Już są! Piękne i nieoklepane życzenia bożonarodzeniowe 2023

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, który staramy się spędzać z bliskimi nam osobami. Nawet jeśli nie uda nam się jednak spotkać z każdą z nich osobiście, wciąż możemy przekazać im piękne życzenia. Jakie kompozycje i wierszyki świąteczne wybrać? Oto nasze podpowiedzi na nieoklepane życzenia bożonarodzeniowe 2023.

Nieoklepane życzenia bożonarodzeniowe 2023

Życzenia na święta Bożego Narodzenia powinny być skomponowane w taki sposób, aby oddawały niezwykłe ciepło płynące z tego szczególnego okresu w roku, a przy tym miały w sobie coś wyjątkowego. Sprawdź poniższe propozycje na nietuzinkowe życzenia świąteczne!

Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek. Nowego Roku, w którym spełniają się wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, szczęścia i pomyślności.

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia chcielibyśmy złożyć wam życzenia wszelkiej pomyślności, miłości, zdrowia i pogody ducha. Niech ten piękny czas będzie dla was spokojny i przepełniony radością w rodzinnym gronie. A w nadchodzącym Nowym Roku życzymy wam wielu sukcesów i pomyślnej realizacji wszystkich planów.

Na zbliżające się Święta pragnę złożyć życzenia przeżywania Bożego Narodzenia w zdrowiu, radości i ciepłej rodzinnej atmosferze. Kolejny zaś rok 2024 niech będzie czasem pokoju oraz realizacji wszelkich osobistych zamierzeń.

W tym szczególnym świątecznym czasie składam Ci życzenia zdrowia, pomyślności oraz wspaniałego czasu spędzonego w gronie najbliższych Ci osób. Niech Boże Narodzenie dostarczy Ci samych pozytywnych wrażeń, a Nowy Rok okaże się pełen radości i sukcesów.

Sprawdź: Najpiękniejsze życzenia bożonarodzeniowe dla dzieci 2023

Wierszyki na Boże Narodzenie 2023

Bardzo dużą popularnością cieszą się również rymowane wierszyki na Boże Narodzenie. Mimo swojej lekkiej formy wciąż są one w stanie przekazać naszym bliskim wszystko to, czego chcielibyśmy życzyć im z okazji zbliżających się świąt i Nowego Roku.

W ten magiczny, świąteczny czas
Niech będzie radosny każdy z Was!
Kolorowej choinki, kolęd śpiewania,
Makowca i przy wigilijnym stole biesiadowania.
Bogatego Mikołaja, złotej gwiazdki z nieba,
Śnieżnego opłatka i w Nowym Roku wszystkiego czego Wam trzeba!

Szczęśliwych Świąt
Zielonej Choinki
Smacznego jedzenia
I szczęśliwej rodzinki.
Sylwestra z procentami
i Nowego Roku ze spłaconymi ratami.

Wiary, która odmieni nasze serca.
Nadziei, że jutro będzie lepsze.
Miłości, która przetrwa najgorsze momenty w życiu.
I zdrowia, którego wszyscy potrzebujemy.
Wesołych świąt Bożego Narodzenia!

Poznaj: Najpiękniejsze wiersze o choince dla dzieci i dorosłych

Życzenia bożonarodzeniowe oryginalne

Życzenia wcale nie muszą być długie, aby były piękne i wartościowe. Dlatego poniżej zebraliśmy również nasze propozycje na krótkie oryginalne życzenia świąteczne na Boże Narodzenie.

Wesołych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, góry prezentów oraz szalonego Sylwestra, a w Nowym Roku spełnienia wszystkich marzeń.

Radosnych i pełnych miłości Świąt Bożego Narodzenia oraz samych pomyślności w Nowym Roku.

Spokojnych, zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia spędzonych w serdecznym gronie rodzinnym oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Niechaj piękne Bożonarodzeniowe Święta niosą wszystkim betlejemski blask.

Życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, odpoczynku w rodzinnym gronie oraz pasma sukcesów i spełnienia najskrytszych marzeń w nadchodzącym Nowym Roku.

Zobacz również: Pisanie życzeń – Jak napisać życzenia świąteczne?

Piękne i wzruszające życzenia bożonarodzeniowe dla dzieci 2023

Życzenia świąteczne dla dzieci powinny być dopasowane do ich wieku, dlatego w ich przypadku dobrze sprawdzą się na przykład oryginalne i zabawne wiersze na Boże Narodzenie.

Pada śnieg, suną sanki,
jest renifer i bałwanki.
Śnieżki z nieba spadają,
życzenia zdrowych świąt składają.
Niech te święta będą wyjątkowe,
a prezenty odlotowe.

Niech te Święta tak wspaniałe będą całe jakby z bajek, niechaj gwiazdka z nieba leci, niech Mikołaj tuli dzieci, biały puch niech z góry spada, niechaj piesek w nocy gada, niech choinka pachnie pięknie no i radość będzie wszędzie!

Gdy pierwsza gwiazdkę ujrzysz na niebie,
Wspomnij tych, co kochają Ciebie,
Gdy pierwsza zagaśnie, a druga zabłyśnie,
niech Cię aniołek ode mnie uściśnie!
I złoży serdeczne życzenia z okazji
Świąt Bożego Narodzenia!

Smacznej Wigilii i całusów moc
w tę najpiękniejszą w roku noc!
Szczęścia kilogramów,
ze śniegu bałwanów!
Życzliwych ludzi wokół
i żadnej łezki w oku!

Poznaj: Piękne i mądre życzenia bożonarodzeniowe 2023

Niebanalne życzenia świąteczne 2023

Niebanalne życzenia bożonarodzeniowe są przede wszystkim symbolem tego, jak niezwykłe są to Święta. Nie ma drugich tak magicznych dni w całym roku, dlatego warto uczcić to w oryginalny sposób, również za pomocą życzeń.

Jak obyczaj stary głosi
Według ojców naszych wiary,
Pragnę złożyć Wam życzenia
W dniu Bożego Narodzenia.
Niech ta gwiazdka betlejemska,
Która świeci dziś o zmroku,
Doprowadzi Was szczęśliwie
Do spotkania w Nowym Roku.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Ci pięknych chwil w świetle choinki, radosnych momentów w gronie najbliższych, dystansu do świata w tym szczególnym czasie i worka wspomnień, które pozostaną z Tobą na kolejne lata. Wesołych świąt!

Niech zbliżające się święta Bożego Narodzenia będą dla was czasem spędzonym wspólnie z rodziną, pełnym miłości i szacunku. Niechaj ten czas pozwoli Wam cieszyć się każdą spędzoną wspólnie chwilą i pomoże Wam wkroczyć pewnym krokiem w nadchodzący Nowy Rok.

Staropolskim obyczajem,
gdy w Wigilię gwiazdka wstaje,
Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,
wszyscy wszystkim ślą życzenia.
Przy tej pięknej sposobności
i ja życzę Ci radości,
aby wszystko się darzyło,
z roku na rok lepiej było!

Każdy już czym prędzej bieży,
by dołączyć do pasterzy.
I ja spieszę z życzeniami,
bo nie mogę być tam z Wami.
Zdrowia, szczęścia, pomyślności
i niech dobro wśród Was gości.
I niech Boga wielka moc
na Was spłynie w świętą noc.

Sprawdź: Jak zrobić opłatek wigilijny w domu? Poznaj sprawdzony przepis!

Rodzice pytają o nieoklepane życzenia bożonarodzeniowe 2023:

Czego życzyć na święta w 2023 roku?

Życzenia bożonarodzeniowe dla rodziców muszą być przede wszystkim pełne miłości. Dzięki temu płynące z nich ciepło i szczerość z jeszcze większą mocą dotrą do bliskich nam osób. Tradycyjnie na święta powinniśmy życzyć im zdrowia oraz wszelkiej pomyślności, a w przypadku osób religijnych także bożych łask płynących z rąk nowo narodzonego dzieciątka Jezus. Warto też życzyć naszym bliskiem udanej zabawy sylwestrowej oraz spełnienia wszystkich marzeń w nadchodzącym Nowym Roku, na który zawsze czekamy przecież z nadzieją.

Dodaj komentarz

Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo