Ceny sukien ślubnych

Dziś chciałam poruszyć jeden z najważniejszych tematów weselnych, zwłaszcza dla Panny Młodej, czyli temat sukni ślubnych i ich cen.

Ile kosztują suknie ślubne?

Bez wątpienia każda kobieta chce wyglądać oszałamiająco na swoim ślubie i pragnie ubrać suknię jak najbardziej wyjątkową. Niestety im bardziej wykwintne wzory i profesjonalne wykonania, tym ceny stają się niewyobrażalne, zwłaszcza dla przeciętnych zjadaczy chleba, dla których 5000 zł to kilkumiesięczna pensja.

Jak oszczędzić na zakupie ślubnej sukni?

Sposoby są przynajmniej trzy:

  • Pierwszym jest kupno sukni z komisu lub bezpośrednio od kogoś, kto już jest po weselu. Niestety, mimo, że to rozwiązanie jest najtańsze, jest również najmniej komfortowe, gdyż większość z nas chce mieć suknie ślubną wyjątkową i kupioną specjalnie dla nas a nie donoszoną po kimś.
  • Drugi sposób jest trochę droższy, ale bez wątpienia przyniesie ze sobą więcej komfortu psychicznego i w dodatku zapewni idealne dopasowanie sukni do Panny Młodej. Tym sposobem jest uszycie sukni ślubnej na miarę. Dzięki temu, że uszyjemy suknię sami, lub zlecimy to pobliskiej firmie, nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale również będziemy brali czynny udział w tworzeniu naszej sukni a co za tym idzie, będzie ona dokładnie (a przynajmniej prawie) taka, jaką sobie wymarzyliśmy. W dodatku będzie pasować do naszej sylwetki. Niestety nie wszystkie wyglądamy jak modelki i manekiny, na wzór których seryjnie szyte są suknie ślubne w salonach mody ślubnej.
    Niewątpliwie kolejnym plusem szycia sukni pod własny projekt jest to, że będzie ona oryginalna i będziesz miała pewność, że jako jedyna będziesz miała taką suknię i nikt pod zdjęciem na naszej klasie nie napisze, że miał identyczną lub jego koleżanka taką miała. Suknię ślubną będziesz mogła zaprojektować tak, żeby pasowała ona do fraka, smokingu lub garnituru Pana Młodego. Używając podobnych dodatków, odcieni lub fasonów jak te przy stroju Pana Młodego.
    Szycie sukni ślubnej należy powierzać w odpowiednie ręce, szukanie odpowiedniej krawcowej należy rozpocząć jak najwcześniej. Przynajmniej pół roku przed ceremonią należy udać się do sprawdzonej i solidnej krawcowej ze zdjęciami sukni ślubnych, które nam się podobają i/lub ewentualnie z naszym własnym projektem, jeśli mamy talent plastyczny. Z pewnością krawcowa pomoże dopasować projekt do naszej sylwetki i doradzi, czy to co stworzyliśmy da się zrobić i będzie to praktyczny wybór. Należy pamiętać, że w tej sukni będziemy przez cały dzień i całą noc, będziemy w niej tańczyć, skakać, robić zdjęcia i bawić się na całego. Nie może ona nas krępować.
  • Trzecim sposobem na suknie ślubną na którą nas nie stać jest kredyt lub raty. Jest to zdecydowanie najdroższy sposób, bo zapłacimy więcej niż normalnie za gotówkę. Jeśli znaleźliśmy jednak suknię jak ze snu i nie wyobrażamy sobie, że to nie w niej pójdziemy do ołtarza, to raty mogą być jedynym sposobem. Większość salonów ślubnych, zarówno tych większych, jak i mniejszych posiadają możliwość zakupów na raty.

Bez znaczenia, który wariant zakupu wybierzesz, życzę Ci byś czuła się wyjątkowo piękna tego dnia, nie tylko dzięki sukni ślubnej którą założysz.
 

Ceny sukien ślubnych:

Będę wdzięczna (i moi czytelnicy bez wątpienia też) jeśli w komentarzu podasz cenę swojej sukni ślubnej i powiesz, gdzie ją kupiłaś. Linki do zdjęć też mile widziane. Pozwoli to nam nakreślić cennik sukien ślubnych w Polsce.

5 komentarzy: Ceny sukien ślubnych

Marta Dodane ponad rok temu,

Witajcie,

Być może zbaczam troszkę z tematu, ale muszę to napisać. Już dziś jestem szczęśliwą mężatką, która nie żałuje ani jednej złotówki ani minuty straconej i poświęconej na organizację przyjęcia weselnego. Jeśli szukacie swojej wymarzonej sukni na ten jedyny wieczór polecam suknie z SAVOI. Jest to firma internetowa, która uszyła mi wspaniałą i idealnie wykrojoną suknię – a jednak to jest najważniejsze i cena !.

Naprawdę polecam ich ! Są tani, czasowi i kulturalni co ważne

Pozdrawiam Was,
Marta K.

Agazilla Dodane ponad rok temu,

Moja suknia kosztuje 2.500 zł + 100 zł halka. Zamówiona została w Bydgoszczy w Salonie Sukien Ślubnych Styl Anny Skrzyszowskiej,a szyta jest w Grudziądzu,skąd wywodzi się ta firma.

kasssia Dodane ponad rok temu,

a wiesz gdzie dokladnie w Grudziadzu…??na jakiej ulicy???

admin Dodane ponad rok temu,

Adres znaleziony w zumi. Mam nadzieję, że aktualny:

Konarskiego 26, 86-300 Grudziądz

kasssia Dodane ponad rok temu,

a w Grudziadzu dostane taniej te suknie niz w Bydgoszczy…???orientujesz sie???z gory dziekuje:-)pozdrawiam

Dodaj komentarz

Pierścionki zaręczynowe Planowanie ślubu oraz wesela
Zmówiny vel zaręczyny - powrót do tradycji?
Każdy ślub, według starej tradycji, poprzedzać powinny oświadczyny i zaręczyny. Oczywiście jest to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie i żadne prawo (pisane czy nie pisane) tego nie nakazuje. Najczęściej
Czytaj dalej
Ślub i wesele Życzenia
Życzenia ślubne
Nie tak dawno publikowałam dla Was teksty wierszyków, które można umieścić na zaproszeniach ślubnych oraz wierszyki na toasty weselne, a dziś przypomniałam sobie o jeszcze innych wierszykach ślubnych, które najczęściej
Czytaj dalej
Suknie Ślubne
Najbrzydsze suknie ślubne
Najbrzydsze suknie ślubne? To niemożliwe! A jednak... Najbrzydsze suknie ślubne zdecydowanie wykraczają poza nasze wyobrażenia o tym, jak może wyglądać panna młoda. Owszem: są białe, często uszyto je nawet z typowych
Czytaj dalej
Suknie Ślubne
Suknia ślubna z koronki
Suknia ślubna z koronki - klasycznie czy z pazurem? Przez dziesięciolecia suknia ślubna z koronki była jedną z najelegantszych opcji. Bogato zdobione sukienki księżniczki nie miały szans równać się z nią
Czytaj dalej
Suknie Ślubne
Suknie ślubne 2017 – znamy trendy na najbliższy sezon!
Suknie ślubne 2017? Trendy na nadchodzący rok dają niesamowite możliwości stylizacyjne. Obecna moda nie stawia bowiem przed nami żadnych ograniczeń! Możesz zdecydować się na ascetyczną i prostą sukienkę ślubną lub
Czytaj dalej
Suknie Ślubne
Suknie na poprawiny
Suknie na poprawiny: czy musi być elegancko? Suknie na poprawiny zazwyczaj podkreślają wyjątkowy charakter tego dnia. Poprawiny  są znacznie mniej formalną uroczystością niż sam ślub, ale podobnie jak on zdarzają się
Czytaj dalej