiedy starsze dzieci będą mogły wrócić do szkół? Nie wcześniej niż za tydzień.

Od 18 kwietnia można także uprawiać sport na świeżym powietrzu w grupach do 25 osób. Pozostałe obostrzenia pozostają w mocy jeszcze przez kolejny tydzień.

Wyjątkiem jest działalność hoteli i obiektów wypoczynkowych – mają one pozostać zamknięte co najmniej do 3 maja.

Jakie obostrzenia wciąż obowiązują? 

  • Zamknięte sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw., – hurtownie i składy budowlane pozostają otwarte
  • W kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.
  • Zawieszenie działalności salonów fryzjerskich i kosmetycznych
  • Zawieszenie działalności obiektów sportowych, można jednak uprawiać sport na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób.
  • Zamknięcie hoteli i obiektów wypoczynkowych do 3 maja.
  • Nieczynne są kina, teatry, muzea i galerie sztuki
  • Nieczynne sklepy w centrach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych
  • Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
  • Nieczynne siłownie i kluby fitness

Dodaj komentarz

Edukacja i psychologia, Newsy

Egzamin ósmoklasisty 2021

Egzamin ósmoklasisty 2021 będzie miał zmienioną datę, formułę oraz zostaną wprowadzone zmiany ze względu na pandemię. Zostanie on przeprowadzony na podstawie nowych wymagań egzaminacyjnych. Sprawdź jakie zmiany czekają ósmoklasistów! Kiedy...

Czytaj dalej →
Rozrywka

VLOG#3: LABA Festiwal w Jazdowie

[fwdsevp preset_id=”9″ video_path=”{source:’https://www.youtube.com/watch?v=OEuzJ2BDIjM’, label:’label’, videoType:’normal’}” start_at_video=”1″ playback_rate_speed=”1″ poster_path=”https://www.rodzice.pl/wp-content/uploads/2018/05/laba-vlog2.jpg”] Czy można dobrze się bawić robiąc “nic”? Oczywiście, że tak. Wystarczy mieć wyobraźnię dziecka i znaleźć się w miejscu, które sprawia, że...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general