[Z ostatniej chwili!]: Dzieci wracają od poniedziałku do żłobków i przedszkoli. Pozostałe obostrzenia bez zmian

Minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji prasowej ogłosił, że aktualne obostrzenia pozostają w mocy. Szkoły będą zamknięte jeszcze co najmniej tydzień. Ale od 18 kwietnia przedszkola i żłobki będą już otwarte!

Rządowy zespół antykryzysowy zdecydował o przedłużeniu lockdownu w Polsce. 

Dziś zanotowano 21 tys. zakażeń koronawirusem, najwięcej w województwie śląskim. Ponad 80% łóżek covidowych pozostaje zajętych. Według ministra Niedzielskiego obserwowana tendencja wzrostu zakażeń wynika z tego, że tydzień temu obchodziliśmy święta Wielkanocy. W porównaniu z dwoma ostatnimi tygodniami obserwujemy jednak spadek średniej liczby zakażeń.    

Przedszkola i żłobki będą otwarte!

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek zapowiadał jeszcze we wtorek, że dzieci mogą powrócić do żłobków i przedszkoli już 18 kwietnia. I tak się właśnie stało.

Od najbliższego poniedziałku, 18 kwietnia dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli i żłobków.

Szkoły, żłobki i przedszkola były zamknięte od 29 marca. Jedynie dzieci rodziców wykonujących zawód związany bezpośrednio z walką z pandemią koronawirusa – medyków i pracowników służb porządkowych, mogą liczyć na opiekę w placówkach. Kiedy starsze dzieci będą mogły wrócić do szkół? Nie wcześniej niż za tydzień.

Od 18 kwietnia można także uprawiać sport na świeżym powietrzu w grupach do 25 osób. Pozostałe obostrzenia pozostają w mocy jeszcze przez kolejny tydzień.

Wyjątkiem jest działalność hoteli i obiektów wypoczynkowych – mają one pozostać zamknięte co najmniej do 3 maja.

Jakie obostrzenia wciąż obowiązują? 

  • Zamknięte sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw., – hurtownie i składy budowlane pozostają otwarte
  • W kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.
  • Zawieszenie działalności salonów fryzjerskich i kosmetycznych
  • Zawieszenie działalności obiektów sportowych, można jednak uprawiać sport na świeżym powietrzu w grupie do 25 osób.
  • Zamknięcie hoteli i obiektów wypoczynkowych do 3 maja.
  • Nieczynne są kina, teatry, muzea i galerie sztuki
  • Nieczynne sklepy w centrach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych
  • Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
  • Nieczynne siłownie i kluby fitness

Dodaj komentarz

Niemowlę, Karmienie niemowląt

Czy piwo Karmi wpływa na laktację?

Piwo Karmi i bardziej obfita laktacja Pierwszą rzeczą jaką usłyszałem od mojej mamy gdy ta dowiedziała się o tym blogu było: Koniecznie napisz o odgazowanym Karmi, które wpływa na laktację....

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Menu weselne

Jakie menu wybrać na swoje wesele? Muszą to być potrawy, które trafią w gusta wszystkich gości. Bo przecież świeże i smaczne dania to już pół sukcesu udanego wesela (no może...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo