Odwiedzając warszawskie galerie handlowe w ostatnich dniach, można natknąć się na bardzo nietypowy i dość przerażający widok. Grupy nastolatków przemieszczają się po sklepach na czworaka. Pełzająca młodzież to prawdopodobnie efekt popularności kolejnego dziwnego trendu na TikToku. Kim są pełzaki i dlaczego zachowują się w ten sposób?
Nastolatki pełzają po galeriach handlowych
Młodzieżowe trendy podbijające TikToka w ostatnich latach potrafią naprawdę zaskoczyć, a nawet wywołać konsternację. Tym razem internet podbijają filmy, na których widać nastolatków poruszających się na czworakach po sklepach i galeriach. Pełzającą młodzież mogli w ostatnim czasie spotkać klienci robiący zakupy w warszawskich centrach handlowych, na nagraniach widać m.in. Bemowo, Arkadia i Mokotów.
Czołgające się po sklepowych podłogach nastolatki szybko zyskały odpowiedni przydomek – pełzaki. Na materiałach, które wrzucają na TikToka widać, jak wchodzą w ten sposób do sklepów odzieżowych, ale odwiedzają także sklepy spożywcze. Niektórzy klienci mogli natknąć się na nich także w strefach restauracyjnych.
Pełzaki – o co chodzi w przerażającym trendzie z TikToka?
W trakcie przeglądania nagrań z pełzającymi nastolatkami natychmiast nasuwa się pytanie: po co? Niestety nie znajdziemy tutaj zadowalającej odpowiedzi. Pomysłodawcą akcji jest prawdopodobnie jeden z użytkowników TikToka, który organizował różne niepokojące prowokacje już wcześniej. Na jednym z opublikowanych materiałów miał ponoć symulować atak padaczki, na innym kładzie się na plecach i wczołguje do sklepu, odpychając nogami.
Młodzieżowe poczucie humoru bywa specyficzne, dlatego wielu nastolatków uznało filmiki za zabawne. Teraz w ramach dowcipu pojawiają się naśladowcy, stąd kolejne grupy młodzieży pełzające po podłogach galerii. Nastolatki traktują to prawdopodobnie nie tylko jako zabawę, ale także jako rodzaj wyzwania i okazję do zdobycia wyświetleń na TikToku. FIlmiki tego typu oglądają tysiące użytkowników.
Osoby, które były świadkami tych akcji, mówią, że widok jest dosyć przerażający. Nie wiadomo dokładnie, co się dzieje i jakie zamiary ma pełzająca młodzież. Dodatkowo z pewnością utrudnia to pracę osobom zatrudnionym w sklepach i dekoncentrują obsługę.
Sprawdź też:
- Młodzieżowe Słowo Roku 2023. Bambik, kys, rizz, slay… finałowa dwudziestka podzieliła internautów. Za mało młodzieżowa?
- Od kiedy 800 plus zamiast 500 plus? Nie wszyscy rodzice dostaną pieniądze od stycznia. Potrzebny będzie nowy wniosek?
- REL – co to znaczy? Znamy zwycięzcę plebiscytu na Młodzieżowe Słowo Roku 2023